Надлишок чоловічих статевих гормонів — чим він загрожує?

загрузка...

Функціонування організму цілком і повністю залежить від рівня гормонів. Не останню роль відіграють і статеві гормони. У жіночому організмі, крім жіночих статевих гормонів — естрогенів, виробляються і чоловічі статеві гормони — андрогени, які є попередниками естрогенів. Співвідношення тих і інших гормонів не тільки впливають на зовнішній вигляд жінки і її красу, але й відповідають за здоров’я, здатність до зачаття і виношування дитини. Надлишок чоловічих статевих гормонів називається гиперандрогенией, а органами-мішенями, на які впливають андрогени, є сальні і потові залози, яєчники, шкіра і волосся.

Клінічні форми гіперандрогенії

Надлишок чоловічих статевих гормонів може бути обумовлений різними патологічними станами. До них відносяться:

 • гіперплазія і пухлина надниркових залоз;
 • склерокістозних яєчників;
 • Маскулінізірующіе (омужествляющіе) пухлини яєчників;
 • хвороба Іценко-Кушинга;
 • акромегалія;
 • туберкульоз статевих органів.
 • надниркової гиперандрогения

  Виділяють дві форми надниркової гіперандрогенії:

 • Пубертатна форма адреногенітальному синдрому
 • При цій формі підвищений синтез чоловічих статевих гормонів починається з настанням статевого дозрівання, коли активізується гормональна функція надниркових залоз. У дівчинки відзначається швидкий ріст, вони вище своїх ровесниць, в статурі також відзначається вплив андрогенів: широкі плечі, звужений таз, на стегнах і сідницях відсутні жирові відкладення, кілька недорозвинені молочні залози. Такі дівчата охоче займаються спортом, де потрібна витривалість і сила (волейбол, веслування, велоспорт). Основним симптомом є гіпертрихоз, який зазвичай не виражений сильно: одиничні стрижньові волосся над верхньою губою, на щоках, навколо сосків, оволосіння серединної лінії живота, стегон, гомілки і промежини. Характерні множинні вугри, жирна і пориста шкіра обличчя, спини і грудей. Перша менструація настає в 14-16 років, а самі місячні нерегулярні.

 • постпубертатная форма адреногенітальному синдрому
 • Проявляється у молодих жінок скаргами на нерегулярні мізерні менструації, відсутність вагітностей, гіпертрихоз. Нерідко у таких пацієнток відзначаються мимовільні переривання вагітності в ранні терміни (7-10 тижнів). При зборі анамнезу з’ясовується, що незабаром після менархе були затримки менструацій, а статеве оволосіння носило надлишковий характер. Надлишок чоловічих статевих гормонів порушує циклічні процеси в яєчниках, що проявляється пригніченням росту і дозрівання фолікулів (виникає аменорея) і ановуляцією.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.