Миртових масло: чудовий дар тропічних лісів

загрузка...

Батьківщина миртового чагарнику — жаркі тропіки. Запах цієї рослини не просто очищає повітря, дезодорує і освіжає його, спрадавна відомі антиревматичні і бактерицидні властивості миртового ефірної олії. Цінність масла в ароматерапії доведена багато століть назад: природа дарує людині справжні скарби, що допомагають йому підтримати своє здоров’я і настрій в балансі.

Мірт: рослина переможців

У Стародавній Греції і Римі вінками з мирта вінчали голови переможців в спорті, у військових діях і популярних поетів. Багато пізніше весільними вінками з миртового дерева прикрашали голови єврейських наречених на довгий щастя. У Середньовіччі миртовий чагарник вважався символом вічної любові, миру, насолоди і безсмертя. Епоха Ренесансу звела мирт в атрибут подружньої вірності. Ці високі «нагороди» чагарник отримав за свої унікальні властивості, здатність рости і пахнути довгий час. Вічнозелене деревне рослина народилося в країнах Середземномор’я, звідки стало поширюватися в Центральну Європу, однак через холодних зим мирт там не прижився.

Географічна зона вирощування рослини з метою отримання цінного ефірного масла рік від року скорочується. Якщо раніше масло виробляли в Тунісі, Марокко, Іспанії, Югославії, Сардинії, Корсиці й Сицилії, то зараз виробництвом ефірних олій для ароматерапії займаються в основному Туніс, Балкани і Марокко. Цінність ефірної олії зумовлена вмістом у плодах і листках чагарнику камфори, альдегідів, цинеолу, пінена, міртенол, дубильних і білкових речовин.

Отримують з листя мирта не тільки ефірне масло, в народній медицині готують настої, відвари і примочки, які рекомендовані лікарями при хворобах печінки, шлунка, дванадцятипалої кишки, мозку, застудах. Миртового відвари мають сечогінну, тонізуючу та антисептичну властивостями. Примочки застосовують при переломах і ударах, ними лікують опіки, рани, гнійники. Ефірне миртовое масло використовують для лікувального масажу, від лупи, при герпесі, хворобах ясен.

Вплив миртового масла на організм

Використання миртового масла надає сильну протизапальну і оздоровчу дію, в першу чергу на органи дихання при патологічних змінах в легенях, при хронічному бронхіті, трахеїті, ларингіті, пневмонії, туберкульозі, при палінні, професійних легеневих захворюваннях. Ефірне миртовое масло у вигляді накладок і примочок показане при варикозному розширенні вен, флебіті і геморої, оскільки сприяє зміцненню стінок кровоносних судин, роблячи їх еластичними.

миртових масло в ароматерапії підвищує стресостійкість, знижує нервову збудливість, гармонізує емоції. У медитативних техніках застосування цього масла вважається одним з головних серед всіх інших, ідеальним варіантом, оскільки допомагає самовідновлення і очищенню біоенергетичних каналів. У косметології миртовое масло підвищує здоров’я шкірних покривів, зміцнюючи захисні властивості епідермісу. Втирання миртового масла в шкіру голову сприяє боротьбі з лупою і зміцненню коренів волосся. Ефірне масло мирта — надійний захисник від паразитів: досить додати у воду кілька крапель олії, щоб знезаразити шкіру при прийомі ванни.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.