Моваліс — ін’єкції: при дуже сильних болях

Моваліс у вигляді ін’єкцій призначають зазвичай у перші дні загострення захворювання, коли болю і запалення значно виражені. Після того, як болі зменшуються, переходять зазвичай на таблетки або ректальні свічки. Це найбільш раціональний спосіб зняття гострих болів.

Чим відрізняється мовилося в розчині для ін’єкцій від таблеток і свічок

Відмінність ін’єкційних форм Мовалісу полягає в тому, що при внутрішньом’язовому введенні він повністю всмоктується та потрапляє в кров, де його максимальна концентрація досягається приблизно через годину. Така концентрація препарату тримається досить довго, що дозволяє вводити його один раз на добу. Стабільна лікувальна концентрація Мовалісу в крові досягається вже через 3-5 днів після початку його введення. Крім того, мовилося, введений у вигляді ін’єкцій, добре проникає в суглоби, де його концентрація становить половину від концентрації в крові. При прийомі же таблеток стійкий знеболюючий і протизапальний ефект настає через тиждень після початку лікування.

Але все НПЗП (нестероїдні протизапальні препарати) при внутрішньом’язовому введенні здатні давати таке ускладнення, як некроз (відмирання) м’язової тканини. Проводилось порівняльне клінічне дослідження по виявленню негативного впливу Мовалісу на м’язи при його внутрішньом’язовому введенні. Місцева дія Мовалісу порівнювався з дією інших НПЗП, наприклад, диклофенаку. В результаті було встановлено, що мовилося дає значно менше місцевих ускладнень, ніж інші НПЗП. Тим не менш, тривало застосовувати мовилося у вигляді ін’єкцій не рекомендовано.

Схеми лікування Мовалісом запальних процесів, що супроводжуються болями

Моваліс застосовується при лікуванні різних захворювань, які супроводжуються тривалими болями. Це в основному запальні і дегенеративно-дистрофічні (обмінні) захворювання хребта і суглобів. При цьому під час загострення болю стають особливо інтенсивними, що вимагає особливого підходу до лікування таких хворих.

Проведені клінічні дослідження дозволили скласти схему лікування запальних процесів, що супроводжуються болями, за допомогою поєднання різних форм Мовалісу. Зазвичай мовилося призначають спочатку (в перші 3 — 5 днів після початку загострення) у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій, а потім переходять на прийом таблеток або введення ректальних свічок (наприклад, 15 мг внутрішньом’язово протягом трьох днів, потім 15 мг одноразово всередину в наступні 20 днів ).

Це дозволяє з одного боку швидко зняти інтенсивні болі, а з іншого — уникнути місцевих ускладнень. Знеболюючий та протизапальний ефекти проявлялися дуже швидко, вже в перший день внутрішньом’язового введення Мовалісу, це сприяло поліпшенню загального стану і підвищенню рухової активності хворих при майже повній відсутності місцевих ускладнень. При переході на прийом Мовалісу всередину поліпшення стану зберігалося, а протизапальний ефект навіть наростав.

В результаті клінічних досліджень було встановлено, що мовилося в розчині для ін’єкцій є високоефективним препаратом, що володіє вираженим знеболюючим ефектом і може бути рекомендований для лікування різних больових синдромів. Ефективність застосовуваної схеми склала більше 80%.

Іноді внутрішньом’язове введення Мовалісу поєднувалося з одночасним прийомом препарату у вигляді таблеток. Це дозволяло в подальшому, після досягнення лікувального ефекту безболісно відмовитися від ін’єкцій і перейти на прийом Мовалісу всередину.

Чи виникають побічні ефекти при одночасному застосуванні різних лікарських форм Мовалісу

При застосуванні Мовалісу за розробленими схемами та з урахуванням індивідуальних особливостей організму хворого побічних ефектів виникає значно менше. Тим не менш, вони є. Це можуть бути побічні ефекти:

 • з боку органів травлення — нудота, блювота, біль у животі, запор або пронос, здуття живота, виразкові ураження слизової оболонки шлунка і кишечника, порушення роботи печінки;
 • з боку крові — анемія, зменшення кількості лейкоцитів (лейкопенія) і тромбоцитів (тромбоцитопенія);
 • з боку бронхо-легеневої системи — напади бронхіальної астми;
 • з боку головного мозку — головний біль, запаморочення, шум у вухах, сонливість, депресія, порушення свідомості;
 • з боку органів кровотворення — підвищення артеріального тиску, набряки, підсилене серцебиття;
 • з боку нирок — порушення їх функції;
 • з боку органів зору — нечіткість зору, кон’юнктивіт;
 • з боку м’яких тканин — підвищена чутливість шкіри до світла, дуже рідко — некроз м’язової тканини при внутрішньом’язовому введенні.
 • алергічні реакції.
 • Моваліс у вигляді ін’єкцій ніколи не призначають на тривалий час.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.