Мілдронат: препарат — помічник

Численні дослідження в області обміну речовин при різних захворюваннях змушують робити висновки про те, що при будь-якому хронічному патологічному процесі в тій чи іншій мірі страждає обмін речовин. В результаті численних досліджень захворювань, що виникають в різних органах і тканинах на тлі нестачі кисню, Фармфірми АТ «Гріндекс» був випущений новий препарат мілдронат.

Мілдронат — це препарат, який активно впливає на обмін речовин в тканинах, які страждають від нестачі кисню. Більш того, він своєрідним способом тренує клітини, готує їх до того часу, коли підвищаться навантаження і настане дефіцит кисню. Відбувається це за рахунок того, що він блокує дію деяких ферментів, які брали участь у транспорті жирних кислот через мембрани клітин. В результаті запобігається освіту в клітинах токсичних продуктів обміну речовин.

Коли призначають мілдронат

Особливо часто мілдронат вимагається при різних захворюваннях, що супроводжуються ішемією м’язи серця, тканини головного мозку і сітківки. З серцевих захворювань до порушення кровопостачання міокарда найчастіше призводить ішемічна хвороба серця, що виникла на тлі атеросклерозу. У цьому випадку атеросклеротичні бляшки поступово забивають кровоносні судини, що несуть артеріальну кров до серцевого м’яза. При найменшому хвилюванні або фізичному навантаженні (стенокардія напруги) або навіть у спокої (стенокардія спокою) з’являються сильні болі в серці — так серцевий м’яз реагує на нестачу кисню. При тривалих спазмах клітини міокарда відмирають (інфаркт міокарда). Мілдронат в цьому випадку здатний перерозподілити потік крові так, щоб в уражену ділянку все ж потрапило деяку кількість кисню. Крім того, він здатний відрегулювати надходження кисню таким чином, щоб його було рівно стільки, скільки потрібно клітинам міокарда. Мілдронат також покращує постачання клітин міокарда енергетичними ресурсами — АТФ і глюкозою, посиливши процес її розпаду з отриманням енергії.

При серцевій недостатності, коли не спрацьовує серцевий м’яз і серце як насос починає з працею перекачувати кров, частково залишаючи її у великому або малому колі кровообігу (це призводить до застою крові і набряків), мілдронат, покращуючи обмін речовин в клітинах міокарда, змушує його скорочуватися більш сильно, рідко і рівно.

Не меншу користь мілдронат може принести і при порушенні кровообігу головного мозку, наприклад, при ішемічному інсульті. Ішемічний інсульт виникає на тлі раптовий спазм судин головного мозку. А тканину головного мозку не може існувати без кисню, тому вона починає відмирати. Мілдронат ж тренує клітини, змушує їх «робити гімнастику», що рятує їх в екстремальних умовах, а також покращує кровообіг в ураженій області. Після інсульту він сприяє більш швидкому відновленню тканин і мінімізації наслідків інсульту.

Мілдронат у лікуванні судин

Хороший ефект і від застосування мілдронату при різних захворюваннях сітківки. Це можуть бути судинні захворювання, в результаті яких порушується кровопостачання сітківки, або дистрофічні (обмінні) порушення в клітинах самої сітківки, але і в тому, і в іншому випадку страждає зір. Мілдронат в цьому випадку здатний поліпшити як кровопостачання, так і обмін речовин.

Мілдронат володіє хорошим вазоактивних і ангіопротекторну дію, тобто підвищує тонус кровоносних судин і їх стійкість до різних шкідливих дій. Це дуже важливо при лікуванні різних захворювань органів кровообігу.

Встановлено також, що мілдронат може принести користь і при бронхіальній астмі, оскільки він здатний поліпшувати клітинний імунітет. А імунітет при бронхіальній астмі страждає в першу чергу.

Мілдронат захищає різні органи і тканини від токсичних продуктів обміну. Це особливо добре видно при лікуванні абстітнентного синдрому (похмілля) на тлі хронічного алкоголізму. Крім того, під час абстітенціі мілдронат нормалізує стан центральної нервової системи і вегетативної нервової системи, що значно полегшує стан хворого, зменшуючи такі явища, як нудота, блювання, підвищена пітливість, високий артеріальний тиск, головний біль, порушення координації, тремтіння у всьому тілі.

Мілдронат має дуже мало протипоказань і добре переноситься. До протипоказань відносяться в першу чергу органічні захворювання головного мозку з підвищенням внутрішньочерепного тиску: поліпшення кровообігу може посилити застій крові в тій чи іншій області головного мозку і стан хворого погіршиться.

Мілдронат протипоказаний при вагітності, а також при годуванні дитини грудьми — це говорить про те, що клінічні випробування з даними групами хворих не проводилися.

Мілдронат — це препарат, який має багато свідчень і дуже мало протипоказань.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.