Можна завагітніти під час місячних — чи існує повністю безпечний секс?

загрузка...

Дебати про те, чи може жінка завагітніти під час менструації, тривають вже протягом десятиліть. Так само, як кожна жінка відрізняється від інших, відрізняється і її гормональний баланс і, отже, її менструальний цикл. Хоча є загальні підстави, на яких можуть бути побудовані деякі основні поняття про менструації і вагітності, в результаті все це зводиться до індивідуальної фізіології. Так що, так, завагітніти під час менструації можливо.

Існує певна ймовірність того, що будь-яка жінка може завагітніти під час місячних. Хоча шанси на настання вагітності під час менструації, як правило, невеликі, вони існують для всіх жінок. Шанси завагітніти порівняно нижчі на початку менструації, і збільшуються відразу ж після її закінчення. Факт той, що не існує передбачуваного часу протягом місяця, коли ризик настання вагітності, можна сказати, відсутня. Як і коли це може статися?

Овуляція і менструальний цикл

Під час кожного менструального циклу яєчники жінки виділяють яйце, або яйцеклітину. Цей процес називається овуляцією. Як правило, це відбувається в середньому за чотирнадцять днів до початку місячних у жінки. Навіть для жінок з регулярним менструальним циклом ці терміни і тривалість можуть варіюватися від місяця до місяця. Іноді взагалі не може бути ніякої овуляції, але жінка все ще може відчувати кровотеча. Після овуляції яйцеклітина рухається до матки через маткові труби. Якщо в організм жінки потрапили сперматозоїди, то є всі умови, що саме тут може мати місце процес запліднення. Незапліднені яйцеклітини можуть жити близько двадцяти чотирьох годин, і якщо вони не отримують запліднення в цей термін, вони будуть виведені з тіла жінки під час наступного менструального циклу разом зі слизової оболонки матки.

У зв’язку зі збільшенням рівня стресу, серед жінок, що відчувають овуляцію, дуже поширене таке явище як невелике вагінальна кровотеча, яке може бути, на жаль, помилково прийнято за менструацію. Інші фактори, які можуть сприяти цьому, це неповноцінне харчування або травми шийки матки. У деяких жінок овуляція може дійсно відбутися ще до закінчення менструації. В інших випадках вона може відбуватися протягом декількох днів після закінчення місячних. В обох цих випадках статеве життя до менструації або відразу після її завершення може призвести до вагітності.

Термін життя сперматозоїдів

Крім вводить в оману вагінальної кровотечі, здатність сперматозоїдів виживати в тілі жінки — це інша причина, чому для жінки реально завагітніти під час місячних. У нормальних умовах сперматозоїди можуть жити в тілі жінки в середньому два-три дні. Якщо вони потрапляють в ідеальні умови, вони, проте, можуть залишатися життєздатними до п’яти днів. Так що якщо сперматозоїди потрапляють в організм жінки рано, наприклад, під час місячних, вони можуть залишатися там декілька днів, чекаючи, поки створяться необхідні умови для зачаття. Жінка найімовірніше готова до зачаття, якщо статевий акт відбувається безпосередньо перед овуляцією або відразу після неї.

Якщо у жінки був незахищений секс під час менструації, найкраще — це скористатися домашнім тестом на вагітність. Ці тести доступні у продажу і дуже прості у використанні. Через кілька хвилин вже можна дізнатися, чи дійсно настала вагітність. Якщо тест на вагітність показує негативний результат, тим не менш, є шанс, що жінка може бути вагітна, якщо вона відчуває усі симптоми. У такому випадку аналіз крові на вагітність був би кращим рішенням.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.