Молочниця у чоловіків — не така вже рідкість

Бактерії роду кандида в нормі присутні в організмі людини і не викликають ніяких проблем, поки їх розмноження контролюють корисні бактерії. Коли бактеріальне рівновага порушується і кандида починає розмножуватися безконтрольно, розвивається молочниця. Найпоширенішою є вагінальна молочниця, однак, молочниця у чоловіків, або дріжджова інфекція статевого члена, теж не рідкість. У чоловіків з обрізаною крайньою плоттю ймовірність розвитку молочниці нижче, так як для розмноження бактеріям потрібне вологе середовище.

Чоловіки можуть заразитися молочницею під час статевого акту, але вони стають сприйнятливі до цього захворювання, тільки якщо в їх організмі порушений природний бактеріальний баланс. Молочниця у чоловіків може розвиватися і з інших причин — наприклад, через тривалого курсу лікування антибіотиками, ослабленого імунітету і так далі

Симптоми молочниці у чоловіків

 • Сильний свербіж голівки статевого члена
 • Виділення з статевого члена
 • Відчуття дискомфорту під час статевого акту
 • Висип та / або почервоніння шкіри пеніса
 • Дискомфорт або слабкий біль при сечовипусканні
 • Поява смегми (слиз, по вигляду нагадує домашній сир, має сильний неприємний запах; вона може з’явитися не тільки через молочниці, але і в результаті недотримання правил гігієни)
 • При відсутності лікування на голівці статевого члена можуть з’явитися невеликі вузлики або виїмки
 • Часто молочниця у чоловіків протікає безсимптомно і проходить сама по собі. Однак якщо у партнерки або партнера є молочниця в активній фазі, вам також слід пройти лікування в якості запобіжного заходу.

  Лікування

  При появі симптомів молочниці слід пройти медичне обстеження, так як подібні ознаки можуть бути в різних захворювань, що передаються статевим шляхом.

  Як правило, молочницю у чоловіків лікують за допомогою противогрибковой мазі. Її слід наносити двічі на день протягом однієї або двох тижнів. Зазвичай симптоми зникають через 5-6 днів, однак потрібно обов’язково пройти лікування до кінця, інакше існує велика ймовірність рецидиву інфекції. Якщо мазь з якоїсь причини вам недоступна, можна точно також застосовувати йогурт, бажано, без підсилювачів смаку та барвників.

  Під час лікування молочниці бажано утриматися від занять сексом, або хоча б користуватися презервативами. Крім того, рекомендується утриматися від вживання алкоголю і гострих страв до зникнення симптомів молочниці. Щоб запобігти повторному зараженню, рекомендується використовувати презервативи протягом декількох тижнів після закінчення лікування.

  Запобігання молочниці у чоловіків

  Щоб уникнути розвитку молочниці у майбутньому, намагайтеся вживати з їжу якомога менше простих вуглеводів, солодкої їжі і продуктів, у виготовленні яких були використані дріжджі. Білизну з натуральних тканин також допомагає знизити ризик розвитку молочниці. Якщо, незважаючи на вжиті заходи, рецидиви молочниці трапляються частіше, ніж 2-3 рази на рік, потрібно порадитися з лікарем, оскільки це може говорити про наявність у вас серйозних основних захворювань.

  Ускладнення

  Ускладнення у молочниці зустрічаються рідко, проте ними можуть стати такі серйозні порушення, як простатит та імпотенція. Поки не ясно, чому саме молочниця провокує їх розвиток, але передбачається, що це відбувається в результаті ослаблення імунної системи організму. Крім того, чоловіки, у яких симптоми молочниці виникають регулярно (хронічний кандидоз) найбільш схильні іншим грибковим інфекціям, вражаючим різні частини тіла.

  Часті випадки сімейного кандидозу, коли вилікувати жінка знову заражається від партнера, при недотриманні вимог лікуючого лікаря утриматися від занять сексом на час лікування, або використовувати презерватив. Чоловік при цьому може бути носієм молочниці і не відчувати жодних симптомів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.