Мілдронат у спорті: допінг чи ні?

Мілдронат застосовують у спорті з метою підвищення витривалості організму до високих фізичних навантажень під час тренувань і до високих нервово-психічних навантажень під час змагань. Мілдронат в цьому випадку робить позитивний вплив на організм спортсменів.

Як діє мілдронат в спорті

Мілдронат є структурним аналогом гама-бутиробетаїну — речовини, яка міститься в клітинах організму людини і робить позитивний вплив на енергетичний обмін речовин в організмі. Крім того, гамма-бутиробетаїну робить і також стимулюючу дію на центральну нервову систему.

У уcловіях високих фізичних і психічних навантажень мілдронат регулює рівновагу між доставкою та використання кисню в клітинах. Відбувається це за рахунок стимуляції процесів обміну речовин, які для отримання необхідної організму енергії вимагають меншої витрати кисню.

В умовах високих навантажень організм швидко втрачає сили і енергію. При використанні мілдронату організм тренується витримувати високі навантаження, економно споживаючи кисень і швидко відновлюючи свої енергетичні ресурси для підготовки до нових навантажень.

Мілдронат, виконуючи «роботу» гамма-бутиробетаїну, сприяє прискоренню передачі нервового збудження, прискорюючи, таким чином, роботу м’язів і загальний обмін речовин. Мілдронат дає можливість організму спортсмена краще використовувати свої власні можливості, щоб отримати більше енергії, необхідної для виконання того чи іншого завдання. Спортсменам мілдронат допомагає справлятися з великими фізичними та нервово-психічними навантаженнями.

У спорті під час тренувань на організм людини виявляються часом занадто високі фізичні навантаження. При цьому відбувається споживання великої кількості енергії і в клітинах організму спортсмена відбувається тимчасове зниження вмісту жирних кислот (джерела енергії), а як тільки навантаження знижуються, жирні кислоти накопичуються в клітинах знову. Мілдронат змушує клітини пристосовуватися до нестачі жирних кислот, що є своєрідним тренінгом. Підготовлені таким чином клітини виживають там, де непідготовлені гинуть. Тобто підвищується витривалість організму до фізичних навантажень.

Те ж саме відбувається і при високих нервово-психічних навантаженнях, які характерні для спортивних змагань. Підготовлені Мілдронат нервові клітини дозволяють спортсменам легше витримувати стреси, зберігаючи при цьому інтелектуальні функції і необхідну фізичну форму.

Завдяки своєму унікальному механізму дії, мілдронат, залежно від призначеної дози, широко застосовується і при лікуванні різних захворювань, і для збільшення працездатності у здорових людей при високих фізичних і нервово-психічних навантаженнях.

Мілдронат також сприяє поліпшенню транспортування до клітин глюкози, тому вистачає і меншої концентрації глюкози в крові, щоб забезпечити головний мозок і серцевий м’яз енергією. При цьому підвищується здатність клітин центральної нервової системи і серцевого м’яза (міокарда) до роботи в умовах нестачі кисню і енергетичних матеріалів, необхідних для підтримання їхньої життєдіяльності.

Результати застосування мілдронату в спорті

При застосуванні мілдронату у спортсменів проявляється виражений стимулюючий ефект — зростає спритність і швидкість рухів, підвищується опірність організму несприятливих впливів, поліпшується пам’ять, прискорюється процес мислення.

Відбувається це за рахунок того, що мілдронат підтримує невеликі постійні порції стресу, які регулюють реакцію на стрес організму, стимулюючи таким способом роботу клітин, які найбільш потребують джерелах енергії і в кисні — клітин серцевого м’яза та центральної нервової системи.

Таким чином, якщо під час спортивних тренувань або спортивних змагань неможливо збільшити кількість кисню і джерел енергії в крові, то єдиним способом допомогти клітці зберегти своє існування є раціональне використання вже наявних ресурсів, що і робить мілдронат.

Мілдронат допомагає організму спортсмена не тільки адаптуватися до високих фізичних і нервово-психічних навантажень, але і швидше відновитися. Але він не викликає значного збільшення фізичних можливостей, тому не вважається допінгом. Цей препарат просто підвищує здатності організму до роботи в екстремальних умовах.

Але призначати мілдронат спортсменам повинен спортивний лікар у вигляді курсів лікування різної тривалості, самостійно спортсменам приймати цей препарат не варто.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.