Місячні при вагітності — коли починати турбуватися?

Багато хто чув про жінок, у яких тривали місячні під час вагітності. Здається, що ці історії передаються з покоління в покоління і стали майже легендами. У кожної жінки, здається, є знайома, у якої є подруга, у якої під час вагітності була менструація.

У багатьох жінок під час вагітності бувають епізоди кровотечі і кров’яні виділення. Кровотеча особливо часто зустрічається в першому триместрі вагітності, і близько тридцяти відсотків вагітних жінок відчувають кровотеча на цьому терміні. Хоча у вагітних жінок рідше зустрічається кровотеча під час другого і третього триместрів, кров’янисті виділення ще можливі, і зустрічаються не так вже рідко. Однак, хоча це кровотеча може нагадувати менструацію, насправді це щось зовсім інше.

Чому під час вагітності не може бути менструації

Менструації викликані менструальним циклом. Протягом цього циклу жіночий організм виробляє гормони, які посилають сигнали до репродуктивних органів для виконання певних дій. Збільшення кількості гормонів змушує яєчники вивільняти яйцеклітину, яка рухається з яєчників через маткові труби. Між тим, захисний шар з крові і тканин уздовж стінок матки товщає. Якщо яйцеклітина не запліднена, рівень гормонів знижується, сигналізуючи організму, що пора відторгнути цей шар, який утворився в матці. Все це і є причиною менструації.

Під час вагітності організм повністю зосереджений на розвитку малюка. Мозок посилає в яєчники сигнал зупинити менструальний цикл, для того щоб забезпечити дитині належні умови для зростання. В результаті, замість того щоб падати, рівень гормонів буде продовжувати рости протягом наступних дев’яти місяців. Це допомагає матці підготуватися до зростання і харчуванню дитини.

Якби під час вагітності тривали регулярні менструації, то організм кожен місяць втрачав би слизову оболонку матки, яка допомагає живити дитини. Біологічно кажучи, це не має особливого сенсу. Таким чином, кров’янисті виділення або кровотечі, які відчувають багато жінок під час вагітності, викликані чимось іншим, але не менструацією.

децидуальної Кровотеча

Одним з найбільш поширених причин кровотеч, схожих на місячні, під час вагітності, є так зване децидуальної кровотеча. Іноді під час вагітності в організмі можуть відбуватися гормональні порушення, що призводить до часткової втрати слизової оболонки матки. Це явище особливо поширене в ранні терміни вагітності, перш ніж оболонка надійно прикріпитися до плаценти. Хоча це може звучати загрозливо, але децидуальної кровотеча, як правило, не вважається загрозою для здоров’я матері або дитини.

Є ряд інших причин, за якими може відбутися кровотеча під час вагітності. Більшість з них практично не являють собою ризику для здоров’я матері і малюка. Тим не менш, кровотеча може іноді вказувати на ускладнення з вагітністю. Вагітній жінці дуже важливо спостерігати за своїми кровотечами. При виникненні будь-яких аномальних кровотеч у будь-який момент вагітності необхідно негайно звернутися до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.