Моваліс — свічки: зручно і швидко знімуть біль

Лікарська форма Мовалісу у вигляді свічок дуже зручна при помірних болях, наприклад, при болях, що виникають під час менструації — альгодисменореї. Можна застосовувати свічки і при будь-яких інших болях, супроводжуючих, наприклад, захворювання хребта і суглобів.

Особливості лікарської форми Мовалісу в свічках

Випускаються форми препарату по 7,5 і 15 мг в одному супозиторії. Встановлено, що дія Мовалісу в свічках адекватно його дії в таблетках. Він дуже добре всмоктується в прямій кишці, потрапляє в кров і надає фармакологічну дію. Досягнення максимальної концентрації в крові при використанні свічок досягається через 5 годин, тобто так само, як і при прийомі таблеток.

Моваліс в свічках надає звичайне протизапальну та знеболювальну дію шляхом пригнічення дії ферменту циклооксигенази, яка бере участь в утворенні простагландинів запалення (ЦОГ-2). При цьому виділення циклооксигенази, яка бере участь в утворенні простагландинів, що захищають слизову оболонку шлунка (ЦОГ-1), пригнічується в набагато меншому ступені, тому мовилося майже не дає характерних для інших НПЗП (нестероїдних протизапальних препаратів) побічних ефектів. Тим не менш, повністю усунути вплив Мовалісу в свічках на ЦОГ-1 неможливо, і у найбільш чутливих пацієнтів побічні ефекти все ж дають про себе знати.

При яких захворюваннях застосовується мовилося в свічках

Моваліс в свічках можна застосовувати при будь-яких захворюваннях, які супроводжуються болями. Традиційно свічки мовилося застосовують при тривало протікаючих і супроводжуються хронічними болями захворюваннях хребта і суглобів. Це артрити (запалення суглобів), артрози (обмінні зміни в суглобах), ревматоїдний артрит (інфекційно-алергічне захворювання суглобів), хвороба Бехтерева (інфекційно-алергічне захворювання хребта), остеохондроз (обмінне захворювання хребта).

Крім того, мовилося в свічках знайшов широке застосування в гінекології і урології. Хронічні захворювання сечостатевої сфери часто супроводжуються сильними болями. Наприклад, порушення менструального циклу у вигляді сильних болів під час менструації у жінок або різних захворювання передміхурової залози у чоловіків. У цьому випадку свічки Мовалісу діють більш ефективно і швидко, ніж таблетки, тому що частина його через дрібні кровоносні судини, що зв’язують пряму кишку з статевими органами, надходить безпосередньо в осередок ураження.

Моваліс в свічках можна застосовувати як самостійно, так і в поєднанні з іншими його формами. Найчастіше застосування свічок Мовалісу поєднують з його внутрішньом’язовим введенням протягом перших 3 — 5 днів, а потім переходять на ректальні супозиторії. Такі схеми застосовують при досить сильних болях. Справа в тому, що введений внутрішньом’язово мовилося починає діяти вже через годину, а його стабільна терапевтична концентрація досягається протягом трьох днів. Свічки Мовалісу діють набагато повільніше, але при досягненні стійкої концентрації в крові їх введення не менш ефективно.

Протипоказання мовилося в свічках

Моваліс в свічках, так само, як і в інших лікарських формах, протипоказаний при індивідуальній непереносимості його компонентів, при вагітності, годуванні дитини грудьми, у віці до 15 років, при загостренні виразкових процесів в шлунково-кишковому тракті, при важких захворюваннях нирок, печінки і серцево-судинної системи з порушенням їх функцій. З обережністю свічки Мовалісу застосовують в літньому віці і у хворих з виразковими процесами шлунково-кишкового тракту в минулому.

Крім того, для свічок Мовалісу існують і додаткові протипоказання. Свічки Мовалісу не можна вводити при наявності запальних процесів в області прямої кишки і заднього проходу, а також пацієнтам, у яких було кровотеча з даної області.

Побічні ефекти свічок Мовалісу

Застосування Мовалісу в свічках може супроводжуватися наступними побічними ефектами:

 • з боку органів травлення — нудота, блювання, пронос або запор, біль у животі, метеоризм, тимчасові порушення функції печінки приховане або явне шлунково-кишкова кровотеча, стоматит;
 • з боку крові — придушення кровотворення;
 • з боку органів дихання — бронхоспазм;
 • з боку центральної нервової системи — нудота, головний біль, запаморочення, шум у вухах, сонливість, сплутаність свідомості, порушення орієнтації, зміна настрою;
 • з боку серцево-судинної системи — набряки, підвищення артеріального тиску, серцебиття;
 • з боку сечостатевої системи — порушення функції нирок, аж до гострої ниркової недостатності;
 • з боку зору — нечіткість зору, кон’юнктивіт;
 • алергічні реакції негайного й уповільненого типу.
 • Моваліс в свічках знайшов широке застосування при самих різних захворюваннях.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.