Молокочай — обійдемося без голодної непритомності

загрузка...

молокочай — напій «гібридний», поєднання молока та чаю, відоме з незапам’ятних часів, а в деяких культурах навіть стало своєрідною традицією (англійці, наприклад, відомі саме своєю звичкою пити чай з молоком). Напій це не тільки смачний, але і корисний: молокочай поєднує в собі корисні властивості і молока, і зеленого або чорного чаю.

Застосування молокочая

молокочай — це не стільки незвичайна заміна традиційним напоям, скільки ефективним засобом для очищення організму. Молокочай можна розглядати як сечогінний засіб, застосовувати як м’яке натуральне проносне або засіб для нормалізації відтоку жовчі. Цей напій цілком може стати основою для «розвантажувальних» днів, нетривалої «лікувальної голодовки», яка — якщо, звичайно, не зловживати «розвантажувальними» днями — дуже корисна для організму. Молокочай допомагає очистити організм від накопичуються шлаків і токсинів, усунути застій рідини, який провокує набряклість кінцівок і «дарує» кілька зайвих кілограмів. Більш того — вважається, що молокочай особливо корисний після пологів, у період годування груддю, оскільки посилює лактацію (поліпшує вироблення грудного молока).

Способи приготування напою

Якихось складних рецептів для приготування молокочая не існує — та й які труднощі можуть виникнути при змішанні молока і чаю? Навіть питання пропорцій, співвідношення молока та чаю в готовому напої, суто індивідуальний: можна трохи змінити, пом’якшити смак свіжозавареного чаю, додавши у напій зовсім небагато молока, а можна, навпаки, зробити смак молока пікантніше за рахунок невеликої кількості чаю. Молокочай можна готувати з чорного або зеленого чаю — все залежить від того, для яких цілей готується напій. Якщо молокочай призначений для очищення організму, «розвантаження», то найкраще підійде поєднання знежиреного молока і зеленого чаю — цей напій вважається відмінним помічником у боротьбі із зайвими кілограмами. Якщо ж до шанувальників екзотичного зеленого чаю ви не зарахувати не можете, то цілком можна зупинитися і на чорному чаї в поєднанні з молоком двопроцентної — п’ятивідсоткової жирності.

Готувати молокочай можна наступними способами:

 • Найпростіший спосіб приготувати молокочай — це додати трохи молока в чашку свіжозавареного чаю. Температура молока при цьому може бути будь-хто.
 • У порожню чашку засипати одну чайну ложку сухих чайного листя, залити невеликою кількістю окропу, настояти протягом трьох-п’яти хвилин, а потім долити в чашку молоко (підігріте або холодне).
 • Підігріти один-півтора літра молока, в кип’ячене молоко додати три-чотири чайних ложки чайної заварки. Настояти протягом десяти-п’ятнадцяти хвилин, а потім процідити готовий напій.
 • Рецепт класичного англійського чаю з молоком: обполоснути чашку окропом, щоб її стінки нагрілися, на третину чашки налити підігрітого молока, розбавити двома частинами міцного чаю.
 • молокочай і схуднення

  Одне з основних застосувань молокочая — це нетривала дієта, яку варто розглядати, скоріше, як «розвантажувальний період», короткочасну програму по очищенню організму. Для такої «розвантаження» і виведення з організму токсинів і надлишкової рідини молокочай підходить набагато краще, ніж інші рідини — багато в чому тому, що чай і молоко, змішуючись, не втрачають своїх корисних властивостей, але пом’якшують агресивна дія один одного. До прикладу, молоко нейтралізує подразнюючий ефект на слизову шлунка міститься в зеленому і чорному чаї кофеїну. А таніни — особливі речовини, які містяться в чаї — в свою чергу, пригнічують бродіння, яке виникає в процесі досить повільного засвоєння молока в шлунку. Зрозуміло, зловживати «розвантажувальними днями» на молокочай не слід, як і, в принципі, будь-якими іншими монодієта: як би багато корисних вітамінів, мікроелементів і інших речовин не містилося в молоці, замінити нормальну тверду їжу молокочай не здатний. Саме з цієї причини тривалість молочно-чайної «дієти» не повинна перевищувати одного дня (максимум — двох днів). При цьому не варто забувати про необхідність вживати іншу рідину протягом дня.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.