Моделювання здорового сексуального поводження

загрузка...

Існує думка, що діти пізнають світ на власному досвіді. Це думка дуже точно передає ставлення дітей до їхнього тіла і сексу. Найбільш невивчений аспект у вихованні дітей — це їх здатність вчитися не зі слів батьків, а сприймаючи і аналізуючи їх дії. Навіть до зіткнення з поняттями культури і з життєвими проблемами, діти ведуть себе так, як прийнято в їхньому будинку. Так, діти пізнають світ на власному досвіді. Це правдиве висловлювання стосується також сприйняття власного тіла і сексу.

Діти гідні проявів батьківського поваги й тепла. Дорослі люди повинні знати, як необхідно ставиться до дітей. Дітям потрібно батьківське розуміння. Кожен батько хоче, щоб дитина стала його власним відображенням.

Так як виховання дитини — процес тривалий і поступовий, надія на його краще майбутнє існує завжди. Прямо зараз — відмінний час для визначення основних проблем та для введення змін, здатних зміцнити сім’ю.

Сором’язливість

Наприклад, маленький хлопчик ріс із матір’ю, поведінка якої виходило за рамки допустимого. Так, хлопчик дорослішав, але мама продовжувала заходити у ванну кімнату, коли він мився. Аж до його шістнадцятиріччя мати запрошувала дитини у ванну, коли приймала ванну.

З одного боку, таке повторювана поведінка притупило чутливість і сором’язливість хлопчика. Нагота стала звичною для нього. Рамки загальноприйнятої скромності були порушені. З іншого боку, такі дії його матері привели до нездорового сприйняттю оголеного тіла і постійно примушували хлопчика думати про жінок. З часом така поведінка призводить до хтивих відношенню до всіх жінок. Чи здивує вас, якщо хлопчик буде залежний від сексу? Сумно, але така історія не поодинока. Деякі батьки стверджують, що в їхніх дітей ростуть без комплексів і що нагота, насправді, корисна.

Ще одним прикладом може послужити історія дівчинки, чий батько був учителем недільної школи. Він був вельмишановним людиною, добрим сім’янином і відданим чоловіком. Але молодшої з його дітей, дівчинці чотирьох років, жахливо не пощастило, так як часто приймати душ їй доводилося разом з батьком і братами.

Важко уявити, як можна захистити себе від такого роду нескромності, яка зустрічається всюди. Нескромна поведінка вдома, призводить до того, що діти відповідно починають вести себе так само в інших місцях. Занадто часто нескромність і розпусність управляють подальшим сексуальним поведінкою дітей.

У сім’ї необхідно встановити рамки скромності і сором’язливості. Наприклад, чи пристойне для членів сім’ї залишати двері туалету відкритою? Чи соромно ходити по будинку в нижній білизні? Часто «мило» виглядає дитина, бігає по квартирі після прийняття ванни голяка, але встановлюючи межі природної скромності, цього допускати категорично не можна. Дітям потрібна безпека і здорове поведінка в будинку.

Мова

Секуляризація в наші дні виснажила навички спілкування. Сленг і богохульство часто з’являються в засобах масової інформації та в суспільстві. Більша частина сучасної інформації знецінює моральні і етичні норми та принципи.

Подорожуючи з маленькими дітьми, можна часто почути лайку. Так, наприклад, сім’я з дітьми (хлопчиком семи років і дівчинкою чотирьох) зупинилися перекусити біля аеропорту, і неподалік почули суперечка і богохульство чоловіків. Батьки, стурбовані тим, що відбувається і тим, що доводиться слухати їх дітям, звернулися до чоловіків, ніж тільки посилили їх обурення.

Такі випадки неприємні, але дають можливість батькам ознайомити дітей із реальним світом і пояснити значення нецензурних слів.

Ніхто не досконалий, навіть у родині зустрічаються застереження. Таким чином, неможливо вимагати від дітей ідеальної літературної мови. Необхідно лише виділяти свої помилки, допомагати дітям зрозуміти їх власні і покращувати мову, загартовуючи характер.

Гумор

Гумор — очевидна частина розмовної мови, яка заслуговує на особливу увагу. Часто люди сміються над якимось подією або забавним випадком, в той час як людина думає, що сміються над ним.

Комедії положень підкреслюють, що гумор часто виникає за рахунок іншої людини. В межах родини, де звично бути собою, неправильне вживання гумору може позбавити людину самоповаги.

Тут доречно згадати про одну молоду жінку, яка часто плакала, згадуючи, як жартували над нею батько і брати. У дитинстві вона страждала від ожиріння, тому її дражнили не тільки в школі, але і вдома. Коли вона подорослішала, її тіло змінилося — вона стала красивою жінкою. Сумно, але батько продовжував жартувати над її фігурою, виділяючи тільки прекрасні ноги.

Гумор з сексуальним підтекстом може містити завуальовані сексуальні образи. Він може глибоко поранити дитину і залишити душевні шрами, що стосуються зовнішності, статі або власної значущості. Приклад жінки, наведений вище, має сумні наслідки, які відбилися на її поведінці з чоловіками в сім’ї, з чоловіками в цілому і з чоловіком, так як молода жінка зациклилася на власній привабливості, такої важливої, на її думку, для чоловіків.

Заохочуйте доброту. Існує думка, що кожне негативне висловлювання на адресу іншої людини потрібно врівноважуватися сім’ю позитивними твердженнями, щоб відновити колишні відносини. Відомо, що діти більш вразливі, ніж дорослі. Можливо, варто переглянути сімейні жарти і підтримати тих, хто не може себе захистити.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.