Міфи про психічні розлади: в чому полягає правда?

загрузка...

Ви можете знайти чимало статей про різних дивних видах психічних захворювань, але про міфи, які ходять про ці захворювання, написано не так вже й багато. Більшість людей мають абсолютно невірне уявлення про деяких психічних захворюваннях, розладах і відхиленнях.

10. Антисоціальна розлад особистості

Міф: той, хто уникає соціальної взаємодії, «антисоціальний».

Це, здебільшого, семантична помилка, тому вона займає в списку десяте місце. Багато людей вважають тих, хто не любить брати участь у суспільному житті, «антисоціальними особистостями». У дійсності ж, ці люди часто бувають «просоциальное», хоч і в дещо незвичній формі.

Діагноз «антисоціальна розлад особистості» ставиться тим, вже дорослим, людям, які незмінно ігнорують права інших людей, вдаючись до насильства, злодійства та обману, або часто роблять необдумані вчинки, не піклуючись про власну безпеки або безпеки інших людей. Вони нерідко є екстравертами і являють собою повну протилежність тим людям, яких прийнято вважати «антисоціальними» і яким, як правило, далеко не байдужі почуття інших людей. Останні ж зазвичай просто сором’язливі і страждають від однієї з форм аутизму, депресії, соціального тривожного розладу або тривожного розладу особистості. Діагноз «тривожний розлад особистості» ставлять тим людям, які уникають соціальної взаємодії через сильний страху бути відкинутим. І це також одна з причин антисоціальної розлади. Ці два види відхилень мають схожі назви, незважаючи на те, що в дійсності, вони являють собою абсолютно різні розлади.

9. Синдром множинної особистості

Міф: люди, страждаючі від синдрому множинної особистості, кардинальним чином змінюють свою поведінку і забувають те, що сталося тільки що, перемикаючись від однієї своєї особи до іншої.

Деякі люди впевнені, що дане захворювання — саме по собі міф, так як його підозріло часто діагностують в Північній Америці, а не де-небудь ще. Але давайте зараз приймемо за істину той факт, що дане захворювання все-таки існує.

Люди з синдромом множинної особистості мають від двох до сотні і більше різних «я», які по черзі виходять на перший план. Ці інші «я», найчастіше, виникають внаслідок отриманої в дитинстві психологічної травми. Зміна особистості не завжди викликає помітні зміни в поведінці або зовнішньому вигляді, тому з боку наявність розлади можна й не помітити. Багато людей з синдромом множинної особистості усвідомлюють наявність у себе інших «я» і знають, що це за особистості, навіть до проведення терапії, яка не допомагає в разі, якщо пацієнт не пам’ятає про те, як переключається від однієї особи до іншої. Буває так, що якась особистість не знає про те, що відбувається, поки свідомістю управляють інші особи, що призводить до амнезії, а буває так, що всі особистості цілком усвідомлюють, що відбувається, але при цьому ніяк себе не проявляють. Зазвичай існує група особистостей, які в певній мірі контактують між собою і навіть можуть діяти заодно, щоб приховати свою множинність. Деякі люди з таким синдромом відмовляються від терапії, яка допомогла б їм залишити тільки одне зі своїх «я» і припинити перемикатися між ними, тому що ці люди чудово себе почувають, маючи цілу команду особистостей.

8. Дислексія

Міф: всі люди, які страждають від дислексії, не можуть читати, тому що вони бачать букви в неправильному порядку.

Насправді, в одному міфі міститься цілих два, але це тільки два з багатьох міфів про дислексії. Перший міф — це те, що люди з дислексією не можуть читати. У дійсності ж, багато хто з них навчаються читання, але без сторонньої допомоги процес навчання йде дуже повільно і за своїм рівнем вони значно відстають від однолітків у швидкості і тями. Але і тут бувають винятки: багатьом дітям з дислексією вдається приховувати, що у них є труднощі з читанням до третього або четвертого класу і навіть довше. І якщо їх навчає той, хто знає, що таке дислексія, вони можуть навчитися читати дуже і дуже добре.

Інша частина міфу — це той факт, що дислектики бачать букви в зворотному напрямку або не по порядку. Це здається правдою, тому що коли вони в замішанні намагаються зрозуміти, що ж за слово перед ними, вони плутають букви або звуки, а деякі навіть плутають «ліво» і «право», а також зазнають труднощів при написанні слів. Однак не це причина їх хвороби. Дислексія пов’язана не стільки з труднощами при обробці зорової інформації, скільки з особливим типом мислення.

7. Шизофренія

Міф: шизофреніки чують голоси в голові.

Ми всі знаємо, що таке шизофренія, і всі чули жарти про «голосах в голові». Але попри те, у що вірять багато людей, не всі, хто страждає від цього захворювання, чують у своїй голові голоси. Слухові галюцинації у шизофреніків зустрічаються часто, але вони більш схильні до того, щоб чути голоси не у своєму мозку, а від об’єктів, що знаходяться поза їх тіла. І, крім того, далеко не у всіх шизофреніків зустрічається цей симптом. У них можуть виникати галюцинації (коли вони бачать або чують те, чого насправді не існує), ілюзії (коли вони вірять у власні маячні ідеї), безладні думки, відсутність або недостатність емоційних реакцій, а при кататонічне шизофренії навіть може повністю відсутні бажання рухатися . Шизофренія — це складне захворювання з великим спектром можливих симптомів. (Причому, множинність особистості не є одним із симптомів захворювання).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.