Монурал — антибіотик широкого спектра дії

Монурал використовується для лікування інфекцій сечовивідних шляхів і циститу (інфекції сечового міхура). Це препарат є антибіотиком, тобто вбиває бактерії та попереджує їхнє розмноження. Він не походить для лікування застуди, грипу та інших вірусних інфекцій. Монурал випускається у вигляді гранул, з яких готують розчин для перорального прийому. Беручи це ліки, потрібно в точності слідувати інструкції на упаковці.

Щоб приготувати одну дозу препарату, висипте весь вміст одного пакетика у склянку і налийте туди 90-100 мл холодної води. Перемішайте до повного розчинення препарату. Не використовуйте гарячу воду. Приймати монурал слід якомога швидше після приготування розчину.

Розчин слід запити ще деякою кількістю рідини. Якщо протягом двох або трьох днів після початку прийому монурал ви не помітите поліпшень, зверніться до лікаря.

Показання до застосування

 • Гострий бактеріальний цистит або рекурентний бактеріальний цистит.
 • Неспецифічний уретрит.
 • Профілактика і лікування післяопераційних інфекцій сечових шляхів.
 • Бактеріурія під час вагітності.
 • Перш ніж почати приймати монурал слід повідомити лікаря, якщо у вас алергія на будь складові медикаменту, якщо ви приймаєте які-небудь ліки, особливо цизаприд (Пропульсід) і метоклопрамід (церукал), а також безрецептурні препарати, трави, харчові добавки та вітаміни. Крім цього, потрібно обов’язково повідомити лікарю, якщо у вас коли-небудь була астма або захворювання печінки, якщо ви вагітні, годуєте грудьми або припускаєте, що можете бути вагітні. Також слід мати на увазі, що монурал може посилити пронос, хоча зазвичай діарея у пацієнта не є перешкоди для призначення цього препарату.

  Забувши прийняти дозу монурал, прийміть її, як тільки згадаєте. Однак якщо до прийому наступної дози залишилось мало часу, пропустіть її; не потрібно подвоювати дозу, якщо ви забули прийняти ліки.

  Протипоказання

  Монурал не можна приймати при гіперчутливості до компонентів препарату (його активним інгредієнтом є фосфоміцину трометамол), при тяжкій нирковій недостатності, а також пацієнтам молодше 5 років. Жінкам, які годують груддю, рекомендується під час лікування монуралом перервати грудне вигодовування.

  Побічні ефекти

  Найпоширенішим побічним ефектом монурал є діарея. Крім того, у приймають цей препарат пацієнтів може спостерігатися нудота, свербіж у піхві, нежить (схожий швидше на алергічний, ніж на простудний) і болю в спині. Як правило, ці симптоми проходять через кілька днів після появи і після закінчення прийому монурал. Якщо вони зберігаються протягом тривалого часу, проконсультуйтеся з лікарем.

  При появі таких симптомів, як набряки у ротовій порожнині і в горлі, жовтуватий колір шкіри і білків очей, лихоманка, висип, біль у суглобах слід негайно звертатися до лікаря. Якщо через набряків в горлі людина починає задихатися, викликайте швидку допомогу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.