Мільгамма — опис: чим зумовлений лікувальний ефект

Вітаміни у великих дозах можуть надавати лікувальний ефект. Наприклад, вітаміни групи В, які присутні в мільгамма, здатні позитивно впливати на стан нервової тканини, покращувати її кровопостачання і обмінні процеси в нервових клітинах. Все це сприяє зменшенню болів.

Як «працює» мільгамма

Мільгамма являє собою комплекс вітамінів групи В. Вітаміни цієї групи називають енергетиками, так як вони здатні активно впливати на всі обмінні процеси і особливо на вуглеводний обмін, в результаті якого організм отримує необхідну для його життєдіяльності енергію. Мільгамма сприяє відновленню нервової тканини.

До складу драже мільгамма входять вітаміни В1 (тіамін) і В6 (піридоксин) у високих дозах, які взаємно підсилюють дію один одного. Застосовується мільгамма не для заповнення дефіциту вітамінів, а як нормалізує обмін речовин і знеболюючий засіб.

Вітамін В1 присутня в мільгамма в жиророзчинний формі (бенфотіамін), регулює всі види обміну речовин, але особливий вплив надає на вуглеводний обмін. Крім того, вітамін В1 є антиоксидантом (пригнічує токсичний вплив шкідливих вільних радикалів, які вивільняються в результаті окисно-відновних реакцій), сприяє кращому проведенню нервових імпульсів і має знеболюючу дію.

Вітамін B6 як кофермент (складової частини ферменту) входить в багато ферменти, діючі в нервових клітинах і прискорюють в них всі види обмінних процесів, бере участь у синтезі таких нейромедіаторів (речовин, за допомогою яких передаються нервові імпульси), як допамін, норадреналін, адреналін, гістамін.

До складу розчину для ін’єкцій (він випускається в ампулах по 2 мл) крім вітамінів В1 і В6 входять також вітамін В12 і лидаза. Вітамін В12 бере участь в обміні амінокислот і нуклеїнових кислот, які беруть участь у синтезі білка, необхідного для роботи нервових клітин.

Лідаза має місцеву знеболюючу дію, що підсилює загальний вплив мільгамма на організм.

Коли може допомогти мільгамма

Мільгамма призначається в основному при неврологічних захворюваннях, які супроводжуються сильними болями. Поліпшення кровообігу призводить до відновлення обмінних процесів, зменшення запалення і болю. Крім того, вітаміни групи В чинять і безпосереднє знеболювальну дію.

мільгамма застосовують при запаленні власної тканини нервів (невритах) або тільки їх оболонок (невралгіях). У цьому випадку мільгамма сприяє поліпшенню кровопостачання нерва, поліпшенню обмінних процесів в його клітинах і діє як знеболювальний засіб. Мільгамма допоможе, як при сильних болях при невритах чутливих нервів (наприклад, при невриті і невралгії трійчастого нерва), так і при невритах рухових нервів, які супроводжуються порушенням роботи іннервіруемих ними м’язів (наприклад, при невриті лицьового нерва).

Добре допомагає мільгамма при корінцевих болях, які виникають при остеохондрозі (дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта). У цьому випадку відбувається здавлювання корінців спинномозкових нервів, що проявляється сильними болями по ходу травмованого нерва. Мільгамма покращує кровообіг в ураженій області, обмін речовин у нервовій тканині, в результаті чого болі значно зменшуються. Плюс безпосереднє знеболююче вплив мільгамма.

При таких захворюваннях, як цукровий діабет і хронічний алкоголізм на периферичні нерви виявляється пряма токсична дія, що призводить до розвитку множинних уражень периферичних нервів — поліневропатії. Вітаміни групи В прекрасно нівелюють токсичний вплив на периферичну нервову систему.

Нарешті, мільгамма можна застосовувати при оперізувальному лишаї, причина якого в тому, що після перенесеної в дитинстві вітряної віспи, що викликає його вірус «сховався» у нервових гангліях (скупченнях нервових клітин, розташованих по ходу нервових стовбурів) і може проявляти себе при зниженні імунітету, наприклад, при застуді. Вітаміни групи В відновлюють обмінні процеси та імунітет, що покращує перебіг захворювання.

Кому не варто лікуватися мільгамма, і які небажані ефекти вона може надавати

мільгамма не можна лікуватися пацієнтам, які мають підвищену чутливість до її компонентам і при важких захворюваннях серцево-судинної системи. Застосування мільгамма не рекомендується в дитячому віці (випробування на дітях не проводилися), під час вагітності та годування дитини грудьми.

Побічні ефекти при застосуванні мільгамма можуть проявлятися у вигляді алергічних реакцій, вугрової висипки, тахікардії і підвищеного потовиділення. При швидкому внутрішньом’язовому введенні можливе різке зниження артеріального тиску, порушення серцевого ритму і судоми.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.