Місячні раніше терміну: у чому причини

загрузка...

У більшості жінок дітородного віку менструальний цикл має більш-менш сталий характер, навіть якщо місячні нерегулярні. Тому виникнення менструальної кровотечі раніше терміну зазвичай завжди помічається жінкою і викликає у неї занепокоєння.

Чому місячні можуть початися раніше терміну

Менструальний цикл жінки підтримується на різних рівнях. Це кора головного мозку, відділ головного мозку, що відповідає за роботу всієї ендокринної системи, — гіпоталамус, головна залоза внутрішньої секреції гіпофіз, яєчники і матка. Порушення роботи будь-якої з цих систем може викликати передчасне настання місячних.

Найчастіше несвоєчасні місячні починаються після високих нервово-психічних навантажень і стресів, під впливом яких збивається робота центральної нервової системи (ЦНС). Багатьом жінкам відомо, що варто понервувати, і місячні починаються раніше (іноді набагато) очікуваного терміну. Справа в тому, що саме ЦНС регулює виникнення спазмів і розширень кровоносних судин, а також рухову активність мускулатури матки, що і викликає передчасне відторгнення слизової оболонки матки (ендометрія) з наступним кровотечею. Мають значення і фізичні навантаження — дуже високі також здатні викликати передчасні місячні.

Сьогодні причиною стресів для організму може стати постійне дотримання екстремальних дієт. Недолік поживних речовин також відбивається на стані всього організму, в тому числі на стані системи згортання крові, адже ферменти і гормони синтезуються з речовин, що надходять в організм з їжею. Порушення згортання крові можуть виникати не тільки при дефектах харчування, але і з інших причин, з’ясувати які можна тільки у процесі обстеження.

Іншою частою причиною передчасних менструацій є застуди. При цьому в області матки також порушується кровообіг, що і викликає появу передчасних місячних. Як правило, такі місячні болючі через наявність запального процесу. Якщо при цьому з’являється температура, то потрібно негайно звернутися до лікаря і провести обстеження. Запальний процес може початися не тільки після застуди, а й після незахищеного статевого акту з малознайомим партнером, у такому випадку слід подумати про якийсь статевої інфекції і також звернутися до лікаря.

Місячні можуть прийти раніше терміну при зміні місця проживання, зміні кліматичних умов, особливо, якщо відбулася різка їх зміна. Це призводить до порушень роботи вегетативної нервової системи (ВНС), яка іннервує внутрішні органи (в тому числі і матку) і кровоносні судини, тому збої в роботі ВНС відображаються на менструальному циклі жінки.

Нарешті, виникнення місячних завчасно може бути ознакою гормональних порушень, які найчастіше виникають у підлітковому віці і під час клімаксу. Виникають гормональні порушення і в дітородному віці, наприклад, на тлі такого захворювання, як ендометріоз.

Як протікають

Місячні, які почалися раніше терміну, протікають по-різному, це залежить від причини, що викликала збій менструального циклу.

Якщо збій залежить від стану центральної нервової системи, то, швидше за все, місячні будуть супроводжуватися якимись ознаками її розлади, наприклад, дратівливість, плаксивість, порушення сну, запаморочення, головний біль, слабкістю і так далі. У кожної жінки симптоми можуть бути різними. Є жінки, які знають, що після стресу у неї обов’язково раніше почнуться місячні, і вони будуть супроводжуватися певним набором симптомів порушень діяльності ЦНС.

Якщо причиною появи місячних раніше терміну є якесь інфекційно-запальне захворювання, то звичайно менструальна кровотеча супроводжується більш або менш вираженою хворобливістю в нижній частині живота. Часто такі болі віддають в пах, стегна і в поперек.

Гормональні причини можуть викликати сильні кровотечі, в тому числі зі згустками.

Якщо місячні почалися раніше без якоїсь видимої причини, то можливі порушення згортання здатності крові або порушення кровообігу в дрібних кровоносних судинах — ці зміни можуть мати різне походження, з’ясувати їх причину може тільки лікар.

Що робити

Перш за все, заспокоїтися і подумати, що могло викликати це явище. Якщо причина в стресах, високих навантаженнях або неправильному харчуванні, то потрібно змінити спосіб життя, харчування, режим дня або ступінь завантаженості роботою. Але якщо порушення менструального циклу продовжуються і на наступний місяць, то потрібно звернутися до лікаря.

При підозрі на запальний процес і гормональні порушення до лікаря потрібно звертатися якомога раніше — це попередить ускладнення, вилікувати які набагато складніше, ніж будь-які зміни в початковій стадії.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.