Мікофлюкан: молочниця переможена?

Патогенні та умовно-патогенні (викликають захворювання при певних умовах) гриби викликають захворювання, які мають широке розповсюдження. Життєдіяльність кожного з таких збудників грибкової інфекції пригнічується тими чи іншими лікарськими протигрибковими препаратами, якими саме встановлюють після лабораторного обстеження.

Механізм дії мікофлюкана

Мікофлюкан (міжнародна непатентована назва — флуконазол) — це протигрибковий лікарський препарат, який випускається індійської фармацевтичної фірмою «Д-р Редді` с Лабораторіс Лтд »в таблетках і в розчині для внутрішньовенного крапельного введення.

Мікофлюкан є ефективним протигрибковим препаратом. Механізм його дії полягає в придушенні дії ферментів грибів, за допомогою якого блокується утворення біологічно активної речовини ергостеролу, життєво необхідного для будівництва мембран клітин грибів. Через це клітини грибів руйнуються. Дія близьких за хімічним складом ферментів організму людини мікофлюкан не пригнічує (тобто не порушує обміну речовин в організмі людини), чим відрізняється від ряду інших протигрибкових препаратів (наприклад, від клотримазолу).

Мікофлюкан ефективний при кандидомікоз, криптококових менінгітах, мікроспорії, трихофітії і деяких інших грибкових інфекціях.

При прийомі всередину мікофлюкан добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті, прийом їжі не впливає на його всмоктування. Постійна концентрація препарату в крові досягається на 4-5 день прийому, якщо ж спочатку дається ударна (подвійна) доза, то постійна концентрація в крові досягається вже на другий день. Препарат добре проникає в спинномозкову рідину. Особливо велика кількість мікофлюкана збирається в нігтях, де він зберігається ще протягом півроку після закінчення лікування.

Виводиться мікофлюкан з нирками в основному в незмінному вигляді і невелика частина у вигляді продуктів обміну (метаболітів).

Показання та протипоказання для застосування мікофлюкана

Застосування мікофлюкана показано:

 • при важких системних грибкових інфекціях, наприклад, при менінгітах, сепсисі, пневмоніях, обширних шкірних ураженнях, викликаних грибами, чутливими до мікофлюкану; зокрема, якщо ці захворювання виникли на тлі різкого зниження імунітету (наприклад, у онкохворих після променевої терапії або хіміотерапії, при СНІДі, пересадці органів);
 • при генералізованих (вразили багато органів і системи організму людини) кандидозах, наприклад, з ураженням органів зору, органів черевної та грудної порожнин, нирок і сечовивідних шляхів;
 • при кандидозах слизових оболонок (порожнини рота, глотки, стравоходу, кишечника, трахеї, бронхів, легенів, сечостатевого тракту);
 • для попередження грибкових захворювань у онкохворих на тлі хіміотерапії або променевої терапії, у хворих на СНІД та в інших випадках зниження імунітету;
 • при грибкових інфекціях шкіри: стоп, тіла, пахової області, нігтів, висівкоподібному лишаї;
 • при глибоких ендемічних (поширених у певній географічній місцевості) грибкових інфекціях (кокцидіомікоз, паракокцидіомікоз, споротрихоз і гістоплазмоз) у хворих з незміненим імунітетом.
 • Лікування необхідно продовжувати до повного зникнення всіх ознак грибкового захворювання і підтвердження одужання за допомогою лабораторних досліджень. Передчасне припинення лікування призводить до відновлення захворювання.

  Протипоказання для застосування мікофлюкана:

 • одночасний прийом деяких лікарських препаратів (наприклад, терфенадину, астемізолу);
 • вагітність і годування дитини грудьми;
 • індивідуальна непереносимість компонентів препарату.
 • Рекомендується з обережністю приймати препарат при порушеннях функції печінки і нирок.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.