Моваліс — опис: зверніть увагу на побічні ефекти

У всьому світі люди страждають від болю. Особливо часто болі супроводжують захворювання хребта і суглобів. У цьому випадку вони набувають хронічного характеру. Зняти або частково зменшити такі болі допомагають нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), до яких відноситься і мовилося.

Чим відрізняється дія Мовалісу від дії інших НПЗП

До НПЗП відносяться лікарські препарати, що знімають або зменшують ознаки запалення, тобто володіють протизапальними, знеболюючими і жарознижуючими властивостями. Механізм дії традиційних НПЗП (аспірину, індометацину, ібупрофену, бутадіону, диклофенаку) полягає в тому, що вони перешкоджають виділенню простагландинів — біологічно активних речовин, які беруть активну участь у формуванні запального процесу. Відбувається це шляхом придушення ферменту, що у освіті простагландинів — циклооксигенази (ЦОГ).

Але всі традиційні НПЗП володіють вираженими побічними ефектами — вони подразнюють слизову оболонку шлунка аж до формування виразок і знижують згортання здатності крові аж до утворення кровотеч при тривалому застосуванні. З’ясувалося, що відбувається це тому, що простагландини беруть участь не тільки в запальних процесах, їх роль в організмі набагато значніше, зокрема, вони захищають слизову оболонку шлунка від різних механічних і хімічних подразнень.

У процесі досліджень з’ясувалося, що ЦОГ можна умовно розділити на ЦОГ-2, яка пригнічує утворення простагландинів, що беруть участь у запальному процесі, і ЦОГ-1 — вона пригнічує утворення простагландинів, що захищають слизову оболонку шлунка, і процеси згортання крові.

Першим препаратом, який пригнічував дію в основному тільки ЦОГ-2 був німесулід. Моваліс (міжнародна непатентована назва — мелоксикам) також відноситься до НПЗП останнього покоління, які діють переважно на ЦОГ-2. Він має виражені протизапальні та знеболюючі властивості і менш вираженими жарознижувальними властивостями. Побічна дія (подразнення слизової оболонки шлунку і підвищена кровоточивість) у Мовалісу також є, але ступінь його значно менше, ніж при застосуванні традиційних НПЗП. Це дозволяє застосовувати мовилося більш тривалими курсами під контролем лікаря і лабораторних досліджень.

Випускається мовилося фармацевтичною фірмою Берінгер Інгельхайм Інтернешнл ГмбХ (Німеччина) у вигляді розчину для ін’єкцій в ампулах, таблеток для прийому всередину і ректальних свічок.

Кому призначають мовилося

Моваліс призначають при легких та середньої інтенсивності болях (сильні болі вимагають призначення наркотичних лікарських засобів), що виникають на тлі тривало протікаючих запальних та дегенеративно-дистрофічних (обмінних) процесів:

 • в хребті — хвороба Бехтерева (в її основі лежить алергія на власні тканини), остеохондроз;
 • в суглобах — артрити (запалення суглобів), артрози (дегенеративно-дистрофічні зміни суглобів), ревматоїдний артрит (інфекційно-алергічне захворювання з алергією на власні тканини організму);
 • при будь-яких інших захворюваннях, що супроводжуються болями, наприклад, при зубному болю, болю у вусі.
 • Кому не можна призначати мовилося

  Прийом Мовалісу протипоказаний при індивідуальній непереносимості компонентів препарату, виразкових ураженнях шлунково-кишкового тракту у стані загострення, важких захворюваннях печінки, нирок і серцево-судинної системи з порушенням функції цих органів, при будь-яких захворюваннях, що супроводжуються порушенням згортання крові. Крім того, мовилося можна застосовувати при вагітності, під час годування дитини грудьми і у віці до 15 років.

  Ректальні супозиторії з Мовалісом не можна застосовувати при запальних процесах в області прямої кишки і заднього проходу, а також при їх кровоточивості.

  Побічна дія Мовалісу

  Моваліс може надавати побічна дія на ряд органів і систем:

 • на органи шлунково-кишкового тракту — це проявляється у вигляді нудоти, блювоти, проносів і запорів, метеоризму, болю в животі, печії, подразнення (аж до утворення виразок) слизової оболонки шлунка і тонкої кишки, внутрішня кровотеча;
 • на печінку і жовчовивідні шляхи — порушення функції печінки;
 • на органи кровообігу — посилене серцебиття, набряки, високий артеріальний тиск;
 • на кров — зниження в крові кількості лейкоцитів (зниження імунітету), еритроцитів (анемія) і тромбоцитів (схильність до кровотеч);
 • на нирки — зниження функції;
 • на центральну нервову систему — млявість, нездужання, зниження працездатності, головний біль, запаморочення, депресія, порушення свідомості;
 • алергічні реакції.
 • Моваліс робить набагато менше побічних ефектів, ніж інші НПЗП, тим не менш, вони зустрічаються, тому призначати цей препарат повинен тільки лікар.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.