Містить у годуючої жінки: попередити застій молока

Мастит — запалення грудної залози зустрічається і у чоловіків, і у дітей, але найчастіше цього захворювання схильні жінки. Одним з провокуючих чинників є застій молока.

Механізм розвитку застою молока в грудях

Лактація увазі регулярне і рівномірне спорожнення молочних залоз. Якщо жінка годує однією груддю, або довгостроково знаходиться в одному і тому ж положенні, надягає невідповідний, гнітючий бюстгальтер — це може спровокувати застій молока. Прибуває молоко нікуди діватися — в результаті спочатку виникає ущільнення в грудях, потім — хворобливість.

До лактостазу наводить і згущення молока, коли жінка мало п’є води, особливо в жарку пору року, їсть багато жирної їжі.

Багато жінок упевнені, що після кожного годування необхідно зціджувати груди, забуваючи про те, що молоко виробляється на вимогу — тобто, чим більше смокче дитина, тим більше прибуває молока. А якщо мама додатково до цього зціджує — молока прибуває ще більше, що в кінцевому підсумку обов’язково призведе до застою зайвого молока в грудях.

Рекомендації зціджувати груди з’явилися в той час, коли жінкам рекомендувалося годувати дитину за графіком. В даний час загальноприйнятою світовою практикою є годування дитини за вимогою, при цьому ризик виникнення лактостазу мінімальний.

Містить у годуючої жінки

Якщо не вжито адекватних заходів для купірування лактостаза — розвивається мастит. Містить проявляється порушенням загального самопочуття — з’являються млявість і слабкість, підвищується температура тіла, груди або ділянку грудей набряклий, щільний, при пальпації — болючий. Біль може відчуватися при зміні положення тіла, навіть при ходьбі.

Без правильного лікування стан значно погіршується, і мастит переходить в інфіковану стадію. Температура тіла при ньому дуже висока, погано знижується введенням антипіретиків. Груди, або її уражена частина, стає червоною, гарячою на дотик. Наступною стадією є розвиток ускладнень, наприклад, абсцесу грудей.

Профілактика маститу

Захворювання легше попередити, ніж лікувати — це висловлювання дуже підходить для маститу. Тим більше що заходи профілактики досить прості.

 • У пологовому відділенні необхідно вибрати палату спільного перебування з дитиною. Так буде забезпечено основне профілактичний захід: годування дитини за вимогою, з метою запобігання застою молока в грудях.
 • до зціджування слід ставитися обережно. Якщо після годування немає неприємних відчуттів в грудях — зціджувати не потрібно.
 • Вибирайте зручний бюстгальтер. Зараз можна підібрати спеціальний, з регулюючим широкими лямками і відкриваються клапанами для годування. Звичайний бюстгальтер повинен бути без кісточок і не занадто обтягувати груди.
 • У старих довідниках можна прочитати про необхідність миття грудей перед кожним годуванням дитини — це порушує природну змазку грудей і провокує розвиток тріщин і мацерації сосків. В даний час вважається достатнім прийняття гігієнічного душу один раз в день.
 • Необхідно правильно прикладати дитину до грудей, щоб він добре захоплював сосок з ареолою і міг повністю спустошити грудь; меняйть пози для годування, щоб максимально спустошувалися різні ділянки молочних проток.
 • Потрібно остерігатися ударів грудей — механічна травма швидко призводить до лактостазу та маститу, а лікується довго.
 • Не варто закінчувати грудне вигодовування різко, тоді і дитина, і груди залишаться задоволені.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.