Мускус: чоловічий запах пристрасті

загрузка...

Природа розпорядилася мудро, нагородивши деяких самців тварин здатністю виробляти сильне речовина — мускус. За допомогою цього хімічного сигналу тварина мітить територію, залучає самок до розмноження, змащує шерсть. Існує і мускусний запах в рослинному царстві: коріння деяких представників флори теж виробляють мускус, найсильніший ароматичний заклик до пристрасті, до любові. Недарма Олександр Македонський, великий воєначальник і пристрасний коханець, користувався таким успіхом у жінок: його природний запах поту дуже сильно нагадував запах мускусу.

Що таке мускус

Залози внутрішньої секреції деяких тварин виробляють сильно пахне речовина, зване мускусом. Так створила цих представників фауни матінка-природа: за допомогою цього секрету кабарга, олені, бобри, хохулі, вівцебики і інші тварини мітять територію, залучають особин протилежної статі, змащують шерсть тощо. Тваринний мускус — хімічний сигнал для виживання в світі дикої природи. Однак мускус виділяють і коріння деяких рослин, він використовується в парфюмерній промисловості для створення дорогих натуральних духів, кремів, тоніків, для аромату дорогого мила.

Хімічний склад мускусу дуже складний і містить безліч різних компонентів: ароматичні, стероїдні сполуки, жирні кислоти, воски та макроциклічних кетон мускон — та сама речовина, яка відповідає за важкий, густий чоловічий запах.

Довгий час з XIX століття видобуток мускусу у хохулі була статтею експорту в Росії. Мускус виділяли з шкурок тварин, який відправляли до Франції, на виробництво парфумерії. До цих пір духи і креми на натуральному мускусу в рази дорожче, ніж при застосуванні синтетичних замінників. Чорний мускус кабарги — найсильніший чоловічий домінантний запах, що викликає сексуальне бажання у жінок і придушення волі у суперників-чоловіків.

Рослинний мускус отримують з різних рослин, найбільше його добувають з гибискуса мускусного, вічнозеленого чагарнику з великими жовтими квітами, батьківщиною якого вважається Індія. З насіння цієї рослини збирають мускус, за виразний запах якого відповідає особлива речовина — амбреттолід. Парфуми, розтирання, пахощі з рослинним мускусом створюють аромат збудження і пристрасті, додають шарм і чарівність.

Корисні властивості мускусу

Найголовніше властивість мускусу — викликати бажання, такою гідністю володіють як натуральний тваринний мускус, так і рослинний, отриманий з коренів і насіння чагарників і трав. Рослинний продукт може надавати дуже великий спектр дій. Приміром, мускусний шавлія є сильним антидепресантом: досить додати дві-три краплі олії цієї рослини в аромалампу і включити тиху мелодію, щоб зняти стрес і заспокоїтись. Мускусний горіх відноситься до сильних спазмолітичну засобам. Китайці ще кілька тисячоліть тому використовували рослинний і тваринний мускус при укусах змії і для лікування головного болю.

Мускус входить до складу майже всіх пряних східних парфумів і пахощів. Він чудово діє в сумішах аромамасел для підвищення статевого потягу. Марко Поло, італійський купець і мандрівник, вважав, що відкриття мускусу — велике досягнення людства, оскільки його можна використовувати не тільки в лікувальних цілях, але і як засіб впливу на жінок з метою їх спокушання.

Це цікаво

Афанасій Нікітін, російський мандрівник, описував у своїх подорожніх замітках про те, як отримували мускус в XV столітті у тварин. Домашнім оленям різали «пупки», в яких мускус утворювався, а дикі олені втрачали «пупки» в лісах, в полях. Однак дикий мускус, зібраний від «загублених» пупків, не настільки свіжий, не настільки сильний, як домашній. Щоб отримати один кілограм мускусу, потрібно було вбити тридцять-п’ятдесят тварин.

У середині XX століття в Саудівській Аравії був винайдений метод гуманної видобутку мускусу, без травмування тварин. Збирають мускус з внутрішньої залози кабарги, попередньо заманюючи тварина в пастку-ящик. Самцеві вводять заколисливе засіб, і за допомогою срібного шпателя з жолобком викачують мускус з мішечка-залози, розташованого між задніх ніг тварини. Самець після забору мускусу витримується в особливих умовах догляду і турботи. Жодна тварина при такій процедурі не гине і не страждає. А новий мускус виробляється в збереженою залозі самця ще багаторазово.

Жанна Пятірікова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.