Мільгамма — інструкція: як працюють вітаміни групи В

Вітаміни групи В мають нейротропною дією, тобто надають сприятливий вплив на нервову тканину при запальних та дегенеративно-дистрофічних захворюваннях нервів і рухового апарату. Вони сприяють також поліпшенню кровопостачання змінених тканин і покращують роботу нервової системи в цілому.

Механізм дії мільгамма

Мільгамма проводиться німецької фармацевтичною фірмою Вьорваг фарма у вигляді драже та розчину для ін’єкцій. До складу драже входять вітаміни В1 і В6, а до складу розчину крім цих вітамінів входять також вітамін В12 і лідокаїн. Дозування всіх вітамінів в мільгамма у багато разів перевищують потреба в них організму людини.

Вітаміни групи В чинять сприятливу вплив на нервову тканину при запальних і обмінних захворюваннях нервової системи та опорно-рухового апарату. Крім того, вони покращують кровопостачання цих тканин і роботу нервової системи в цілому.

Вітамін В1 (тіамін) — надає позитивний вплив на вуглеводний обмін, в результаті чого поліпшується енергетичний потенціал нервових клітин. Вітамін В6 (піридоксин) бере участь у білковому обміні та, частково, — у вуглеводному і жировому. Тіамін і піридоксин взаємно підсилюють дії один одного, що проявляється в їх позитивному впливі на нервово-м’язову і серцево-судинну системи.

Вітамін В12 (ціанокобаламін) бере участь у формуванні мієлінової оболонки, що покриває нервові стовбури, стимулює утворення клітин червоної крові, зменшує болі, що виникають при захворюваннях периферичної нервової системи, стимулює синтез нуклеїнових кислот (з них складається ДНК і РНК).

Лідокаїн є місцевим знеболюючим засобом, при його введенні в патологічний осередок болю значно зменшуються.

Комплексний вплив всіх присутніх в мільгамма речовин надає сприятливу дію на стан нервових клітин і нервових стовбурів, покращує кровопостачання, обмінні і регенеративні (воссановітельние) процеси і знімає болі, що виникають при самих різних захворюваннях нервової системи.

Показання та протипоказання для застосування мільгамма

мільгамма призначають:

 • при запаленні периферичних нервів (невритах) і при запаленні оболонок нервів (невралгія), що супроводжуються сильними болями;
 • при парезі лицьового нерва з порушенням рухової активності лицьових м’язів;
 • при невритах слухового нерва;
 • при оперізувальному лишаї — захворюванні, викликаному одним з видів вірусів герпесу, який тривало зберігається в нервових гангліях після перенесеної вітряної віспи;
 • при поліневропатіях — токсичних впливах на нервову тканину продуктів обміну при цукровому діабеті (діабетична поліневропатія) і етанолу (алкогольна поліневропатія);
 • при судомах м’язів (наприклад, в литкового області) у літніх пацієнтів;
 • при обмеженні корінців спинномозкових нервів на фоні остеохондрозу;
 • при болях у м’язах;
 • при неврологіческіех захворюваннях, зумовлених доведеним дефіцитом вітамінів групи В.
 • мільгамма приймають по одному драже 2 — 3 рази на день, запиваючи великою кількістю рідини. Курс лікування — чотири тижні. При важких неврологічних захворюваннях, які супроводжуються сильними болями, мільгамма вводять внутрішньом’язово, дуже повільно, щоб уникнути можливих побічних ефектів. Мільгамма вводять щоденно до зменшення інтенсивності болю, після чого переходять на введення 2 — 3 рази на тиждень. Коли болі значно зменшаться, то можна перейти на прийом мьльгамми всередину по одному драже щодня в якості підтримуючої терапії.

  Застосування мільгамма протипоказано при тяжких захворюваннях серцево-судинної системи з вираженими порушеннями її функції, підвищеній чутливості до компонентів препарату, у дитячому віці (клінічні дослідження не проводилися). Не бажано застосовувати мільгамма при вагітності та годуванні дитини грудьми.

  Побічна дія мільгамма і її передозування

  Великі дози вітамінів групи В можуть викликати алергічні реакції, як правило, негайного типу — кропив’янку, набряк Квінке, анафілактичний шок, бронхоспазм.

  Іноді на тлі курсу лікування виникають підвищене потовиділення, серцебиття, вугровий висип. При швидкому внутрішньом’язовому введенні мільгамма можуть виникнути запаморочення, порушення серцевого ритму, судоми.

  При передозуванні можливе посилення всіх побічних ефектів мільгамма. У цьому випадку слід промити шлунок, прийняти кілька таблеток активованого вугілля і викликати швидку допомогу.

  Мільгамма — це комплекс вітамінів, але вітаміни в цьому препараті знаходяться в дуже високих дозах, тому приймати мільгамма самостійно без призначення лікаря не рекомендується.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.