Мізерні місячні або гіпоменструальний синдром — сигнал до дії

загрузка...

Нормальні місячні у жінки — один з показників її здоров’я . Але часто уявлення жінки про те, що вважати нормальною менструацією, виявляється невірним, точно так само, як і уявлення про зворотне. Припускаючи, що у вас мізерні місячні, чи знаєте ви, що це таке?

Що відбувається під час менструацій?

Організм «намагається» відокремити (слущіть) частину слизової матки і вивести її. Простагландини (гормоноподобниє речовини) викликають скорочення матки під час менструацій. Ці скорочення, в свою чергу, викликають спазми кровоносних судин, що призводить до відриву вже непотрібної частини слизової оболонки матки. Кровоносні судини в матці стискуються і розширюються, і в цей час виробляються простагландіни. У підсумку сокращающиеся судини починають кровоточити, що призводить до відриву поверхневого шару слизової матки. Оскільки матка скорочується, то кров і тканини слизової оболонки виводяться назовні.

Нормальні місячні

Отже, нормальними вважаються такі місячні кровотечі, під час яких організм жінки в середньому втрачає 30-50 мл крові. Через те, що відторгається і слизова оболонка, яка виходить у вигляді слизу, виділення в нормі бувають 50-150 мл. Кровотечі (підкреслимо: безболісні або слабоболезненная) тривають від трьох до п’яти днів. Все, що хоч трохи відрізняється — в будь-яку сторону, будь то збільшення обсягу або зменшення — привід звернутися до лікаря і провести необхідні дослідження.

Що можна вважати мізерними менструальними кровотечами?

Насправді порушення менструального циклу, що супроводжується ослабленням місячних, правильно називати гіпоменструального синдрому. Існують наступні різновиди гіпоменструального синдрому:

 • гіпоменорея (зменшення кількості менструальної крові до 25 мл і менше);
 • олігоменорея (тривалість менструації — 2 дні і менш);
 • опсоменорея, або брадіменорея (запізнілі менструації з подовженим інтервалом 5-8 тижнів);
 • спаніоменорея (вкрай рідкісні менструації -2-4 рази на рік).
 • Візуально мізерні місячні — це «сліди» або крапельки крові. Кров — або занадто світла, або тільки темні виділення. Менструальний цикл може бути нормальним. Однак нерідко гіпоменорея супроводжується олігоменореєю (тривалість менструації — 1-2 дні).

  Мізерні місячні — зовсім не привід для свята. Вони можуть сигналізувати про те, що у складної системи, якою є організм, не все гаразд. Можливі причини мізерних місячних:

 • захворювання нервової системи, тривалі нервово-психічні перевантаження, стреси;
 • вітамінна недостатність, порушення обміну речовин, анемії;
 • професійні шкідливості (хімічні речовини, радіоактивне випромінювання);
 • хірургічні і гінекологічні операції;
 • травми сечостатевих шляхів;
 • інфекційні захворювання;
 • інтенсивне фізичне навантаження;
 • ендокринні захворювання;
 • захворювання внутрішніх органів, у тому числі статевої системи;
 • вагітність.
 • У молодих дівчат, у яких цикл ще не встановився, слабкі місячні не повинні бути причиною для занепокоєння. Для жінок у віці від 40 до 50 років слабкі кровотечі можуть бути ознакою клімактеричного періоду. Для жінок же в розквіті репродуктивного віку (20-40 років) мізерні місячні — сигнал до дії.

  Але непритомніти все ж не варто — можливо, у вашому випадку це не назавжди і наступного разу все буде в порядку. Або ваша проблема — зовсім не проблема, а обумовлена генетично особливість. Загалом, точну відповідь може дати тільки профільний фахівець, озброєний лабораторними реактивами. Швидше за все, в даному випадку буде проведений цілий ряд досліджень і діагноз, а, отже, і лікування буде базуватися на результатах загальноклінічних і гормональних досліджень, гістологічного дослідження ендометрія (слизової матки), вагінальних мазків, базальної температури і повному вивченні історії хвороби. Пам’ятайте: всім жінкам, які ведуть активну статеве життя, обов’язковий регулярний огляд гінеколога два рази на рік.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.