Моваліс — зніме ознаки запалення

Моваліс — одне з найбільш ефективних нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) . Цей препарат широко застосовується при лікуванні захворювань опорно-рухової системи. Моваліс випускається в таблетках, ректальних супозиторіях (свічках) і у вигляді розчину для внутрішньом’язового введення.

Механізм дії

Діючою речовиною препарату є мелоксикам, завдяки якому мовилося надає протизапальну, знеболюючу та жарознижуючу дію. Мелоксикам знижує вироблення ферменту циклооксигенази-2 (ЦОГ-2) і таким чином пригнічує утворення простагландинів — речовин, які беруть участь у розвитку запалення.

Препарат незначно пригнічує діяльність циклооксигенази-1 (ЦОГ-1). Цей фермент відповідає за утворення простагландинів у слизовій оболонці шлунка, де вони виконують захисну функцію. Тому при прийомі Мовалісу побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту розвиваються набагато рідше, ніж при використанні інших НПЗЗ.

Завдяки своєму виборчому дії мовилося майже не зменшує склеювання (агрегацію) тромбоцитів і не збільшує тривалість кровотеч, як це роблять інші ліки з цієї фармакологічної групи. Також на відміну від деяких НПЗЗ препарат не руйнує хрящову тканину, що дуже важливо для пацієнтів із захворюваннями суглобів та хребта.

При прийомі всередину мовилося добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті, прийом їжі не уповільнює цей процес. Потім він швидко надходить у кров і проникає в синовіальну рідину, яка знаходиться в порожнині суглобів. У печінці препарат майже повністю перетворюється в неактивні речовини. Моваліс виводиться з організму з сечею і калом в однаковому ступені.

Показання для прийому

Таблетки і супозиторії застосовуються для усунення симптомів таких станів:

 • ревматоїдного артриту;
 • остеоартриту (артрозів і дегенеративних захворювань суглобів);
 • анкілозуючого спондиліту (хронічного захворювання, при якому уражаються суглоби хребта).
 • Розчин Мовалісу для внутрішньом’язового введення призначається при цих же станах, але тільки на початку лікування та на короткий термін. Завдяки швидкому надходженню в кров і далі в уражені тканини препарат ефективно зменшує біль і запалення.
 • Протипоказання

  Використовувати препарат протипоказано при:

 • підвищеної індивідуальної чутливості до нього й інших НПЗЗ (наприклад, до ацетилсаліцилової кислоти);
 • виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки в період її загострення або незабаром після цього;
 • захворюваннях кишечника у стадії загострення (хвороби Крона, неспецифічний виразковий коліт);
 • тяжкої ниркової недостатності і прогресуючих захворюваннях нирок;
 • важкої печінкової недостатності;
 • вираженій серцевій недостатності, лікування якої не проводиться або не ефективно;
 • гострих кровотечах з судин шлунка або кишечнику;
 • недавно перенесених цереброваскулярних кровотечах (з судин головного мозку);
 • захворюваннях системи згортання крові;
 • вагітності, годуванні дитини грудним молоком;
 • проявах бронхіальної астми, поліпах в носі, ангіоневротичний набряк або кропив’янку, які розвинулися після прийому інших НПЗЗ в минулому;
 • усуненні болю після операції при проведенні шунтування коронарних артерій;
 • віком до вісімнадцяти років при застосуванні розчину для внутрішньом’язових ін’єкцій;
 • віком до дванадцяти років при застосуванні таблеток і супозиторіїв (винятком є ювенільний ревматоїдний артрит).
 • Моваліс потрібно застосовувати з особливою обережністю пацієнтам із захворюваннями шлунка та кишечнику в минулому, ІХС, цукровий діабет, захворювання артерій кінцівок. До цієї ж групи хворих відносяться палять, часто вживають алкоголь і літні люди.

  Застосування з іншими лікарськими препаратами

  Не рекомендується застосовувати з іншими НПЗЗ. При цій комбінації значно збільшується ризик виникнення виразок шлунка і дванадцятипалої кишки і кровотечі з судин цих органів. Такий ефект пов’язаний з надмірним придушенням утворення простагландинів у слизовій оболонці шлунка.

  Якщо препарат приймається одночасно з антикоагулянтами (препаратами, які зменшують згортання крові) або антиагрегантами (засобами, які уповільнюють злипання тромбоцитів і утворенню тромбів), то підвищується ймовірність виникнення кровотеч. До цих препаратів належать гепарин, тиклопідин (тиклид), пентоксифілін (трентал), клопідогрель. До такого ж ефекту може призвести спільний прийом Мовалісу з антидепресантами з групи селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну.

  Пацієнтам з ревматоїдним артритом або деякими видами раку призначають метотрексат — препарат з групи цитостатиків. Прийом Мовалісу на тлі лікування метотрексатом підсилює негативний вплив останнього на стан крові. Тому при одночасному лікуванні цими препаратами потрібно регулярно стежити за числом клітин крові за допомогою лабораторних аналізів.

  При гіпертонічній хворобі людина постійно приймає кошти, які знижують артеріальний тиск і не дають йому підвищуватися. Такими препаратами є?-Адреноблокатори, інгібітори АПФ, сечогінні препарати (діуретики), вазодилататори (засоби, що розширюють судини). Прийом Мовалісу, як і будь-яких інших НПЗЗ, знижує їх ефективність. Це пов’язано з тим, що він зменшує вироблення простагландинів, які беруть участь у розширенні судин.

  Також ліки можуть впливати на дію препаратів, що містять літій (призначаються при психозах) і засобів, що застосовуються для лікування цукрового діабету. Моваліс слід застосовувати з обережністю при одночасному прийомі лікарських засобів, які використовуються для лікування захворювань серцево-судинної системи.

  Моваліс — це надійний засіб, яке можна приймати тривалий завдяки його виборчому впливу на ЦОГ-2. Незважаючи на його доведену безпеку, перед початком лікування потрібно проконсультуватися з лікарем.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.