Можна пити каву при вагітності або як кофеїн діє на плід

Кава — один з найпопулярніших напоїв у всьому світі, але в період вагітності улюблений напій може виявитися далеко не самим корисним. В ідеальному варіанті, на весь період вагітності вживання кофеїну (який міститься, в тому числі, і в каві) рекомендується обмежити.

Що потрібно знати про кофеїн

Кофеїн — природний стимулятор і діуретик. Будучи натуральним стимулятором, кофеїн підвищує артеріальний тиск і викликає почастішання пульсу, що під час вагітності не рекомендується. Крім того, кофеїн призводить до почастішання позивів до сечовипускання.

Кофеїн вільно проникає крізь плаценту в організм дитини. Одночасно з вами каву п’є і ваша дитина — і якщо організм дорослої людини легко переносить дію кофеїну, то не до кінця несформований організм дитини його дія переносить насилу. А це означає, що стимулюючий вплив кофеїну ваша дитина може відчути задовго до народження.

Кофеїн міститься не тільки в каві. Кофеїн міститься не тільки в каві, але також в чаї, деяких газованих напоях, шоколаді і навіть певних лікарських препаратах (наприклад, деяких ліках від головного болю).

Кофеїн може викликати вроджені дефекти у дитини

Численні дослідження на тваринах показали, що кофеїн може призвести до появи вроджених дефектів у дитини, викликати передчасні пологи, збільшити ризик занадто малої ваги новонародженого і інших проблем. Хоча аналогічні дослідження на людях не проводилися, про потенційні ризики вживання кави і інших напоїв з кофеїном варто знати, готуючись до народження дитини. Крім того, деякі дослідження показали зв’язок між вживанням великої кількості кофеїну і нездатністю до зачаття.

Кофеїн може викликати викидень

Кілька незалежних медичних досліджень підтвердили підвищення ризику викидня при вживанні великої кількості кофеїну. Вважається, що у жінок, які вживають двісті чи більше міліграмів кофеїну в день, ризик викидня в два рази більше, ніж у жінок, які не вживають кави та інші напої з кофеїном. Таким чином, якщо відмовитися від улюбленого напою ви не можете, варто, принаймні, обмежити кількість кави, що випивається щодня. Пам’ятайте, що в одній чашці кави (розчинної, а не меленого) міститься дев’яносто-двісті міліграмів кофеїну, в одній чашці чаю — тридцять-сімдесят міліграмів кофеїну, а в одній склянці газованої води — від тридцяти до сорока п’яти міліграмів кофеїну.

У невеликих кількостях кофеїн нешкідливий

Медичне співтовариство стверджує, що в невеликих кількостях кофеїн, що міститься в каві і інших напоях, не робить негативного впливу на нормальний перебіг вагітності. Тому в день можна без побоювань вживати сто п’ятьдесят — триста міліграмів кофеїну. В цілому ж чим менше кофеїну ви вживаєте, тим краще.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.