Мізерні місячні: захворювання або норма?

загрузка...

Обсяг щомісяця втрачається крові у різних жінок може дуже сильно відрізнятися. Нормою вважається втрата крові не менше 60 мл і тривалість місячних не менше трьох днів. Менші показники вже говорять про наявність патології, такі місячні називають мізерними або гіпоменорея.

Чому виникають мізерні місячні

У нормі мізерні місячні можуть виникати в пубертатному періоді, поки не встановився правильний менструальний цикл. Можуть виникати такі місячні і при згасанні дітородної функції жінки перед настанням менопаузи. І в тому, і в іншому випадку відбувається це від нестачі жіночих статевих гормонів естрогенів.

Але в деяких випадках мізерні місячні бувають і в дітородному віці, в такому випадку вони часто є ознакою безпліддя. Мізерні менструації можуть виникати рідко (рідше, ніж через 35 днів), у такому випадку говорять про гіпоменструальному синдромі. Тимчасове порушення місячних за типом гіпоменструального синдрому може початися після перевтоми, стресу, виснаження організму на тлі важких захворювань, запальних процесів і так далі.

Тривало існуючий гіпоменструальний синдром говорить про серйозні гормональних порушеннях, що виникли на якомусь рівні нейроендокринної системи, що забезпечує нормальну дітородну функцію жінки.

Гіпоменструальний синдром як наслідок порушення функції гіпоталамо-гіпофізарної системи

При різних захворюваннях гіпоталамуса і гіпофіза можливе зниження секреції цими органами гормонів, стимулюючих репродуктивну систему. Так, зменшення секреції гіпофізом фоллікулстімулірующего гормону (ФСГ) призводить до порушення секреції яєчниками жіночих статевих гормонів естрогенів. Недолік ФСГ і естрогенів викликає повільне дозрівання яйцеклітини в яєчнику і недостатнє розростання слизової оболонки порожнини матки, що і приводить до формування гіпоменструального синдрому. У свою чергу робота гіпофіза залежить від його стимуляції гормонами гіпоталамуса. Тому до розвитку гіпоменструального синдрому можуть привести будь-які процеси в області гіпоталамо-гіпофізарної системи — порушення кровообігу, запалення, інфекції, аутоімунні процеси (алергія на власні тканини) розростання сполучної тканини (склерозування), пухлини і так далі.

Порушення з боку гіпоталамо-гіпофізарної системи крім зміни характеру місячних характеризуються появою виражених головних болів, високого артеріального тиску, ожирінням з розподілом жирових відкладень і зростанням волосся за чоловічим типом, іноді — порушеннями зору.

Гіпоменструальний синдром як наслідок порушення функції яєчників

В яєчниках виробляються жіночі статеві гормони естрогени, які стимулюють дітородну функцію, в тому числі формування менструального циклу. При запальних процесах, негормональних пухлинах, поликистозе, порушеннях кровообігу яєчників і будь-яких інших процесах знижується функція яєчників з продукування естрогенів, що і приводить до формування гіпоменструального синдрому.

У віці, що наближається до сорока років, на тлі різних захворювань або внаслідок спадкових особливостей, може наступити передчасне виснаження яєчників. Крім гіпоменструального синдрому у такої жінки з’являються ознаки раннього клімаксу: припливи крові до обличчя та верхньої половини тулуба, пітливість, дратівлива слабкість, болі в серці, тахікардія і скачки артеріального тиску.

Мізерні місячні можуть виникати і при поликистозе яєчників. Менструації при цьому мізерні, рідкісні, нерегулярні і хворобливі. Часто це супроводжується ожирінням оволосением за чоловічим типом, підвищеною жирністю шкіри і висипом вугрів.

Гіпоменструальний синдром як наслідок порушення функції щитовидної залози

Наша ендокринна система являє собою єдине ціле і порушення роботи однієї залози внутрішньої секреції обов’язково відбивається на роботі інших. Щитовидна залоза надає особливий вплив на весь організм людини, так як її гормони беруть активну участь в обміні речовин. При нестачі гормонів щитовидної залози обмін речовин сповільнюється, природно, сповільнюється і синтез інших гормонів, у тому числі естрогенів. Це призводить до порушень менструального циклу та появі мізерних місячних. Крім того, при зниженні функції щитовидної залози у жінки з’являються млявість, сонливість, порушення пам’яті, інтелекту і працездатності, зайва вага, набряки, брадикардія (уражень частоти серцебиття), знижена температура тіла.

Мізерні місячні — як допомогти?

Допомогти можна тільки після встановлення причини появи мізерних місячних, а для цього потрібно повне обстеження жінки. Як тільки правильний діагноз буде встановлено, лікар намітить план лікування. Це може бути, як консервативне (гормональна корекція та інше), так і оперативне лікування (видалення пухлин).

Своєчасне лікування може повністю відновити дітородну функцію жінки.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.