Мікроструми: електролікування для краси і молодості

У 1830-х роках Карлос Маттуччі довів, що в пошкоджених тканинах генерується електричний струм. Це було встановлено експериментально в 1843 році — в рані на шкірі людини був зареєстрований електричний струм силою приблизно в 1 мікроампер. Майже сто двадцять років потому струм був виявлений після ампутації пальця у дитини — на місці зрізу. Сила струму становила 10-30 мікроампер на квадратний сантиметр. Подальші наукові дослідження підтвердили ці відкриття.

На жаль, потенційні можливості цих відкриттів почали усвідомлювати дуже недавно. Вперше мікроструми почали використовувати в лікуванні ран і деяких переломів.

Дослідження

У багатьох опублікованих дослідженнях впливу мікрострумів на травмовані м’які тканини описано прискорене загоєння виразок та інших ушкоджень шкіри, пов’язане з придушенням розмноження бактерій.

Одне з перших досліджень, у ході якого був задокументований позитивний ефект стимуляції мікрострумами, було проведено в 1969 році. Дослідники застосовували стимуляцію в діапазоні 200-800 мікроампер в лікуванні різноманітних ран. Контрольну групу випробовуваних лікували звичайними методами. У групі, для лікування якої використовувалися мікроструми, одужання відбувалося на 200-350% швидше. Більш того, рубцева тканина у пацієнтів цієї групи була міцніша, і був продемонстрований анібактеріальний ефект мікрострумів.

У 1975-1976 роки аналогічна процедура була використана в терапії хворих з різними діагнозами, включаючи квадріплегію, пухлини мозку, захворювання периферичних судин, опіки, цукровий діабет, туберкульоз, переломи і ампутації. Результати знову показали, що лікування за допомогою мікрострумів дає позитивний ефект швидше, ніж терапія з використанням традиційних методів. Багато інших дослідників використовували схожі методи лікування і опублікували аналогічні результати.

Стимуляція мікрострумами була також названа біостимуляція або біоелектричної терапією через її властивості стимулювати клітинну активність.

У 1982 році було проведено більше докладне дослідження дії мікрострумів різної сили. При впливі мікрострумів силою в 500 мікроампер синтез аденазінтріфосфата (АТФ) збільшився на 500%, а транспортування амінокислот — на 30-40% в порівнянні з групами пацієнтів, для лікування яких використовували більш слабкі мікроструми (між 100 і 500 мікроампер). Коли сила мікрострумів була збільшена до міліампера, синтез АТФ погіршився, транспортування амінокислот впала на 20-73%, а синтез білка — на 50%. Ці результати дають підставу з упевненістю припустити, що занадто інтенсивні мікроструми інгібують процес одужання.

Ці висновки були підтверджені в ході лабораторних досліджень на зразках тканин. В той же час було ще раз підтверджено лікувальну дію мікрострумів помірної інтенсивності.

Сучасність

У 1991 році Нобелівська премія була присуджена двом німецьким ученим за їх роботу по виявленню слабких електричних струмів у всіх клітинних мембранах організму. Це дослідження відкрило шлях до більш глибокого розуміння механізмів, завдяки яким зовнішній вплив дозволяє впливати на внутрішні процеси в організмі.

Сьогодні відомо, що акупунктура по суті є мікрострумової терапією — електричний заряд генерується, коли фахівець обертає голки, застромлені в шкіру, і ці голки виводять надлишок електричної енергії з напружених або запалених тканин. Сучасна терапія, в якій застосовуються мікроструми, володіє наступними діями:

 • Зняття спазмів, поліпшення циркуляції крові і лімфи в м’язових тканинах і системах органів.
 • Тонізація еластичних волокон, що дозволяє, наприклад, збільшити місткість легенів у пацієнтів з емфіземою.
 • Полегшення запальних процесів.
 • Уповільнення дегенеративних процесів.
 • Відновлення поляризації нервів.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.