Мікомакс — новий клон флуконазолу

Ефективних протигрибкових препаратів випускається не так вже багато. Одним з них є флуконазол, який випускається під численними назвами: Дифлюкан, Діфлазон, Мікосіст, мікофлюкан, флюкорал Седік, флюмікон, фунголон, микомакс. Цілком можливо, що до часу написання цієї статті випущений і ще один з клонів флуконазолу під новою назвою.

Що таке дженерики

Коли фармацевтична фірма випускає зовсім новий, ще ніким не придуманий лікарський препарат, то вона його реєструє (препарат отримує міжнародна непатентована найменування — МНН) та отримує патент на його випуск протягом певного часу. Далі цей оригінальний препарат випускається і рекламується під назвою, яке дає йому сама фірма (бренд). Коли термін дії патенту закінчується, цей препарат стає загальним надбанням і може випускатися будь-який інший фірмою під своєю власною назвою, але міжнародна непатентована найменування на упаковці та в інструкції присутня завжди. Такі препарати називають генерувати або на англійський лад дженериками.

Мікомакс — дженерик флуконазолу

Мікомакс — це протигрибковий засіб, яке впливає на хвороботворні грибки, пригнічуючи діяльність їх ферментів, збільшуючи проникність клітинної мембрани, порушуючи ріст і розмноження грибів. Микомакс — дженерик флуконазолу, випускається він фармацевтичною фірмою Зентіва (Чеська республіка) в капсулах.

Після прийому внутрішньо микомакс добре всмоктується, одночасний прийом їжі на всмоктування не впливає. Концентрація в крові досягає піка через 0,5-1,5 години після прийому, період напіввиведення становить близько 30 годин, що дозволяє приймати препарат один раз на добу.

Мікомакс добре проникає в усі біологічні рідини організму. Концентрації препарату в слині і мокротинні аналогічні його рівням у крові. У шкірі та потовій рідині досягаються високі концентрації, які перевищують концентрації в крові. Микомакс виводиться в основному нирками; приблизно 80% введеної дози виводиться з сечею в незміненому вигляді.

Кому показаний прийом микомакс

Мікомакс призначається тільки лікарем при:

 • грибкових ураженнях слизової порожнини рота і статевих органів;
 • грибкових захворюваннях верхніх дихальних шляхів і легенів;
 • поширених формах грибкових уражень на тлі порушення імунітету;
 • внутрішньочерепних інфекціях, спричинених грибами;
 • грибкових захворюваннях шкіри, у тому числі стоп, нігтів, пахової області і так далі;
 • для профілактики грибкових інфекцій у хворих зі злоякісними пухлинами на фоні хіміотерапії або променевої терапії;
 • для профілактики розповсюджених грибкових інфекцій після трансплантації кісткового мозку.
 • Лікування микомакс

  Мікомакс застосовують всередину в капсулах. Тривалість лікування і дозування залежить від виду грибка і тяжкості захворювання. Лікування проводиться під обов’язковим лабораторним контролем (виявлення хвороботворних грибків лабораторними методами), інакше можливі рецидиви інфекції. В ході лікування перевіряються показники крові, функції нирок і печінки.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.