Найдивніші фобії — хіт-парад людських страхів

загрузка...

Всі ми в різному ступені піддаються страхам, але далеко не всі підпорядковані цим страхам (або фобій) настільки, що не можуть вести нормальне життя. Спеціально для вас ми склали список найдивніших фобій, які зустрічаються аж ніяк не так рідко, як можна подумати.

10. Агірофобія (боязнь перетину вулиць)

Агірофоби відчувають панічний страх перед дорогами, шосе, трасами і магістралями, тому їм дуже непросто жити в місті, особливо в мегаполісі. Назва фобії походить від грецького слова «gyrus», що в перекладі означає «звивина, вир». Виділяють кілька різновидів агірофобіі: боязнь швидкісних шосе і магістралей, боязнь вузьких сільських доріг, боязнь переходу дороги в недозволеному місці, боязнь переходу дороги у призначеному місці (по зебрі або біля світлофора), боязнь переходу дороги на самоті, боязнь перетину жвавих (пустельних) вулиць . Як не дивно, ця фобія ніяк не пов’язана з боязню автомобілів.

9. Магейрокофобія (боязнь готувати їжу)

Назва цієї найвищою мірою дивною фобії походить від грецького «mageirokos» — людина, що вміє добре готувати, кулінар. Це психічний розлад може повністю паралізувати життя людини, зруйнувати його особисті відносини і підірвати здоров’я (магейрокофоб не здатний приготувати нормальну здорову їжу). Люди, що страждають цією фобією, відчувають боязкість, і навіть страх перед кухарями, кулінарами і всіма, хто вміє приготувати яєчню. Не виключено, що ця боязкість народжується з почуття неповноцінності.

8. Педіофобія (страх перед ляльками)

Педіофобія — ірраціональний страх перед ляльками. Люди, що страждають цією фобією, боятися не тільки страшних ляльок, а всіх ляльок без винятку, від пупсів до барбі. По суті, педіофобія — це страх перед будь штучною імітацією живих істот, тому педіофоби також бояться роботів і манекенів, що ускладнює походи по магазинах, особливо для жінок. Педіофобію не слід плутати з педофобіей або педіафобіей — боязню дітей.

На думку Фрейда, це розлад могло виникнути на грунті дитячих страхів перед ожилими ляльками, а інженер-роботехніки Масахіро Морі впевнений, що чим більше схожим стає робот на людину, тим більший страх вселяє його нелюдська природа.

7. Деіпнофобія (страх перед застільними бесідами)

Кожен з нас хоча б один раз опинявся в незручній ситуації в незнайомій компанії, коли доводиться підтримувати беззмістовний розмова з незнайомими чи малознайомими людьми. І нічого — пережили. Але є люди, на яких одна тільки думка про подібну ситуацію наводить жах. Це деіпнофоби. Вони відчувають панічний страх перед розмовами за їжею, тому рідко ходять в гості і не запрошують до себе. У колишні часи суворі правила застільного етикету надійно захищали нас від незручності або грубості випадкових співрозмовників. На жаль, сьогодні ці правила забуті. У сучасному суспільстві всі правила, ритуали і так звані формальності зведені до мінімуму, що робить нас надзвичайно уразливими.

6. Ейзоптрофобія (боязнь дзеркал)

Ейзоптрофобія — несвідомий страх перед дзеркалами. Зокрема, це панічний страх потрапити через дзеркало в потойбічний світ або помінятися місцями зі своїм дзеркальним двійником. Люди, що страждають ейзоптрофобіей, постійно напружені і уникають дзеркал, хоча і розуміють, що їхні страхи абсолютно безпідставні. Боязнь дзеркал часто відбувається з марновірств (наприклад, багато хто боїться розбити дзеркало, так як це нібито приносить нещастя). Люди, схильні цьому страху, часто боятися залишатися в кімнаті, де є дзеркало, особливо ввечері та вночі, оскільки побоюються побачити в ньому когось, крім себе.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.