Міопія — всього лише особливість зору

Міопія, або короткозорість — це порушення зору, при якому людина добре бачить предмети, розташовані близько до нього, а вилучені від нього об’єкти виглядають розмитими. Міопія розвивається, якщо очне яблуко є занадто довгим, або якщо рогівка занадто сильно викривлена. В результаті цього потрапляє в око світло фокусується неправильно, і віддалені предмети здаються каламутними.

Міопія є дуже поширеним порушенням; в деяких країнах вона зустрічається у 30% населення. Результати деяких досліджень підтверджують теорію, згідно з якою короткозорість є спадковою. З’являються все нові докази того, що фактором, супутнім розвитку міопії, може бути напруга очей, наприклад, в результаті тривалої і регулярної роботи за комп’ютером.

Як правило, міопія вперше виявляється у дітей шкільного віку. У більшості випадків це порушення прогресує приблизно до 20 років. Однак короткозорість також може розвинутися і у дорослих в результаті постійної напруги очей, або деяких захворювань, таких, як діабет.

Міопія також може бути пов’язана з чинниками навколишнього середовища та особливостями професійної діяльності. Наприклад, у деяких людей розмивання віддалених об’єктів спостерігається лише по ночах. Це може бути пов’язано з поганим освітленням або із збільшенням розміру зіниці в темряві.

Люди, які займаються роботою, що вимагають великої напруги зору, можуть відчувати на собі ознаки так званої помилковою міопії. Віддалені об’єкти можуть здаватися їм розмитими через те, що вони перенапружують механізми очей, що відповідають за фокусування. Після тривалої роботи очі не можуть поміняти фокус і чітко побачити те, що знаходиться більш-менш далеко. Ці симптоми, як правило, носять тимчасовий характер; зір може відновитися після відпочинку. Проте з плином часу часте напруга очей може стати причиною постійного погіршення зору.

Діагностика

Для діагностики міопії можуть бути використані різні методи і інструменти, як звична таблиця для перевірки зору, так і більш сучасні інструменти — фороптер і ретіноскоп. Під час обстеження за допомогою фороптера лікар поміщає перед очима пацієнта різні лінзи, а за допомогою ретіноскопа визначає, як очі фокусують світло. Для діагностики міопії також можуть застосовуватися автоматичні прилади.

Лікування

Основними методами лікування, а точніше, корекції міопії є окуляри, контактні лінзи і операції на очах, найпоширеніша з яких — лазерна корекція зору. засобом першого вибору, як правило, є окуляри — вони найбільш прості в застосуванні і безпечні. З іншого боку, контактні лінзи забезпечують більш широке поле зору. Операції в більшості випадків ефективно покращують зір, проте цей метод підходить не всім, не в останню чергу — через свою досить високу вартість.

Крім того, існує спеціальна терапія для людей, у яких короткозорість викликана спазмами м’язів, що відповідають за фокусування очей. Таким пацієнтам рекомендуються різні вправи, які поступово покращують зір.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.