Мільгамма в ампулах: стабілізує роботу нервової системи

Мільгамма в ампулах — це розчин для внутрішньом’язового введення, який надає особливо ефективний вплив при різних захворюваннях нервової системи. Тому її застосовують у разі сильних болів і при поліпшенні стану вводять все рідше або переходять на прийом всередину драже.

У чому особливості лікарської форми мільгамма в ампулах

Особливістю мільгамма в ампулах є те, що в її складі крім вітамінів В1 і В6 (вони входять до складу драже), присутні ще вітамін В12 і лидаза. Такий склад мільгамма в ампулах сприяє найбільш ефективному зняттю болів.

При внутрішньом’язовому введенні розчину мільгамма відбувається її швидке всмоктування, надходження в кров’яне русло і потрапляння в нервові клітини. Тут вітаміни групи В активно вплітаються в обмінні процеси в складі коферментів — складових частин ферментів, функції яких полягають у прискоренні біохімічних реакцій. Вітамін В1 таким чином надає особливо сильний вплив на вуглеводний обмін речовин. Вуглеводи, як відомо, є джерелом енергії, тому поліпшення вуглеводного обміну призводить до вивільнення додаткової енергії.

Додаткова енергія використовується нервовими клітинами (нейронами) для того, щоб активізувати білковий і жировий обмін речовин, які і так поліпшуються під впливом вітаміну В6. Вітамін В1 покращує передачу нервового збудження по нервових волокнах, а вітамін В6 сприяє синтезу нейромедіаторів — речовин, за допомогою яких збудження передається з нейрона на нейрон.

Вітамін В1 має і знеболюючими властивостями, які значно посилюються під впливом вітаміну В12, також надає знеболюючу дію. Ще більш посилюється цю властивість при приєднанні лідазу — місцевоанестезуючого речовини, потенціює (підсилює) знеболюючу дію вітамінів групи В.

У зв’язку з таким взаємодоповнюючим дією входять до складу мільгамма лікарських засобів, препарат в цілому набуває високу терапевтичну ефективність. Він знімає болі, що виникають по ходу нервів, покращує кровообіг в області уражених нервів і активізує обмінні процеси в нервових клітинах.

Кому і як призначають мільгамма в ампулах

мільгамма в ампулах призначають при гострих запальних процесах, які супроводжуються сильними болями, або при обмеженні нервів.

Наприклад, з внутрішньом’язового введення мільгамма краще починати лікування невриту (запалення нерва), який супроводжується сильними болями. Дуже сильні болі виникають при невриті трійчастого нерва — хворі настільки страждають, що впадають в депресію, у них виникає схильність до суїцидів. У цьому випадку дуже важливо якомога раніше позбавити хворого від болю, що цілком можна зробити за допомогою мільгамма. Після того, як болі кілька вщухнуть, мільгамма вводять рідше або переходять на її прийом всередину у вигляді драже;

Вводять розчин мільгамма і при сильних корінцевих болях — вони з’являються при стисненні корінців спинномозкових нервів, що відходять від спинного мозку; такі болі найчастіше виникають на тлі остеохондрозу (дегенеративно-дистрофічного захворювання хребта). Іноді болі бувають сильними і вимагають негайного їх зняття. У цьому випадку також допоможе мільгамма, яку вводять внутрішньом’язово у вигляді розчину.

Сильні страждання може доставити хворим оперізувальний герпес, який з’являється на шкірі по ходу периферичних нервів. У хворих з’являються сильні болі, свербіння і паління. Часто оперізувальний лишай розташовується по ходу міжреберних нервів, звідки і пішла його на звання — «оперізуючий». Захворювання викликається одним із видів вірусів герпесу, який викликає і вітряну віспу. Після того, як людина перехворіє на вітряну віспу, вірус не покидає організм, а ховається в нервових клітинах і в разі значно зниження імунітету дає про себе знати у вигляді бульбашкових висипань на шкірі по ходу нервів. Оперізувальний лишай може супроводжуватися дуже сильними болями, для зняття яких потрібні ефективні засоби, в тому числі мільгамма в ампулах.

Як вводять мільгамма в ампулах

мільгамма в ампулах вводять суворо внутрішньовенно. Ведення повинно бути дуже повільним для того, щоб уникнути побічних ефектів. При швидкому введенні мільгамма можлива поява сильного запаморочення і навіть непритомності. Моуть виникнути також порушення серцевого ритму, судоми, підвищена пітливість, посилене серцебиття.

Такі ж ознаки виникають і при передозуванні препарату. Це вимагає негайного виклику швидкої допомоги.

При гострих болях мільгамма вводять щоденно, після їх деякого стихання переходять на дво-, триразове введення мільгамма протягом тижня або на прийом драже всередину.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.