Місячні при вагітності: наскільки вони небезпечні?

Місячних при вагітності не буває, а ось невеликі кровотечі зустрічаються. І кожного разу жінка повинна звертатися до лікаря для того, щоб переконатися в їх безпеці. Кровотечі і навіть невеликі кровомазання під час вагітності дуже небезпечні.

Небезпека перша — мимовільний аборт

Кровотеча і кровомазання під час вагітності завжди повинно бути проконсультовано з акушером-гінекологом. Справа в тому, що в перші тижні вагітності її переривання пов’язано з небезпекою кровотечі і загрозою для життя жінки. В першу чергу це мимовільний аборт. Спочатку вагітності він відбувається через те, що організм виробляє недостатню кількість жіночого статевого гормону прогестерону, який блокує скорочення мускулатури матки. У результаті під дією таких скорочень слизова оболонка поступово відокремлюється від стінки матки, що супроводжується спочатку кровомазання, а потім і кровотечею, яке може бути дуже сильним.

Жінку має насторожити поява неясних болів внизу живота, які супроводжуються невеликим кровомазання. У такому випадку потрібно негайно звернутися до лікаря — допомогти зберегти вагітність ще можна. Якщо жінка не додасть цим симптомам належного значення, то з’являться різкі переймоподібні болі і сильна кровотеча — тут вже треба викликати швидку допомогу і відправлятися в лікарню. Дитину вже не врятувати, але потрібно зупиняти кровотечу — загрозу для життя жінки.

Небезпека друга — позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність найчастіше розвивається у матковій трубі, при цьому на терміні п’ять-вісім тижнів плід досягає такого обсягу, що розриває стінку труби. Це супроводжується сильними раптовими болями внизу живота з одного боку. Також різко з’являється запаморочення, і жінка майже завжди втрачає свідомість — ознака внутрішньої кровотечі. Зовнішнього кровотечі може або не бути зовсім, або виникає невелике кровомазання. При таких симптомах потрібно негайно викликати швидку допомогу і відправлятися в лікарню — допомогти може тільки хірургічна операція видалення частини маткової труби.

Іноді позаматкова вагітність переривається за типом трубного аборту, коли зародок відділяється від стінки труби (це супроводжується кровотечею), потрапляє спочатку в порожнину матки, а потім виходить назовні. Трубний аборт небезпечний тим, що в будь-який момент може статися розрив труби.

Ознаки трубного аборту схожі на ознаки звичайного мимовільного аборту, але болю при цьому зазвичай виникають з одного боку низу живота. При підозрі на трубний аборт також необхідно негайно викликати швидку допомогу.

Так чи бувають місячні під час вагітності?

Місячних під час вагітності бути не може, так як вони починаються після відторгнення слизової оболонки матки, після чого переривається і вагітність — заплідненої яйцеклітини більше нема на чому буде утримуватися в порожнині матки. Така кровотеча викликається вже самопоізвольним викиднем.

Але невеликі кровотечі, які деякими жінками помилково приймаються за місячні, зустрічаються. Такі кровотечі в чому залежать від індивідуальних особливостей жінки, в тому числі від будови і розташування кровоносних судин в порожнині матки.

Наприклад, можливо зовсім невелика кровотеча під час впровадження заплідненої яйцеклітини в порожнину матки. При цьому порушується цілісність слизової оболонки, в якій є кровоносні судини, якщо порушується стінка такої судини, виникає невелика кровотеча. Більшість акушерів-гінекологів визначають таке кровотеча як дуже незначне, буквально кілька крапель крові. Але це не виключає і більш тривалого кровотечі, наприклад, якщо в жінки є порушення згортання крові.

Ще рідше зустрічається феномен, який в народі називають «обмивання плоду кров’ю». У цьому випадку кровотеча може періодично виникати протягом усього першого триместру вагітності, поки плід не виросте і не займе всю порожнину матки. Кровотеча в даному випадку виникає при невеликому відшаруванні децидуальної оболонки, що покриває зародок. Децидуальної оболонка — це внутрішня частина слизової оболонки, яка покриває порожнину матки, покриває вона з усіх боків і зародок. У місці прикріплення зародка до стінки матки з децидуальної оболонки формується плацента.

Після першого триместру вагітності (перші 12 тижнів) такі кровотечі припиняються, так як плід займає всю порожнину матки.

Будь кровотечі під час вагітності, навіть якщо вони не супроводжуються болями, мають бути негайно проконсультовані з акушером-гінекологом — тільки так можна попередити важкі ускладнення вагітності.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.