Мілдронат — ліки: регулює енергетичний баланс

Мілдронат — це ліки, яке здатне відновити обмін речовин в клітинах тканин організму людини, в тому числі відновити їх енергетичний баланс. Такі властивості дозволяють використовувати мілдронат при самих різних захворюваннях і станах, у тому числі при високих навантаженнях, наприклад, у спорті.

Як діє мілдронат на організм людини

Мілдронат (міжнародна непатентована назва — мельдоній) є засобом, що поліпшує обмін речовин і енергозабезпечення тканин. Випускається мілдронат в різних лікарських формах, так як застосовують його при самих різних захворюваннях і просто для підтримки працездатності. Лікарські форми мілдронату — капсули і сироп для прийому всередину і 10% розчин для ін’єкцій в ампулах.

Дія мілдронату полягає в тому, що він блокує проходження через мембрани клітин довголанцюгових жирних кислот, попереджаючи, таким чином, накопичення в клітинах токсичних продуктів обміну цих кислот. У разі якщо порушено кровообіг тканини і її клітини недоотримують кисень, мілдронат відновлює рівновагу між доставкою в клітини і споживанням в ній кисню, усуває порушення транспорту енергетичних речовин і стимулюють розпад глюкози з утворенням енергії (гліколіз), для якого не потрібен додатковий кисень.

При застосуванні будь лікарської форми мілдронату він надходить спочатку в кров, а потім в клітини тканин, поле чого розкладається в печінці на продукти обміну (метаболіти) і через 3 — 6 годин виводиться із сечею.

При яких захворюваннях призначають мілдронат

Мілдронат здатний захищати клітини серцевого м’яза від дефіциту кисню. Відбувається це шляхом посилення кровотоку в осередках ішемії та уповільнення процесу некрозу (відмирання) клітин серцевого м’яза. Під дією мілдронату скорочується відновний період після інфаркту міокарда. При серцево-судинній недостатності він змушує серцевий м’яз скорочуватися більш сильно і рідко, збільшуючи переносимість серцевим м’язом фізичних навантажень, і зменшуючи частоту нападів стенокардії.

Також мілдронат захищає від різних впливів і клітини головного мозку. Наприклад, при гострих порушеннях мозкового кровообігу, порушеннях кровообігу на тлі атеросклерозу клітини головного при введенні мілдронату страждають набагато менше, так як він сприяє притоку крові до вогнища порушення кровообігу.

Позитивний вплив мілдронат надає на сітківку ока і кровоносні судини очного дна, запобігаючи тим самим важкі порушення зору. При будь-яких порушеннях обміну речовин в клітинах (а вони супроводжують всім гострим і хронічним захворюванням) мілдронат зменшує скупчення токсичних продуктів обміну в клітинах тканин різних органів, захищаючи їх від пошкодження.

При високих фізичних і нервово-психічних навантаженнях мілдронат відновлює рівновагу між доставкою кисню до тканин і потребою в ньому клітин, підвищуючи тим самим стійкість організму до таких навантажень і знімаючи відчуття втоми. Після операції він сприяє більш швидкому відновленню стану тканин.

Позитивно впливає мілдронат на імунні клітини — основу клітинного імунітету, в них так само, як і в клітинах інших тканин нормалізуються обмінні процеси, що сприяє зміцненню захисних сил організму. При хронічних бронхо-легеневих захворюваннях (хронічному бронхіті, бронхіальній астмі та ін) застосування мілдронату у складі комплексного лікування сприяє поліпшенню місцевого клітинного імунітету (в області слизових оболонок дихальних шляхів).

При хронічному алкоголізмі, наркоманії та токсикоманії відрив від речовини, до якого розвинулося звикання і пристрасть, супроводжується вираженими порушеннями з боку різних органів і систем, але найбільше страждають клітини головного мозку і печінки. Мілдронат відновлює стан клітин цих органів і сприяє швидкому купіруванню абстинентного синдрому.

Кому не варто застосовувати мілдронат

Мілдронат звичайно добре переноситься, але у деяких випадках на фоні лікування можуть виникати серцебиття, зниження артеріального тиску, збудження, безсоння, нудота, блювання, пронос і алергічні реакції. Побічні реакції зустрічаються дуже рідко, тим не менш, вони бувають.

Протипоказанням для застосування мілдронату є будь-які захворювання центральної нервової системи, які супроводжуються підвищенням внутрішньочерепного тиску, вагітність, годування дитини груддю, дитячий вік до 18 років (для капсул і розчину для ін’єкцій) та підвищена чутливість організму до компонентів препарату. Підліткам від 12 до 18 років мілдронат призначають в сиропі.

Мілдронат — це лікарський препарат, який робить позитивний вплив на обмін речовин в клітинах тканин різних органів.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.