Монодієти — є підстави для тривоги

загрузка...

Все різноманіття дієт, кількість яких вже давно перевищила кілька сотень, можна умовно розділити всього на дві основні категорії: полідіети, що припускають вживання декількох продуктів харчування, і монодієти, розпорядчі відмова від будь-яких харчових продуктів за винятком одного-двох. Якщо полідіети досить різноманітні і дозволяють варіювати щоденне меню, то монодієти не без підстав вважаються найбільш суворими — зате і переваг у таких дієт досить багато.

Що таке монодієти

Будь монодієта — це особливий режим харчування, що передбачає вживання лише одного (рідше — двох-трьох) продуктів харчування. На основну ідею таких дієт вказує і сама назва «монодієта», що походить від латинського слова «mono», в перекладі означає «один». Багато дієтологів схильні розглядати монодієти скоріше як одну з різновидів поста, що дозволяє швидко «скинути» зайві кілограми і поліпшити загальний стан здоров’я. Монодієти дуже багато — з цілком зрозумілих причин, навіть більше, ніж полідіет. Існують, наприклад, фруктові монодієти — тобто дієти, розпорядчі вживання тільки одного-двох фруктів, овочеві монодієти і так далі. Основою для монодієти може стати, фактично, будь-який харчовий продукт — починаючи тими ж фруктами чи овочами і закінчуючи рисом, рибою і навіть шоколадом. Таким чином, вибирати монодієту в першу чергу можна, виходячи з власних уподобань у їжі: якщо ви найбільше любите цитрусові, то відмінним варіантом може стати апельсинова або грейпфрутова монодієта, якщо ви відносите себе до любителів яблук — яблучна монодієта і так далі.

Монодієта: режим голодування

Сама суть монодієти — необхідність вживати в їжу тільки один-два продукти харчування — виключає можливість проходження такій дієті протягом тривалого терміну часу. Найкраще розглядати монодієту як спосіб швидкого очищення організму, своєрідний нетривалий пост: професійні дієтологи рекомендують «сідати» на монодієту всього на один-два дні, але регулярно — раз на тиждень протягом трьох-чотирьох тижнів. Щоб монодієта була максимально ефективною, її тривалість повинна становити не більше двох-трьох днів. Наприклад, ідеальний час для того, щоб «сісти» на монодієту — це вихідні. На відміну від полідіет, які цілком можуть перетворитися на спосіб життя, монодієти — це, швидше, «розвантажувальний період» для організму. А ось спроба дотримуватися монодієти протягом тривалого періоду часу може призвести до воістину руйнівних наслідків для здоров’я.

Обмеження кількості їжі

Більшість монодієти дозволяє вживати обраний продукт харчування практично в необмежених кількостях — це стосується, в першу чергу, фруктових та овочевих монодієти. У деяких випадках, однак, на кількість вживаної їжі діють певні обмеження: так, наприклад, виноград, сир або будь-які інші продукти, що містять велику кількість вуглеводів або глюкози, потрібно вживати в обмеженій кількості, дотримуючись монодієти. Крім того, на весь час монодієти необхідно збільшити кількість вживаної рідини. Вважається, що в середньому за допомогою монодієти можна втратити до чотирьох-п’яти кілограмів.

Переваги монодієти

  • Простота: монодієти дозволяють не рахувати калорії, не замислюватися над складанням меню або вибором продуктів — мінімум продуктів харчування (по суті, лише один, в окремих випадках — два) робить будь-яку монодієту максимально простою.
  • Швидкість: монодієти не дарма вважаються найбільш суворими — звикнувши є багато і щільно, дуже складно відмовитися від різноманітних страв і є, приміром, тільки яблука або рис. Але у цієї медалі є й зворотний бік — будь-яка монодієта, на відміну від полідіет, закінчується дуже швидко, допомагаючи за два-три дні позбавитися від декількох кілограмів.
  • Ефективність: будь-яка монодієта гарантує позбавлення від декількох зайвих кілограмів — в першу чергу тому, що короткочасний відмова від їжі завжди сприяє виведенню з організму застоюється рідини. Зрозуміло, монодієта, триваюча всього один-три дні, не сприяє ефективному спалюванню жирових відкладень, але в якості «екстреної заходи» цілком підходить.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.