Найкорисніші для шкіри кислоти: важливі інгредієнти

Не багато жінки задаються питанням про те, який склад їх косметики, які в неї входять інгредієнти і як вони можуть вплинути на шкіру. У підсумку часто виходить так, що деякі неправильно підібрані косметичні засоби приносять ряд неприємних проблем.

Альфа-гідроксикислоти

Альфа-гідроксикислоти протягом століть використовуються для омолодження шкіри. Відомо, що Клеопатра приймала молочні ванни (в молоці міститься молочна кислота). Сьогодні альфа-гідроксикислоти входять складу різних зволожуючих засобів, тоніків, лосьйонів, та інших засобів для догляду за шкірою. Альфа-гідроксикислоти отримують цукрів, що містяться в молоці і фруктах. Найбільш поширеними з альфа-гідроксикислот є гліколева і молочна кислоти, що володіють здатністю глибоко проникати в шкіру. Іншими популярними альфа-гідроксикислоти є яблучна кислота, що отримується з яблук і груш, лимонна кислота — з апельсинів і лимонів, і оцтова кислота, основним джерелом якої є виноград.

Альфа-гідроксикислоти діють переважно як отшелушивающие кошти. Під їх впливом клітини самій верхній частині епідермісу відшаровуються, даючи місце для росту нових клітин. Альфа-гідроксикислоти також мають здатність стимулювати вироблення колагену і еластину. Вони скорочують зморшки, роблять шкіру більш гладкою і м’якою, а також усувають або освітлюють пігментні плями. Щоб домогтися такого ефекту, потрібно використовувати косметику з альфа-гідроксикислоти кожен день протягом декількох місяців. Найбільш дієвою вважається косметика з концентрацією альфа-гідроксикислот від 5% до 8%, і рН від 3 до 4.

У альфа-гідроксикислот є два основних побічних ефекту: подразнення шкіри та підвищена чутливість до сонця. Симптомами подразнення шкіри є почервоніння, печіння, свербіж і, іноді, біль; внаслідок сильного роздратування на шкірі можуть залишитися рубці. Використання альфа-гідроксикислот в 50% викликає підвищену чутливість до сонячного світла, що являє собою цікаву дилему. Відомо, що альфа-гідроксикислоти усувають деякі наслідки фотостаріння, але в той же час, вони роблять шкіру більш схильною фотостаріння. З цієї причини під час застосування косметики з альфа-гідроксикислоти необхідно користуватися сонцезахисними кремами з фільтрами, що захищають від альфа-і бета-ультрафіолетових променів.

Альфа-гідроксикислоти в різній концентрації використовуються в хімічних пілінгах. Концентрація визначає, хто може використовувати ті чи інші продукти для пілінгу. Засоби для пілінгу, які продають в звичайних магазинах, містять менше 10% альфа-гідроксикислот. Професійні косметологи використовують для хімічного пілінгу кошти з концентрацією альфа-гідроксикислот від 20% до 30%.

Результати застосування таких пілінгів подібні з результатами мікродермабразії — дрібні зморшки розгладжуються, тон шкіри стає рівніше. Щоб підтримувати хороший стан шкіри, процедуру потрібно проходити кожні три-шість місяців.

Лікарі можуть використовувати продукти з концентрацією альфа-гідроксикислот від 50% до 70%. Такий пілінг усуває дрібні зморшки і поверхневі рубці, а його ефект зберігається протягом двох-п’яти років. Чим вище концентрація альфа-гідроксикислот, тим більше сильне подразнення шкіри викликає пілінг, і тим більше часу потрібно для відновлення шкіри. Після пілінгу розчином з концентрацією 50-70% спостерігається дуже сильне почервоніння шкіри, лущення та свербіж, які зберігаються від однієї до чотирьох тижнів.

Як вибирати продукти з альфа-гідроксикислоти

Краще всього використовувати тільки один продукт з альфа-гидрокислоти, в поєднанні з іншими продуктами, щоб знизити ймовірність подразнення шкіри. Хорошим вибором є зволожуючий крем з альфа-гідроксикислоти (денний або нічний). Очищаючі засоби з альфа-гідроксикислоти, навпаки, не кращий вибір, так як їх змивають задовго до того, кислоти встигають абсорбуватися й почати діяти.

На сьогоднішній день не існує продуктів, в яких ефективно поєднуються альфа-гідроксикислоти і сонцезахисні засоби, оскільки останні є нестабільними при тому рН, який необхідний для нормальної роботи альфа-гідроксикислот. Купуйте сонцезахисні засоби окремо; їх SPF повинен бути не менше 15.

Як ми вже говорили, оптимальною концентрацією альфа-гідроксикислот в косметиці є 5-8%. На жаль, виробники не зобов’язані вказувати концентрацію на упаковці, тому дивіться на список інгредієнтів. Як правило, якщо альфа-гідроксикислоти вказані в ньому на другому або третьому місці, їх концентрація є оптимальною.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.