Моваліс — інструкція із застосування: на сторожі проти болю

Моваліс — це лікарський препарат, який знімає запалення і біль. Він відноситься до нового покоління нестероїдних протизапальних препаратів, які можна застосовувати тривалий час, так як вони дають менше побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту.

Механізм дії Мовалісу

Моваліс (міжнародна непатентована на звання — мелоксикам) — це нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), який вибірково пригнічує діяльність ферменту циклооксигенази-2 (ЦОГ-2). Випускається препарат у таблетках, ректальних супозиторіях і в розчині для ін’єкцій німецької фармацевтичною фірмою Берлінгер Інгельхайм фарма.

Механізм дії Мовалісу заснований на тому, що він пригнічує дію ферменту циклооксигенази-2 (ЦОГ-2), в результаті чого гальмується утворення біологічно активних речовин простагландинів, які є основними учасниками запального процесу. В результаті того, що у вогнище запалення не надходять простагландини, в місці запалення зменшуються набряк, біль і жар.

При цьому на відміну від класичних НПЗП мовилося не пригнічує діяльності ЦОГ-1, яка забезпечує захист слизової оболонки шлунка від зовнішніх впливів шляхом утворення простагландинів в цій області. Безумовно, поділ циклооксигенази на ЦОГ-1 і ЦОГ-2 не настільки абсолютна, тому якісь ускладнення з боку шлунково-кишкового тракту все ж можуть бути, про що виробники обов’язково попереджають.

Так як основним контингентом хворих є хворі в захворюваннями суглобів та хребта, особливо відзначено те, що мовилося не впливає на синтез протеоглікану хондроцитами суглобового хряща, тобто не руйнує хрящ і не сприяє формуванню артрозів (обмінних захворювань суглобів).

Особливо наголошується, що препарат має тривалим дією і його досить приймати один раз на добу, що дуже зручно для хворих, які отримують тривалу терапію. Він сумісний з іншими препаратами, що входять в комплекс протизапальної лікування.

Препарат добре переноситься, швидко всмоктується в кров і починає чинити знеболювальну, протизапальну та жарознижувальну дію. Він також не дуже значно знижує процес тромбоутворення, не викликаючи підвищену кровоточивість.

Показання та протипоказання для застосування Мовалісу

Прийом Мовалісу показаний при наступних захворюваннях суглобів і хребта:

 • ревматоїдному артриті;
 • анкілозуючому спондилоартриті (хвороби Бехтерева);
 • запальних захворюваннях суглобів — артритах;
 • дегенеративно-дистрофічних (обмінних) захворюваннях суглобів — артрозах.
 • Прийом Мовалісу протипоказаний:

 • при індивідуальній непереносимості препарату;
 • при «аспірінової» бронхіальній астмі або полінозі у поєднанні з непереносимістю будь-яких НПЗП, а також при алергії на інші НПЗП;
 • при виразковій хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення;
 • при кровотечах будь-якого походження та з будь-якої області, особливо, в області шлунково-кишкового тракту, в тому числі при захворюваннях прямої кишки;
 • при важких захворюваннях печінки, нирок і серцево-судинної системи з порушенням їх функції;
 • при вагітності та годуванні дитини грудьми;
 • віком до дванадцяти років для таблеток і супозиторіїв і до п’ятнадцяти років для ін’єкцій.
 • З обережністю застосовують мовилося застосовують в літньому віці і при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.