Мікоплазмоз — зараження не завжди однаково захворюванню

Мікоплазмоз — урогенітальні інфекційне захворювання, викликане Mycoplasma genitalium, самими мікроскопічними з відомих мікроорганізмів. Урогенітальний мікоплазмоз часто протікає безсимптомно і відноситься до захворювань, що передається статевим шляхом, причому має деяку схожість з гонореєю і хламідіоз. Оскільки мікоплазми часто зустрічається в поєднанні з іншими урогенітальними інфекціями, діагностувати мікоплазмоз досить важко. За деякими даними, урогенільаний мікоплазмоз займає третє місце за поширеністю серед захворювань, що передають статевим шляхом.

Мікоплазмоз у жінок

Мікоплазмоз жінок пов’язують з іншими захворюваннями сечостатевої системи, такими як бактеріальний вагіноз; цервіцит; запальні захворювання органів таза і ендометрит (запалення ендометрія). Мікоплазмоз також зустрічається у жінок, не виносили вагітність до покладеного терміну. Ця інфекція дуже небезпечна для вагітних жінок, оскільки через зараження плодового яйця організм відторгає плід, і відбувається викидень, причому часто на ранніх термінах. Крім того, мікоплазмоз при вагітності може призвести до народження дитини з аномаліями розвитку.

Симптоми мікоплазмозу у жінок

У більшості випадків урогенітальний мікоплазмоз протікає безсимптомно, але можливі мізерні напівпрозорі виділення з піхви. Через деякий час з’являються помірні болі при сечовипусканні і під час статевого акту, коли мікоплазми інфікують матку і придаток, з’являються тягнучі періодичні болі, особливо підсилюються перед менструацією. В остаточному підсумку слабшає місцевий імунітет яєчників, труб, або матки, що призводить до абсцесу, сальпінгіти, ендометрити, аднексити та іншої патології. Дуже часто при хворобі мікоплазмозом симптоми у жінок загострюються під час місячних, клімаксу або інших гормональних збоїв.

Довгострокові ускладнення мікоплазмозу у жінок

На думку лікарів, що довгострокові наслідки урогенітальної микоплазменная інфекції аналогічні ускладнень при інших, більш відомі венеричних захворюваннях, таких як гонорея і хламідіоз. У жінок гонорея і хламідіоз (якщо їх не лікувати) можуть призвести до безпліддя, позаматкової вагітності та неперехідною болі внизу живота.

Мікоплазмоз у чоловіків

У чоловіків урогенітальна мікоплазменної інфекція частіше протікає з симптомами уретриту (запалення сечівника), не викликаного гонореєю або хламідіозом. Часто мікоплазмоз у чоловіків поєднується з трихомоніаз, уреаплазмозом і хламідіоз. Трихомоніаз у чоловіків, у поєднанні з іншими патологіями, підсилює симптоми мікоплазмозу.

Симптоми мікоплазмозу у чоловіків

Основні симптоми мікоплазмозу у чоловіків: печіння або незначні болючі відчуття при сечовипусканні, слизові виділення з сечівника, більш рясні вранці, біль і набряклість у суглобах (артрит). Поверхня головки пеніса може бути гіперемована. Найчастіше ускладненням мікоплазмозу у чоловіків є простатит. При микоплазмозе ознаки простатиту розвиваються повільно, чоловік помічає зниження лібідо, іноді болі в промежині, потім настає імпотенція. Мікоплазмоз у чоловіків може стихати і часто рецидивувати.

Лікування мікоплазмозу

Для лікування урогенітального мікоплазмозу застосовують антибіотики, зокрема, еритроміцин і тетрациклін. Зазвичай курс лікування триває до 14 днів. Жінкам при мікоплазмової інфекції рекомендують додатково вагінальні таблетки з антибіотиком, і піхвові ванночки, а чоловікам — свічки і інстиляції антибактеріальних засобів в уретру, або сечовий міхур. Як і при інших венеричних захворюваннях, лікування повинні проходити обидва сексуальних партнера щоб уникнути повторної інфекції.

Профілактика мікоплазмозу

Краща профілактика урогенітальної мікоплазмової інфекції — постійне використання презервативів при будь-яких сексуальних контактах. Недавнє дослідження показало, що особи, які користуються презервативами, в два рази менше схильні до ризику зараження урогенітальними інфекціями, ніж особи, що нехтують цим засобом захисту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.