Морський рис — клінічних досліджень не проводилося

Морський рис має мало схожості з звичайним рисом. Він використовується не як продукт харчування, а як засіб, призначений для оздоровлення організму. Так як до складу морського рису входить багато корисних для організму речовин, то застосування його з профілактичною метою цілком виправдане. Ось тільки сподіватися вилікувати за допомогою морського рису серйозні захворювання не варто.

Що таке морський рис

Морський рис — це слизувате освіта, що виникає при склеюванні бактерій, які можуть розвиватися лише у воді (тому він і називається морським). Називається він рисом тому, що за своїм зовнішнім виглядом дещо нагадує відварений рис.

Морський рис має давню історію, їм лікували багато захворювань ще в давнину, потім традиція лікування морським рисом перейшла в культуру Сходу. У західні країни морський рис потрапив близько ста років тому, після цього інтерес до нього то з’являється, то зникає, також як і до інших аналогічних освіти, таким, як чайний гриб або тибетський молочний гриб.

Склад

Напій, який виходить на основі морського рису, — це результат реакції бродіння за участю водних бактерій. Цей напій багатий органічними кислотами, ефірними маслами, корисними ненасиченими жирами, ферментами, вітамінами і мінералами.

Мінерали і вітаміни, що входять до складу морського рису, надалі використовуються організмом для утворення власних ферментів, а значить, беруть активну участь в обмінних процесах, сприяють зміцненню імунітету. Напій також містить ферменти, що беруть участь у розщепленні їжі.

Ненасичені жирні кислоти сприяють утворенню в організмі корисного холестерину, витісняючи тим самим утворення шкідливого холестерину (він утворюється з тваринних жирів і відкладається в кровоносних судинах у вигляді бляшок холестеринів).

У морському рисі містяться також речовини, які здатні сповільнювати процес старіння тканин, запобігаючи виходу вільних радикалів з клітин тканин в процесі окислювально-відновних реакцій (саме вільні радикали прискорюють руйнівні процеси в організмі). Близько ста років тому був встановлений той факт, що всі хімічні реакції горіння йдуть через утворення вільних радикалів. Вільний радикал — це частина молекули, що має вільну валентність (тобто руку, до якої може бути приєднано ще щось), тому всі радикали мають підвищену хімічну активність. Новостворені вільні радикали вступають в хімічні реакції, в яких утворюються нові хімічно активні радикали і т.д. — Це називається ланцюговою реакцією. Близько 50 років тому було встановлено, що причиною токсичності кисню служать його вільні радикали: клітини старіють під впливом побічних продуктів власного обміну речовин.

У морському рисі міститься також речовину, здатну відновлювати обмінні процеси в хрящовій тканині (глюкуронова кислота) — це важливо при різних обмінних порушеннях у суглобах і хребті. Фолієва кислота бере участь у синтезі білків, сприяючи тим самим в процесах утворення еритроцитів.

Мікрофлора напою з морського рису, яка містить корисні мікроорганізми та грибки, сприяє оздоровленню кишечника.

В цілому напій з морського рису має протимікробну, зміцнюючим імунітет, гіпотензивний (що знижує артеріальний тиск), противоатеросклеротическим, поліпшуючим обмінні процеси в організмі, протинабрякову та іншими корисними властивостями. При прийомі цього напою прискорюються обмінні процеси, тому він сприяє зменшенню маси тіла.

Протипоказання

Дотепер фармацевтичні компанії не зацікавилися цим природним джерелом корисних речовин, а значить, клінічних досліджень по його впливу на організм людини не проводилося. Але на підставі того, що саме входить до складу морського рису, можна зробити висновок, що не варто застосовувати напій, якщо:

 • ви страждаєте цукровим діабетом (в напої є цукор);
 • у вас є виразкова хвороба шлунку, дванадцятипалої кишки або просто підвищена кислотність шлунку.
 • Напій з морського рису

  Для того, щоб приготувати напій з морського рису потрібно взяти літрову скляну банку, покласти туди чотири столові ложки морського рису, кілька родзинок, залити спеціальним розчином (три столові ложки цукру на літр некип’яченої води), наполягати протягом двох днів, потім процідити і пити по півсклянки тричі на день протягом одного-півтора місяців. Готовий розчин зберігається в холодильнику не більше п’яти днів, потім залишився рис промивають і на його основі готують новий розчин.

  Напій з морського рису можна застосовувати в якості лосьйону для обличчя: він благотворно діє на шкіру, тонізує її, злегка розгладжує зморшки і надає шкірі більш свіжий вигляд. Протимікробні якості напою з морського рису можна використовувати при полосканні порожнини рота. Якщо додати напій з морського рису в ванну, то це чудово знімає втому.

  Морський рис — хороший профілактичний (але не лікувальний) оздоровчий засіб.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.