Місячні і трихопол — лікування можна проводити

загрузка...

Жінки часто задають питання про те, чи можна продовжувати лікування гінекологічних захворювань під час місячних. Стосується це і трихопола, багато запитують, чи можна під час місячних приймати всередину таблетки трихопола і продовжувати місцеве лікування за допомогою вагінальних таблеток.

За яких гінекологічних захворюваннях призначають трихопол і як впливають на них місячні

Трихопол є лікарським препаратом, який пригнічує життєдіяльність найпростіших. До гінекологічних захворювань, що викликаються найпростішими, відноситься в першу чергу трихомоніаз. Збудник цієї інфекції піхвова трихомонада дуже чутлива по відношенню до трихопол. Але в деяких випадках трихомоніаз протікає тривало і безсимптомно (латентно). Виявити і лікувати таке захворювання складно. Часто для того, щоб це зробити, потрібно струснути організм, що викличе загострення інфекції.

Будь-яку інфекцію легше лікувати в стані загострення. Для «струсу» часто застосовуються різні види провокації — введення лікарських препаратів, здатних викликати загострення захворювання. Природною провокацією є менструація — вона сприяє загостренню будь-якого інфекційно-запального гінекологічного процесу. Тому гінекологи використовують місячні як природну провокацію.

Іншою частою причиною призначення трихопола є бактеріальний вагіноз. Це не захворювання, а дисбактеріоз піхви. Розвинутися він може з різних причин, найчастіше це відбувається на тлі частого безконтрольного застосування антибіотиків, що призводить до пригнічення життєдіяльності нормальної природної мікрофлори піхви. Природна мікрофлора піхви у здорової жінки створює середовище, некомфортну для розмноження умовно-патогенної мікрофлори. Коли природна мікрофлора пригнічується, умовно-патогенна починає розростатися — це і є дисбактеріоз.

Найчастіше розростається об’єм колоній гарднерелл — бактерій, які проявляють чутливість до трихопол. Якщо бактеріальний вагіноз не лікувати, то при створенні сприятливих умов для розмноження умовно-патогенної мікрофлори (зниження імунітету, застуда) вона викличе інфекційно-запальний процес. Проявляється бактеріальний вагіноз у вигляді рясних виділень з неприємним «рибним» запахом.

Нарешті, можливі інфекційно-запальні процеси внутрішніх жіночих статевих органів, спричинені анаеробними (розвиваються без доступу повітря) бактеріями. Як правило, це важкі запальні процеси, насилу піддаються лікуванню антибіотиками, до яких часто розвивається звикання збудників інфекції. І ось тут на допомогу також може прийти трихопол, звикання до якого збудників інфекції розвивається дуже повільно. Природна провокація у вигляді місячних при лікуванні цих захворювань також піде на користь.

Можна чи ні застосовувати трихопол під час місячних?

Лікування гінекологічних захворювань трихополом проводиться за спеціальними схемами. У деяких випадках трихопол призначається самостійно, в інших же його призначення поєднують з призначенням антибіотиків. У будь-якому випадку трихопол приймається якийсь певний час і курс лікування (як і курс лікування будь-яким іншим препаратом) краще не переривати.

Прийом трихопола всередину і введення його в вену під час місячних переривати не слід. А ось місцеве застосування трихопола під час менструації втрачає свій сенс, адже ліки замість того, щоб затримуватися у піхву до повного розсмоктування, вимивається і видаляється разом з менструальною кров’ю.

Тому місцево трихопол у вигляді вагінальних таблеток під час менструації застосовувати не рекомендується. У той же час нічого страшного не відбудеться і в тому випадку, якщо жінка буде продовжувати застосовувати вагінальні таблетки під час місячних.

Побічні ефекти

Трихопол має мало протипоказань для призначення. Це перші дванадцять тижнів вагітності, годування дитини грудьми і індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

З побічних ефектів можна відзначити головний біль, запаморочення, безсоння, поганий настрій, судомну готовність, шум у вухах і навіть зниження слуху, непритомність. Можливі також нудота, блювання, пронос або запор, поганий апетит, огидний металевий смак у роті, порушення смаку, спазми в животі. Можуть виникати зміни з боку крові, це минуща лейкопенія (зменшення числа лейкоцитів крові) і тромбоцитопенія (зменшення кількості тромбоцитів крові). Як і при застосуванні будь-якого іншого ліки, можливі алергічні реакції. При внутрішньовенному введенні трихопола можливий розвиток тромбофлебіту.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.