Мімічні зморшки: зворотна сторона глибоких почуттів

загрузка...

Сітка на обличчі може з’явитися не тільки в зрілому віці . Від такої напасті, як мімічні зморшки, не застраховані навіть молоді дівчата. До виникнення малопривабливих складочок на різних ділянках обличчя призводить звичка супити, примружувати очі, підтискати куточки рота або, що взагалі мало прикрашає жінку, звичка терти шкіру обличчя руками. Та й вираз природних людських емоцій — радості, подиву або обурення — теж не проходить безслідно: скорочення м’язів обличчя з часом залишають на шкірі характерні сліди.

Додатково утворення мімічних зморшок можуть сприяти такі фактори, як спадковість, недостатнє харчування клітин шкіри, куріння, несприятлива екологія в місці проживання, часте і тривале перебування під відкритими сонячними променями і так далі. Психологи стверджують, що мімічні зморшки досить часто є непрямою причиною проблем, які виникають у деяких людей в спілкуванні з оточуючими: надмірна кількість складок на обличчі додає йому озлоблений або, у всякому разі, непривітний вигляд, і навіть самі правильні риси починають сприйматися як відразливі.

Мімічні зморшки на лобі

Ці зморшки виникають тоді, коли людина постійно піднімає брови. Подібні руху дуже важко контролювати. Багато артистів театру і кіно використовують наступний засіб профілактики мімічних зморшок на лобі: вони прикріплюють прямо над переніссям вертикальну смужку з клейкого паперу, яка дозволяє тримати м’язи лоба під контролем.

Добре допомагають в справі усунення мімічних зморшок на лобі, в тому числі і досить глибоких, так звані маски-пов’язки — парафінові, парафіно-масляні, спермацетового і воскові. Інгредієнти для них розтоплюються на водяній бані, потім в вийшла рідку масу опускають марлевий бинт, складений в декілька шарів, віджимають його і швидко накладають на чоло, поки парафін або віск не охололи. Такі маски витримують на лобі протягом п’ятнадцяти чи двадцяти хвилин, після чого обережно знімають пов’язку і змивають залишки маски теплою водою. Повторювати процедуру можна не частіше двох разів на тиждень.

Мімічні зморшки навколо очей

Як відомо, шкіра в області верхніх і нижніх повік відрізняється особливою структурою: вона надзвичайно тонка, не має жирового прошарку і практично позбавлена кровоносних судин. Мімічні зморшки навколо очей, іменовані гусячими лапками, можуть з’явитися у людини навіть в двадцятирічному віці, причому від цього не застраховані ні чоловіки, ні жінки. У останніх гусячі лапки і сіточки навколо очей дають про себе знати набагато раніше і проявляються більш виразно, що пов’язано з інтенсивним використанням декоративної косметики — зокрема, тіней і туші.

Народними засобами мімічні зморшки навколо очей складно усунути, і спеціальні креми для цієї області обличчя теж часом виявляються малоефективними. Розгладити їх вдається, вдаючись до традиційних методів пластичної косметології — мезотерапії, ін’єкціям ботокса і контурній пластиці.

Мімічні зморшки в носогубної області

Косметичні препарати проти мімічних зморшок в носогубної області найчастіше виявляються безсилі. Навіть якщо виробник голосно запевняє, що чергове засіб було розроблено виключно для вирішення цієї проблеми, його аргументи швидше за все виявляться не більше, ніж маркетинговим ходом. Креми і маски при регулярному вживанні можуть лише зробити лінії зморшок менш виразними, і то далеко не завжди.

Прибрати мімічні зморшки в носогубної області можна за допомогою методів пластичної корекції — наприклад, ін’єкцій спеціальними препаратами, до складу яких входить гіалуронова кислота, або процедур термоліфтінга. Деякі жінки вважають за краще позбавлятися від носогубних зморшок без втручання медиків, а за допомогою вправ для цієї групи лицьових м’язів. Одне з найпростіших зводиться до того, щоб відкрити рот, притискаючи губи до зубів, і розгладжувати вказівними пальцями шкіру в носогубної області, пересуваючи їх від куточків губ до крил носа. Продовжують його до тих пір, поки в розгладжує складки не з’явиться відчуття легкого печіння.

Світлана Усанкова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.