Монурал при вагітності: ефективний і безпечний?

Монурал — сучасний ефективний антибіотик, який застосовується при інфекціях сечовивідних шляхів, не викликаючи виражених побічних ефектів. Достатньо одноразового прийому монурал всередину для того, щоб повністю знищити бактеріальну флору в нижніх сечовивідних шляхах.

Для чого вагітним жінкам призначають Монурал

Фізіологічною особливістю вагітності є зниження імунітету. Це необхідно для того, щоб організми матері та дитини могли існувати разом на протязі вагітності, і організм матері не відторгав організм дитини як чужорідне тіло.

Іншою особливістю є те, що під впливом основного гормону вагітності — прогестерону знижується рухова активність гладкої мускулатури, яка знаходиться у внутрішніх органах. Такий фізіологічний механізм необхідний для того, щоб не скорочувалася мускулатура матки — це може призвести до викидня. Але одночасно з м’язами матки втрачають здатність активно скорочуватися і інші м’язи, наприклад, сечовивідних шляхів і кишечника. Це призводить до того, що в сечовивідних шляхах (у тому числі в сечовому міхурі) застоюється сеча і до запорів — дві ці проблеми будуть супроводжувати жінку протягом всієї вагітності.

Таким чином, поєднання зниження імунітету і застою сечі в сечовивідних шляхах призводить до того, що в організмі жінки створюються передумови для розвитку інфекції сечовивідних шляхів. Найчастіше така інфекція з’являється або гострим циститом (запаленням сечового міхура), або бактеріурія — появою в сечі великої кількості бактерій. І те, і інше небезпечно тим, що інфекція може перейти на нирки і почнеться пієлонефрит — важке захворювання, хворіти яким вагітним жінкам вкрай небажано. Саме тому вагітних жінок постійно обстежують і при виявленні ознак інфекції нижніх сечовивідних шляхів лікують. Сьогодні для лікування таких інфекцій найчастіше застосовується Монурал.

Що таке Монурал і як він діє на організм вагітної жінки

Монурал (діюча речовина — фосфоміцін) — це антибіотик широкого спектру дії, який застосовується для лікування інфекцій нижніх сечовивідних шляхів. Монурал має бактерицидну (вбиває бактерії) дію відносно більшості бактерій, що викликають інфекції сечовивідних шляхів. Механізм його дії заснований на тому, що він пригнічує дію ферменту, що у синтезі речовин, необхідних для будівництва клітинної стінки бактерій, що і викликає їх загибель.

Монурал швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, потрапляє в кров, але не зв’язується з білками крові, а в незмінному вигляді надходить до нирки і накопичується у сечі, де може перебувати протягом одних — двох діб після прийому препарату всередину.

Доведено, що Монурал не чинить тератогенної (здатність викликати вроджені каліцтва) та ембріотоксичної (отруйного дії на плід) дії, тому його можна призначати вагітним жінкам. Як і будь-який інший антибіотик, Монурал може призначати тільки лікар і при наявності для його прийому показань. Саме тому в інструкції до препарату є фраза, яка дуже бентежить деяких жінок (іноді вони навіть відмовляються через це від прийому монурал): «застосування препарату при вагітності і в період лактації можливо тільки в тому випадку, якщо очікувана від лікування користь перевершує потенційний ризик розвитку тератогенної дії ».

Але вагітна жінка повинна знати, що інструкції пишуться для лікарів та лікаря вирішувати, можна чи не можна призначити цей препарат. Звичайно ж, краще під час вагітності не приймати ліків, але це не завжди виходить, адже інфекція може завдати організму матері і дитини набагато більшої шкоди. Все ж не варто приймати Монурал в перші 12 тижнів вагітності: в цей період часу відбувається закладка тканин і органів плоду і будь-який лікарський вплив небажано.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.