Молочна кухня для дітей — чим вона відрізняється від дорослої?

Для дитини до року найкращий вид харчування — грудне молоко. Але буває так, що вже з перших днів життя годування дитини грудьми неможливо з різних причин. У такому випадку на допомогу приходять спеціальні дитячі суміші, які можна готувати самим вдома, а можна отримувати на молочній кухні. Через деякий час тут же ви будете отримувати для малюка і інші продукти, необхідні для його правильного розвитку.

Історія створення дитячих молочних кухонь

Історія дитячих молочних кухонь починається з початку минулого століття, коли в 1901 році з ініціативи Російського товариства охорони народного здоров’я в Петербурзькому міському притулку для недоношених дітей був організований пункт «Крапля молока». У 1904 році в Петербурзі була відкрита Центральна станція для приготування та отримання молока для дітей, звідки молоко розвозять по аптеках, де матері отримували його по особливим лікарським довідкам. Але широкого поширення «Краплі молока» не отримали.

Після революції молочні кухні стали організовувати при дитячих консультаціях. Основними завданнями молочної кухні були допомога лікарям-педіатрам по вигодовуванню як здорових, так і хворих дітей раннього віку, обслуговування дітей раннього віку в якості підприємства громадського харчування. Велику роль у збереженні життя та здоров’я дітей молочні кухні зіграли в роки Великої Вітчизняної війни. На залізничних станціях і пристанях водного транспорту, де були молочні кухні, для евакуйованих дітей готувалися молочні суміші та інші продукти дитячого харчування.

Після війни на дитячих молочних кухнях в спеціальних цехах готувалися дитячі молочні (в тому числі кисломолочні) суміші, сирок і деякі інші дієтичні продукти для харчування дітей до року, розфасовують соки, фруктове та овочеве пюре. Але з часом молочним кухням дозволили видавати батькам продукцію, вироблену в заводських умовах. Це докорінно змінило їх функції: більшість молочних кухонь перестали випускати свою продукцію і фактично стали виконувати функції роздаточних пунктів.

Але і сьогодні в ряді регіонів ще існують справжні молочні кухні, які готують дитячий кефір, сирок і деякі інші продукти.

Продукція дитячих молочних кухонь

Дитяча молочна кухня виробляє якісну молочну продукцію для дітей у віці до двох років. Вся продукція відповідає діючим санітарним нормам і правилам, строк її зберігання не більше доби, так що її можуть вживати навіть новонароджені діти.

Так чому ж продукція дитячих молочних кухонь відрізняється від заводської продукції, в тому числі від дитячого харчування? Перш за все, тим, що вона готується з цільного натурального молока, а не порошку. Друга відмінність — це повна відсутність консервантів і спеціальної обробки: наприклад, для отримання дитячого кефіру в молоко просто додається закваска. Те ж саме відбувається і з приготуванням сиру. Для його приготування також використовується свіже молоко, а не браковані кисломолочні продукти, додається нешкідливу речовину для створаживания і відділяється сироватка. Термін зберігання таких продуктів говорить сам за себе: він дорівнює одних діб.

Заводські дитячі молочні продукти, наприклад, продукти фірми «Агуша», відрізняються від власної продукції молочної кухні тим, що для збільшення терміну їх зберігання застосовується спеціальна термічна обробка, а це веде до втрати ряду корисних речовин. Тому термін дії таких продуктів близько двох тижнів.

Так чи є сьогодні дитячі молочні кухні?

У більшості регіонів їх давно немає, а дитяча молочна кухня перетворилася на склад готової продукції. Але і не складі багато роботи, адже дитячі продукти повинні правильно зберігатися, а де гарантія, що в звичайних магазинах будуть дотримуватися всіх правил їх зберігання? Тут же ведеться робота по прийому та комплектування замовлень для роздавальних пунктів, організованих при молочній кухні. Тому дитячі молочні кухні, навіть після свого перетворення в пункти дитячого харчування, необхідні.

У великих містах дитячі молочні кухні сьогодні часто перетворюються на проблему: в цілях економії влади намагаються скоротити їх число, через що батькам доводиться кілька разів на тиждень відправлятися в інший райвно за харчуванням і вистоювати там великі черги.

Але не скрізь таке ставлення до молочних кухнях, в деяких містах продовжують функціонувати колишні цехи молочних кухонь, і діти отримують справжні свіжі молочні продукти. Так, дитяча молочна кухня м. Іркутська — це виробничий комплекс із сучасним обладнанням і з плановою потужністю 25 тисяч порцій в зміну, що складається з лінії по виробленню кисломолочних продуктів (8 найменувань) та цеху для виробництва стерильного молока і сирку.

Молочні кухні для дітей — це гарантія правильного харчування дітей раннього віку.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.