Мільгамма — таблетки: не перевищуйте дозу

Таблетки мільгамма приймають при різних захворюваннях нервів, які супроводжуються болями ( при ураженні чутливих нервів) або порушеннями рухів (при ураженні рухових нервів). У будь-якому випадку мільгамма поліпшить стан такого хворого.

Таблетки мільгамма — їх склад і дію на організм

До складу таблеток (правильніше — драже) мільгамма входять вітаміни групи В, які безпосередньо впливають на нервову тканину, — вітаміни В1 і В6 в дуже високих дозах.

Вітамін В1 в таблетках мільгамма знаходиться в жиророзчинні стані у вигляді бенфотіаміна. Він регулює вуглеводний і білковий обмін в нервових клітинах (нейронах), бере участь у ліпідному обміні, має антиоксидантну дію (пригнічує активність токсичних вільних радикалів, що утворюються в процесі біохімічних реакцій в клітках). Вітамін В1 також виявляє регулюючу дію на проведення нервових імпульсів і сприяє розвитку знеболюючого ефекту.

Вітамін B6 (піридоксин) є коферментом для багатьох ферментів нервових клітин, тому бере участь практично у всіх біохімічних реакціях, що входять в усі види обміну речовин. Крім того, він бере участь у синтезі таких нейромедіаторів, як норадреналін, адреналін, допамін (нейромедіаторами називаються біологічно активні речовини, за допомогою яких нервові імпульси передаються з клітини на клітину). Таким чином, дія вітаміну В6 посилює (потенціює) дію вітаміну В1 по регуляції проведення нервових імпульсів по нейронах. Знеболюючий ефект обох вітамінів також взаємно посилюється.

Мільгамма надає знеболюючу дію, покращує кровопостачання нервової тканини, обмінні процеси в нервових клітинах, прискорює відновні процеси в нервовій тканині, надає сприятливу дію на запальні та дегенеративно-дистрофічні захворювання нервів і опорно-рухового апарату.

При яких захворюваннях приймають таблетки мільгамма

мільгамма в таблетках призначають при лікуванні захворювань нервової системи різного походження для зняття таких симптомів захворювання, як болі і порушення рухів.

Таблетки мільгамма застосовують при запаленні і болях по ходу чутливих нервів — нервітах і невралгіях. При цьому поліпшення стану нейронів (в них поліпшуються всі обмінні процеси) приводить до поліпшення стану нервової тканини в цілому, зменшення запалення і болю. Якщо біль дуже сильний (як, наприклад, при невриті трійчастого нерва), то починають лікування з введення мільгамма у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій. Іноді достатньо однієї — двох ін’єкцій для того, щоб болі вщухли, і можна було перейти на таблетки. Допоможе мільгамма також при невритах зорового і слухового нерва.

Застосовують мільгамма і при порушеннях рухових нервів, наприклад, при парезах лицьового нерва, який призводить до знерухомлення мімічних м’язів обличчя і його асиметрії. При виражених порушеннях також лікування можна почати з ін’єкцій, а потім перейти на таблетки.

При цукровому діабеті та зловживанні спиртними напоями може виникнути полінейропатія — множинне ураження периферичних нервів. Ці захворювання важко піддаються лікуванню, і мільгамма в таблетках у вигляді курсів лікування цілком може поліпшити стан таких хворих.

Приймають таблетки мільгамма також при болях у м’язах, викликаних неврологічними захворюваннями — міалгіях.

Корінцеві синдроми, що виникають при обмеженні спинномозкових нервів, є, мабуть, самої частої причиною призначення мільгамма в таблетках. Якщо стан хворого не дуже важке, то мільгамма призначають відразу у вигляді таблеток. При сильних болях краще почати з внутрішньом’язового введення мільгамма, а потім вже, коли болі зменшаться, перейти на прийом драже.

Ще одне захворювання, при якому приймають таблетки мільгамма, — оперізувальний лишай. Захворювання викликається одним з видів вірусу герпесу, який може десятиліттями існувати в організмі людини після перенесеної вітряної віспи, причаївшись в скупченнях нервових клітин. Коли організм ослабне (часто це трапляється вже в літньому віці), вірус починає розмножуватися і просуватися по ходу нервів, викликаючи на поверхні шкіри характерні бульбашкові висипання. Оперізувальний лишай супроводжується сильними болями, мільгамма може поліпшити стан таких хворих.

Іноді неврологічні захворювання викликаються дефіцитом вітамінів групи В. У таких випадках також показаний прийом мільгамма в таблетках.

Приймають таблетки (драже) мільгамма по одній 1 — 3 рази на день — дозу та тривалість курсу лікування призначає лікар. Запивати таблетки слід великою кількістю рідини.

Мільгамма в таблетках є досить ефективним засобом лікування багатьох неврологічних захворювань, особливо, у складі комплексного лікування.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.