Міжреберна невралгія: симптоми — якщо ви відчуваєте сильний біль

Міжреберна невралгія — «хитре» захворювання, симптоми якого дуже схожі на симптоми деяких захворювань серцево-судинної системи. Біль у ділянці грудної клітки, характерну для міжреберної невралгії, легко переплутати із симптомами патології серця. Тим не менш, за характером такі болі принципово різні: основний симптом невралгії — це так звана нейропатичний біль, тобто біль, спричинений будь-яким пошкодженням або захворюванням нервової системи та її елементів. Саме цей симптом при діагностиці стає основою для диференціації міжреберної невралгії і захворювань серця, оскільки «поведінка», характер невропатичного болю, основного симптому невралгії, кардинально відрізняються від болю, викликаної патологіями серцево-судинної системи.

Біль: головний сигнал невралгії

Основний симптом міжреберної невралгії, викликаної роздратуванням або здавлюванням міжреберних нервів — це біль в області ребер. Хоча такого роду біль з точки зору природи походження називається нейропатической, за характером біль, спричинений міжреберної невралгією, може бути різною: ниючий, гострої, тупий, пекучої. Біль може бути як постійною, так і епізодичній. Як правило, больові відчуття, викликані роздратуванням міжреберних нервів, посилюються при будь-якої активності — наприклад, через різке рухи корпусу, кашлю, чхання, навіть найпростішого зміни положення тіла. Крім того, біль спостерігається при пальпації (промацування) певних ділянок тіла — наприклад, областей між ребрами, уздовж хребта або грудної клітки. Різким болем «відгукується» промацування тієї ділянки грудної клітки, в області якого розташовується пошкоджений відрізок нерва. Дуже часто при міжреберної невралгії спостерігається біль, що посилюється при вдиху і видиху — під час нападу болю дихати стає настільки боляче, що дихання неначе «перехоплює», найменше розширення грудної клітки в процесі вдиху відгукується різким болем.

Область локалізації болю: важливий симптом невралгії

Хоча в першу чергу міжреберна невралгія викликає біль, локалізовану в області ребер (міжреберних проміжків), больові відчуття можуть спостерігатися і в інших областях — наприклад, під лопаткою, в області попереку, в спині. Така «відбита» біль, як правило, не вказує на справжнє джерело ушкодження нерва. Біль у грудній клітці, що викликається міжреберної невралгією, досить часто носить оперізувальний характер — тобто спостерігається тільки в лівій або тільки в правій половині грудної клітки по ходу міжреберних проміжків.

Інші симптоми міжреберної невралгії

Крім болю, здавлювання або роздратування міжреберних нервів може викликати і ряд інших неприємних симптомів. Біль при міжреберної невралгії може супроводжуватися виразним скороченням, «сіпанням» окремих м’язів, інтенсивним потовиділенням, зміною кольору шкіри — почервонінням шкіри або, навпаки, нездорової блідістю шкіри. В області безпосереднього пошкодження периферичних відрізків нерва, що викликав симптоми міжреберної невралгії, шкіра може втратити чутливість (оніміти).

Як відрізнити симптоми невралгії від симптомів хвороби серця?

Оскільки болі в області грудної клітини характерні і для міжреберної невралгії, і для деяких захворювань серцево-судинної системи, виявлення характеру болів дозволяє диференціювати ці захворювання і поставити точний діагноз. Хоча біль — основна ознака і невралгії, і хвороб серця, за характером больові відчуття в цих двох випадках кардинально різні. Основний симптом міжреберної невралгії — це біль постійного характеру, що спостерігається протягом тривалого періоду часу, не знімається якими лікарськими препаратами та підсилюється при будь-яких рухах тіла. А ось для захворювань серця характерна біль короткострокова, періодичного характеру, яка пригнічується деякими лікарськими засобами (наприклад, нітрогліцерином). Викликана серцево-судинним захворюванням біль не посилюється внаслідок яких рухів тіла.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.