Молочай — досить отруйний, але все ж корисний

В різних куточках світу росте понад дві тисячі видів молочаю, від однорічних трав до дерев. Дуже багато з них виростають в Африці і на Мадагаскарі, і велика їх частина відноситься до сукулентів.

Індіанці здавна використовували виростають в Західній півкулі види молочаю в медичних цілях, зокрема, для лікування шкірних інфекцій (зовнішньо) і гонореї (перорально). Крім того, молочай в багатьох регіонах використовували як проносне, а також як ліки від ревматизму і різних шкірних захворювань. Однак майже всі види молочаю отруйні і, якщо надломити стебло або лист рослини, виділяється їдке молочко. Давно відомо, що молочай володіє протикашльовим, протигрибковою і протипухлинною дією.

Дія молочаю було досліджено, проте даних експериментів поки недостатньо, щоб зробити остаточні висновки про його ефективність, так само як і про його безпеку.

Хронічний бронхіт

Вид молочаю Euphorbia helioscopia корисний для літніх пацієнтів, хворих на хронічний бронхіт — це було показано під час клінічних випробувань. Однак дані недостатні для того, щоб лікарі могла рекомендувати молочай як ефективний засіб.

Екзема

Вивчення дії одного з видів молочаю — Euphorbia acaulis, поки перебуває на самому початку, але вже можна припустити, що він може бути корисний як при сухій, так і при вологій екземі.

Епілепсія

Було встановлено, що алкалоїд, що міститься з молочай Euphorbia fisheriana, виявляє протисудомну дію, що робить його потенційно корисним для хворих на епілепсію.

Запалення в порожнині рота

Вивчався дію Euphorbia balsamifera на пацієнтів пульпітом. Молочай показав високу ефективність, проте необхідні подальші дослідження.

Тим не менш, сьогодні молочай можна купити в багатьох аптеках — він продається в якості харчової добавки. Це — Euphorbia resinifera, вид молочаю, зростаючий в північно-західній і центральній Африці. Це досить велика рослина з м’ясистим листям, схожими на кактус. Цей молочай використовували як ліки стародавні греки, римляни і єгиптяни. Види молочаю, які зростають в Росії, теж давно використовують у народній медицині. З його допомогою позбувалися від бородавок, пігментних плям і сухих мозолів; його, як і в багатьох інших регіонах, використовували як проносне і засіб від шкірних захворювань.

Як заготовити молочай

Зараз, незважаючи на недостатні наукові дані, молочай в різних країнах використовують як протизапальний, знеболювальний, противірусну і протигрибковий засіб. Його також застосовують як ліки проти дизентерії, проблем з травленням, сінної лихоманки, паразитів.

Молочай слід збирати до початку цвітіння або під час цвітіння. Його можна засушувати, або виварювати з нього сік. Для прийому всередину потрібно заварити чай з молочаю або приготувати настоянку. Залийте квітки і стебла рослини горілкою і поставте в темне прохолодне місце, щонайменше, на два тижні. Починайте приймати настоянку молочаю з 0.25 чайної ложки і поступово збільшуйте дозу до однієї чайної ложки. Коли ви вирішите закінчити прийом, потрібно також поступово зменшувати дозу.

Незважаючи на рекомендації народної медицини, не намагайтеся самостійно лікувати за допомогою молочаю такі захворювання, як екзема, виразка шлунка, епілепсія, і так далі. Це серйозні захворювання, що вимагають допомоги фахівця.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.