Найчастіші питання про вагітність: все, що хотіли знати майбутні мами

Коли настає вагітність, багатьох майбутніх матусь, в особливості , звичайно, тих, хто вперше збирається такої стати, турбують різні питання. Наскільки зміниться їх життя в період очікування малюка, що нормально, а що має насторожити? Питань безліч, але щоб вони не турбували, необхідно спокійніше ставитися і не робити проблеми, оскільки фахівці на всі ці питання знають відповіді і завжди готові їх розкрити, заспокоюючи або застерігаючи.

Зміна харчових звичок

Всі жінки начулися про те, що при вагітності властиво мінятися харчовим звичкам. Іноді виникає гостре бажання солодкого або солоного, одним хочеться полуниці, іншим квашеної капусти — все дуже індивідуально. Але іноді бажання чогось особливого або не виникає, або триває надто довго. І це турбує, тому що здається ненормальним.

В основному жінки дійсно змінюють свої харчові звички, демонструючи пристрасть до яких-небудь продуктів, але не всі, і стосується це лише першого триместру через активну гормональної перебудови в організмі. Зазвичай до четвертого місяця ситуація стає колишньою, і всі пристрасті до тієї або іншої їжі вщухають. Якщо цього не відбувається, і тяга не зникає, слід звернутися до лікаря, тому що це може бути пов’язано з проблемами плода.

Вживання алкоголю

Під час вагітності трапляються маленькі свята, наприклад, дні народження родичів, на яких жінка іноді випиває келих алкоголю. І вже після того, як вона це робить, виникають страхи: чи не зашкодить це малюку?

Один келих легкого алкоголю зрідка не зробить серйозного впливу на дитину, але і він повинен залишатися виключенням з правил, а не нормою. Все, що споживає мама, отримує і дитина, тому такі послаблення не можна робити частими, тому що в цілому алкоголь для малюка, звичайно, небезпечний. Є ризик передчасних пологів, патологій розвитку, викидня на ранніх термінах, малої ваги.

Зміни грудей

Деякі жінки, коли помічають сильні зміна молочних залоз, починають нервувати. Наскільки нормально додаток у розмірах, збільшення діаметра ореолу навколо соска, хворобливість грудей. Насправді ж приводів для занепокоєння немає жодних, тому що всі ці трансформації абсолютно в рамках норми.

В ході гормональних змін груди ростуть, ореол, навіть при світлій шкірі, стає і більше в діаметрі, і тон його темніє. У кожної жінки ці зміни протікають по-різному. У деяких після пологів груди повертається до колишнього розміру, у інших же форми залишаються.

Розсічення промежини (епізіотомія)

Чи потрібно боятися епізіотомії? Хвороблива і небезпечна чи це процедура? Ці питання хвилюють дуже багатьох жінок, особливо тих, чиї фізичні дані, наприклад, вузький таз, іноді диктують необхідність розсічення промежини під час пологів.

Боятися цього не варто, тому що процедура виконується фахівцями і вдаються до неї тільки в разі гострої необхідності. Болі особливою вона не приносить, і зазвичай жінки не відчувають розсічення болючіше, ніж перейми, які набагато більш виражені. Після розсічення шви заживають протягом приблизно двох тижнів.

Проблеми травлення

Крім нудоти, яка майже завжди супроводжує вагітних жінок, виникають й інші проблеми, пов’язані з шлунково-кишковим трактом. У їх числі запори, гази, печія, підвищена кислотність шлунку. Все це не є відхиленням і швидше нормально. У когось виникають одна проблема, у когось інша, але, так чи інакше, більшості жінок в період виношування дитини подібні відхилення знайомі.

Щоб позбутися цих неприємностей, по-перше, варто проконсультуватися з гінекологом, який призначить для кожного конкретного випадку свою терапію. У цілому ж варто скорегувати раціон харчування, вживаючи велику кількість овочів і фруктів, цільнозернових, хліба з висівками, а також займатися помірним фізичним навантаженням — плаванням, ходьбою.

Часте сечовипускання

Така проблема як часте сечовипускання досить поширена серед вагітних жінок. Це нормально, тому що обумовлено фізіологічно. Чим більше термін вагітності, тим більше вага дитини, яка тисне на сечовий міхур. Особливо це відчувається в останній триместр вагітності, коли плід уже досить великий. Але це ні в якому разі не повинно ставати причиною відмови від достатнього вживання рідини, яка необхідна організму для нормального функціонування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.