Місячні під час годування грудьми: ніякої небезпеки

загрузка...

Під час вагітності та пологів в організмі жінки відбуваються радикальні зміни. Організм вимагає перепочинку, щоб відновитися і прийти в норму. Це стосується і менструального циклу. Як правило, менструації після пологів відсутні якийсь проміжок часу. Не останню роль в цьому відіграє грудне вигодовування або годування груддю. Але іноді, незважаючи на годування грудьми, місячні мають місце бути. Шалені мами впадають у паніку, мучаться питаннями: «як вплинуть місячні під час годування грудьми на дитину?» І «можна годувати малюка під час місячних?». Відновлення менструації в період годування груддю процес природний і не таїть в собі небезпеку. А коли почнуться місячні після народження дитини, залежить не тільки від лактації, але і від багатьох інших факторів.

Кров’янисті виділення в післяпологовому періоді

Багато жінок приймають за місячні кров’янисті виділення, які починаються відразу після пологів. Це думка помилкова, і маткові виділення не мають нічого спільного з менструацією. Такі кров’янисті виділення називаються лохіямі і тривають від шести до восьми тижнів після пологів. Лохи обумовлені загоєнням раневої поверхні в матці, яка утворилася після відторгнення посліду (плаценти) в пологах. Тривалість загоєння рани в матці індивідуальна у кожної жінки і залежить від багатьох факторів (перебіг вагітності та пологів, загального стану організму та іншого).

Поява місячних на тлі годування груддю

Як правило, менструації в період лактації відсутні. Але в деяких випадках вони відновлюються і на тлі годування груддю. Змінюється не лише характер місячних (вони можуть стати коротше, більш або менш рясними), але і період відновлення менструацій, який залежить від багатьох факторів:

 • якщо жінка дотримується вільного вигодовування (годування дитини за вимогою), менструації зазвичай починаються після припинення лактації;
 • при введенні в раціон годування дитини прикорму менструації можуть відновитися до припинення грудного вигодовування (дитина починає споживати менше молока);
 • при змішаному вигодовуванні менструації відновлюються на третій — четвертий місяць після пологів;
 • у разі повної відсутності грудного вигодовування менструації починаються на десятій — дванадцятому тижні після пологів.
 • можна годувати грудьми під час місячних?

  Багато жінок вважають, що під час менструації дитини необхідно відлучати від грудей. Ця думка підкріплюється лжеданнимі і «прикладами» в літературі. Неважливо, почалася чи ні менструація у жінки, припиняти грудне вигодовування не потрібно в будь-якому випадку. Грудне молоко — це найоптимальніше харчування дитини, в ньому міститься необхідна кількість поживних речовин, вітамінів і мінералів. Крім того, грудне молоко — це природний захист малюка від різних інфекцій, так як в ньому містяться антитіла матері.

  Під час місячних кількість що утворюється молока може декілька зменшитися. У вирішенні даної проблеми допоможуть більш часті прикладання до грудей і рясне тепле пиття. Ефективний чай для лактації — лактовіт, або апілак (бджолине маточне молоко).

  Під час менструації смак молока дещо змінюється. Це залежить від відбуваються гормональні зміни в організмі. Також в період місячних у жінок посилюється потовиділення, а в околососковой області розташовується безліч потових залоз. Потові залози активно продукують піт, що є причиною появи неприємного запаху і дитина може відмовлятися від грудей. Досить проводити гігієнічні процедури (частіше приймати душ) в період менструації, щоб вирішити дану проблему.

  Іноді у дітей під час годування грудьми з’являється рідкий стілець, а самі діти стають кілька неспокійними. Ці ознаки не є симптомами захворювання і приводом для припинення годування груддю.

  Зміна місячних після пологів

  Після пологів, як було зазначено вище, менструації змінюють свій характер. Вони можуть стати більш рясними і короткими, що пов’язано з розширенням шийного каналу в пологах. Також можливе зникнення больових відчуттів під час місячних (наприклад, якщо був загин матки). Тривалість менструального циклу теж міняється, він подовжується або коротшає.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.