Мільгамма — уколи: допоможуть у складних випадках

Уколи мільгамма роблять у тому випадку, коли болі, супроводжуючі неврологічні захворювання, настільки сильні, що хворому потрібна негайна допомога. Незважаючи на те, що основним діючими речовинами в мільгамма є вітаміни групи В, вона цілком може надавати ефективну дію.

Як діють уколи мільгамма

Для уколів використовується розчин мільгамма, який випускається в ампулах. До складу розчину входять вітаміни групи В в дуже великих дозах, що перевищують дози в вітамінно-мінеральних комплексах в десятки разів. Такі великі дози вітамінів роблять позитивний вплив на стан нервових клітин (нейронів), покращують кровообіг в осередку ураження і володіють вираженим знеболюючим ефектом.

Дія уколів мільгамма складається з дій її окремих компонентів. Входить до її складу вітамін В1 (тіамін) покращує енергетичний обмін, отримана енергія йде на активізацію інших видів обміну (в них активну участь бере вітамін В6). Таким чином, обмін речовин стимулюється під впливом вітамінів В1 і В6, які підсилюють дію один одного. Поліпшення обміну речовин в нейронах призводить до того, що відновлюється нервова тканина, і зменшуються болі. Під впливом цих вітамінів покращується також кровопостачання нервової тканини. Крім того, вітамін В1 робить і чисто знеболювальну дію.

Вітамін В12, який також входить до складу розчину мільгамма, робить позитивний вплив на нервову тканину і сприяє зняттю болів, що виникають по ходу нервових стовбурів, навіть дуже сильних. При внутрішньом’язовому введенні мільгамма знеболюючу дію вітамінів групи В взаємно потенціюється.

Ще більше посилюється знеболювальна дія мільгамма під дією місцевого анестетика лідази. Таким чином, склад розчину мільгамма дозволяє знімати або значно зменшувати навіть дуже сильні болі, які виникли при захворюваннях нервової системи.

При яких хворобах потрібні уколи мільгамма

Без уколів мільгамма не обійтися при будь-яких захворюваннях нервової системи, які супроводжуються сильними болями. Мільгамма зменшує саме болі, пов’язані з порушеннями в нервовій системі, так як активно впливає на біохімічні процеси в нервових клітинах.

Наприклад, при сильних болях, викликаних утиском спинномозкових нервів, викликаних остеохондрозом або грижею міжхребцевого диска (амортизаційної прокладки між хребцями). Грижа диска може виникати як при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях хребта, так і при підйомі ваг, і просто при важкій фізичній праці. При цьому частина диска виходить за межі хребетного стовпа і ущемляє корінці спинномозкових нервів. Болі по ходу ущемлених нервів можуть бути дуже сильними. У таких випадках призначення уколів мільгамма у складі комплексного лікування може зменшити інтенсивність болю.

При запаленні периферичних нервів (невриті) також може з’являтися сильний біль, особливо в початковій гострій стадії захворювання. Починають лікувати таку біль з внутрішньом’язового введення мільгамма, а потім, при її зменшенні переходять на прийом препарату внутрішньо. При не дуже сильних болях уколи мільгамма роблять кілька разів на тиждень.

Призначають уколи мільгамма при вірусних ураженнях нервової системи, наприклад, при оперізувальному лишаї, який також в гострій стадії супроводжується сильними болями по ходу уражених нервів. Це захворювання викликається вірусом герпесу (герпес зостер), який причаївся в організмі після перенесеної вітряної віспи, сховавшись в нервових клітинах. При застуді або ослабленні організму на тлі якогось захворювання зі зниженням імунітету вірус «покидає свій притулок», починає розмножуватися і розповсюджуватися по ходу нервових волокон. Призначення мільгамма у вигляді внутрішньом’язових уколів може значно полегшити стан хворого.

Призначають уколи мільгамма також при полінейропатії, що виникла на тлі цукрового діабету, хронічного алкоголізму і інших захворювань та інтоксикацій. У цьому випадку виникають множинні ураження периферичних нервів, які також можуть супроводжуватися болями і порушеннями рухів. Застосування мільгамма в ін’єкціях у складі комплексного лікування може поліпшити стан хворих.

Як правильно робити уколи мільгамма

Уколи мільгамма роблять строго внутрішньом’язово і вводять препарат повільно. Таке введення дуже важливо, так як при недотриманні правил можуть виникнути ускладнення. Якщо вводити мільгамма дуже швидко, то може з’явитися запаморочення, аж до непритомності. Виникають також серцебиття, порушення серцевого ритму і навіть судоми.

При сильних болях ін’єкції мільгамма роблять щодня, коли ж частки стихають, то препарат вводять 2 — 3 рази на тиждень. Так само вводять препарат при легких болях.

Уколи мільгамма здатні принести значне полегшення при неврологічних болях.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.