Молочниця при вагітності: потрібно звертатися до лікаря

Грибкові інфекції і, зокрема, молочниця — дуже поширене явище у період вагітності, особливо в другому триместрі вагітності. Характерна ознака молочниці при вагітності — рясні вагінальні виділення з творожистой консистенцією молочного кольору. Хоча молочниця не надає значного негативного ефекту на перебіг вагітності і не викликає ускладнень вагітності, неприємні симптоми грибкової інфекції можуть викликати значний дискомфорт. Під час вагітності лікувати молочницю складніше, тому при виявленні перших симптомів захворювання необхідно починати лікування якомога швидше.

Молочниця під час вагітності жінки

Молочниця, або вагінальний кандидоз — грибкова інфекція, викликана порушенням кислотності піхвового середовища і, як наслідок, підвищенням активності грибкових мікроорганізмів. Хоча молочниця викликає виразні симптоми, самостійно ставити діагноз і, тим більше, лікувати грибкову інфекцію не можна — цілком можливо, що симптоми можуть свідчити про якомусь іншому порушенні.

Привести до появи молочниці при вагітності можуть наступні фактори:

 • Гормональні зміни, викликані вагітністю
 • Антибіотики, стероїди, гормональні лікарські препарати, що порушують мікрофлору
 • Високий рівень цукру в крові, наприклад, при діабеті (цукор — основне джерело енергії для грибкових мікроорганізмів)
 • Спринцювання
 • Основна причина появи неприємних симптомів молочниці при вагітності — зміна рівня гормонів. Організм жінки під час вагітності проходить через безліч змін, деякі з яких можуть спровокувати порушення мікрофлори піхви. Результат — дисбаланс корисних і шкідливих мікроорганізмів і, як наслідок, вагінальна інфекція (в тому числі і молочниця).

  Симптоми

  До ключових симптомів молочниці, які найчастіше спостерігаються при вагітності, відносяться:

 • Білі, сирнистий консистенції виділення з піхви з різким «дріжджовим» запахом
 • Зеленуваті або жовтуваті виділення сирнистий консистенції
 • Рясні вагінальні виділення
 • Почервоніння, свербіж або подразнення вульви
 • Відчуття печіння при сечовипусканні або при статевому акті
 • Необхідно враховувати, що схожі симптоми можуть супроводжувати небудь захворювання, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, гонорею, трихомоніаз) або бактеріальний вагіноз — ще один різновид вагінальних інфекцій. Тому намагатися самостійно ставити діагноз не можна — при появі симптомів обов’язково потрібно звернутися до гінеколога. Для діагностики молочниці застосовуються спеціальні аналізи — наприклад, мазок з піхви з наступним дослідженням зразків клітин під мікроскопом.

  Лікування

  У звичайних умовах молочниця лікується дуже просто — прийомом однієї дози дифлюкана, швидко знімає симптоми грибкової інфекції піхви. Тим не менше, під час вагітності лікування молочниці перетворюється на значну проблему, оскільки препарати для прийому всередину вагітним жінкам приймати не рекомендується. Основний метод лікування молочниці при вагітності — вагінальні креми і супозиторії, тривалість лікування може досягати десяти-чотирнадцяти днів. Лікувати молочницю необхідно відразу ж після виявлення симптомів інфекції — хоча сама по собі молочниця при вагітності не дуже небезпечна, грибкова інфекція може передатися від матері до дитини (молочниця у роті).

  Після придушення симптомів молочниці дуже важливо дотримуватися ряд профілактичних заходів, аби не допустити повернення грибкової інфекції, у тому числі:

 • Носити вільну, не обтягуючий одяг і нижню білизну з натуральних тканин типу бавовни
 • Після відвідування туалету завжди користуватися туалетним папером
 • Ретельно дотримуватися правил інтимної гігієни, приймати душ відразу ж після відвідування басейну або спортзалу, знімати вологу, зі слідами поту одяг так швидко, як тільки можливо
 • Відмовитися від спринцювання і використання спреїв, гелів, інших засобів для інтимної гігієни з ароматизаторами або барвниками
 • Вживати більше йогурту — живі культури в йогурті сприяють відновленню мікрофлори
 • Обмежити вживання цукру — основного джерела енергії для грибкових мікроорганізмів
 • Більше відпочивати, щоб організму вистачало енергії на боротьбу з інфекціями
 • Коли звертатися до лікаря?

  Відповідь на це питання проста — відразу ж, як тільки ви виявили якісь незвичайні симптоми, будь то занадто рясні, що змінили колір виділення з піхви, свербіж або почервоніння вульви. Такі симптоми можуть свідчити не тільки про молочниці, досить необразливому в період вагітності захворюванні, але і хворобах куди більш небезпечних для вагітної жінки і її дитини. Своєчасна діагностика і лікування допоможуть запобігти будь-які потенційні ускладнення, які можуть спровокувати такі хвороби.

  Крім того, звертатися до гінеколога необхідно в тих випадках, коли лікування молочниці при вагітності не сприяє зникненню симптомів протягом трьох днів або ж коли симптоми вагінальної інфекції поглиблюються з часом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.