Моваліс — таблетки: зручна форма

Моваліс в таблетках призначають при помірно виражених запаленні і болях. При сильних болях в склад комплексного лікування включають спочатку внутрішньом’язове введення препарату і тільки через кілька днів переходять на прийом таблеток. Такі схеми лікування вважаються найбільш ефективними.

Як діють пігулки Мовалісу

Моваліс при прийомі всередину у вигляді таблеток надає протизапальну, знеболюючу та жарознижуючу дію, як і всі інші нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Відмінність таблеток Мовалісу від традиційних НПЗП в тому, що він надає значно менше побічних ефектів, характерних для препаратів цієї групи.

До таких побічних ефектів, перш за все, відноситься негативний вплив на шлунково-кишковий тракт і придушення згортання здатності крові. Відбувається це тому, що мовилося пригнічує утворення простагландинів, що беруть участь у формуванні процесу запалення, але практично не впливає на утворення аналогічних простагландинів, що захищають слизову оболонку шлунка (на відміну від традиційних НПЗП, які пригнічують утворення всіх простагландинів).

Відмінність таблеток Мовалісу від розчину для внутрішньом’язового введення у тому, що він діє більш м’яко і повільно. Так, якщо після ін’єкції Мовалісу терапевтична доза препарату досягається вже через годину, а стійких ефект — через три дні, то мовилося в таблетках для отримання стійкого ефекту потрібно приймати кілька днів. Тому таблетки Мовалісу призначають або в комбінації з ін’єкціями, або самостійно при помірно виражених болях і запаленні.

Кому призначають таблетки Мовалісу і кому вони протипоказані

Моваліс в таблетках призначають при помірних болях, що виникають на тлі загострень хронічних запальних та дегенеративно-дистрофічних (обмінних) захворювань хребта і суглобів — хронічних артритів, артрозів, ревматоїдних артритів, спондилітів, остеохондрозів.

При сильних болях, що виникають на тлі таких захворювань, лікування починають з внутрішньом’язових ін’єкцій Мовалісу (не більше 3 — 5 днів поспіль), а потім переходять на прийом таблеток Мовалісу. Так досягається найкраще співвідношення між ефективністю препарату і його можливими побічними ефектами. Іноді внутрішньом’язове введення відразу ж поєднують з прийомом Мовалісу всередину, в такому випадку скасування ін’єкцій буде менш помітною.

Моваліс в таблетках протипоказаний при індивідуальній непереносимості компонентів препарату, вагітності, годуванні дитини грудьми, у віці до 15 років, а також при підвищеній кровоточивості та під час загострення виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, при важких захворюваннях печінки, нирок і органів кровообігу з порушенням їх функцій.

Побічні ефекти таблеток Мовалісу

Моваліс в таблетках звичайно добре переноситься хворими і рідко дає побічні ефекти.

Основна небезпека таблеток Мовалісу в тому, що він все ж може чинити негативний вплив на шлунково-кишковий тракт (хоч і в значно меншій мірі, ніж інші НПЗП), пригнічуючи утворення простагландинів, що захищають його слизову оболонку. Ступінь такого негативного впливу багато в чому залежить від індивідуальних особливостей хворого: більшість хворих переносять таблетки Мовалісу абсолютно нормально, а у деяких хворих з’являються такі побічні ефекти, як нудота, блювання, пронос, запор, здуття живота, болі в животі, виразка слизової оболонки шлунка і кишечника шлунково-кишкові кровотечі.

Негативний вплив таблетки Мовалісу можуть надавати на печінку і нирки, знижуючи їх функції. Тому при значному зниженні функції цих органів таблетки Мовалісу не призначаються. Таке ж негативний вплив таблетки Мовалісу надають і на серцево-судинну систему: з’являються набряки, серцебиття, підвищується артеріальний тиск.

Таблетки Мовалісу сприяють зменшенню кількості клітин крові — еритроцитів (при тривалому застосуванні може початися анемія), лейкоцитів (знижується імунітет) і тромбоцитів (підвищується ризик кровотеч).

Можливі побічні ефекти і з боку центральної нервової системи — таблетки Мовалісу роблять на неї гнітюче дію. В результаті у деяких хворих можуть виникнути слабкість, млявість, загальне нездужання, зниження працездатності, головний біль, запаморочення, постійно знижений настрій, порушення свідомості.

Алергічні реакції на мовилося зустрічаються досить рідко, але, все ж, бувають і проявляються у вигляді кропив’янки, набряку Квінке, різного роду шкірного висипу, анафілактичного шоку.

Таблетки Мовалісу повинен призначати лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.