Місячні під час вагітності — чим це загрожує?

Вагітність — це і радісне, і тривожний час, коли жінка особливо чуйно прислухається до своїх відчуттів і зміни, які відбуваються в організмі, можуть не тільки хвилювати і дивувати, але і лякати. Кровотеча, навіть зовсім легке і мажуча, може викликати у вагітної жінки страх, і не зовсім безпідставна. Це ознака проблеми? Це місячні, які, як стверджують багато жінок, можуть йти протягом всієї вагітності?

Види кровотеч під час вагітності

Кровотеча під час вагітності може бути варіантом норми — якщо воно слабке і рідко турбує майбутню маму. Слід розуміти, що використовувати слово «місячні» для визначення цих кровотеч неправильно, так як менструація в суворому значенні цього терміна несумісна з нормальною вагітністю.

Нерідко жінки, особливо дуже молоді, виправдовують «місячними» при вагітності те, що самі не знали про свій стан до тих пір, поки це не стало очевидним навіть для оточуючих. Однак дійсно, слабкі та помірні кровотечі у вагітних можуть бути, і особливо часто — протягом першого триместру. Фахівці говорять, що це зустрічається приблизно у 10% майбутніх мам.

Дуже часто кровотеча буває на самих ранніх термінах вагітності. Насправді, це може бути найпершою ознакою того, що жінка чекає дитину, але зазвичай це приймають за початок місячних.

Між шостим і чотирнадцятий днем після запліднення плодове яйце (запліднена яйцеклітина) впроваджується в стінки матки — тобто відбувається імплантація ембріона. При цьому може внутрішня оболонка стінок матки може трохи пошкодитися, що і викликає слабка кровотеча. Воно триває протягом усього пари днів і його важко прийняти за справжні місячні. Саме після імплантації настає справжня вагітність — тепер плодове яйце називається ембріоном і починає швидко рости. Сильна кровотеча, іноді з великими згустками, може бути ознакою викидня на ранньому терміні — це означає, що з якоїсь причини імплантація не вдалася. Лікарі кажуть, що такі викидні хоча б раз у житті трапляються у переважної більшості жінок, але вони, як правило, навіть не підозрюють про це.

Норма або патологія?

На дуже ранньому терміні вагітності гормони прогестерон і естроген збільшують приплив крові до шийки матки, що теж іноді викликає слабкі і нетривалі кровотечі. Однак якщо кровотеча сильна, треба негайно звернутися до лікаря. За статистикою лікаря, від 15 до 20% вагітностей закінчуються викиднем, причому більша їх частина відбувається в першому триместрі. Якщо кровотеча супроводжується сильними спазматичними болями з нижньої частини, вірогідність того, що це є ознакою викидня, дуже висока.

Позаматкова вагітність

Крім того, такі симптоми можуть спостерігатися при позаматкової вагітності. В 1 вагітність з 60 є позаматкової, в деяких випадках цей стан є небезпечним для життя матері. Якщо термін позаматкової вагітності досить великий, вона може викликати сильна внутрішня кровотеча, тому при сильних болях і вагінальному кровотечі обов’язково потрібно звертатися до лікаря. Якщо болі такі сильні, що здаються нестерпними, і / або якщо вони носять спазматичний характер, викликайте швидку допомогу.

Кровотеча може виникнути також у другому і третьому триместрі вагітності. Це може бути ознакою викидня або передчасних пологів. Хоча ризик викидня або народження мертвої дитини в другому і третьому триместрі значно зменшується, його не можна повністю виключити. При сильній кровотечі потрібно звертатися до лікаря. Найчастіше на пізніх термінах вагітності поява цього симптому пов’язано з інфекціями шийки матки. Зокрема, вона може запалитися і почати кровоточити через дріжджовий інфекції і деяких захворювань, що передаються статевим шляхом. Для лікування більшості їх них є безпечні методи, які можна використовувати під час вагітності. Якщо у вас почалася кровотеча на пізньому терміні вагітності, важливо залишатися спокійною і звернутися за допомогою; в переважній більшості випадків з цією проблемою можна впоратися, не заподіявши шкоди дитині.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.