Міфи про фізичні вправи: не варто вірити

Попастися в пастку міфу дуже легко: товариш по тренуваннях розповідає вам про чудесне впливі якоїсь вправи, ви розповідаєте те ж саме своїм друзям і колегам, а через деякий час, можливо, читаєте про це вправі в якомусь журналі. Знайти першоджерело міфа практично неможливо, але важливо лише те, що міфи поширюються як лісова пожежа — також швидко і безжально. Деякі з них абсолютно нешкідливі, але є й такі, які можуть мати негативний вплив не тільки на ефективність, але й на безпеку тренувань.

Міф № 1. Заняття на біговій доріжці менш шкідливі для колінних суглобів, ніж біг по асфальту або гравію

Біг — це чудова вправа, але він пов’язаний зі значним тиском на колінні суглоби. Оскільки це тиск чинить переважно вагу тіла, не має значення, бігаєте ви на тренажері, або на асфальтових доріжках парку. Кращий спосіб зменшити тиск на колінні суглоби — чергувати види тренувань, наприклад, займатися черзі бігом і кардіо-вправами. Інший варіант — ви можете два рази на тиждень бігати і два рази на тиждень — їздити на велосипеді. Якщо, крім того, ви не будете забувати про вправи на розтяжку, то ви зможете бігати протягом багатьох років, без жодної болю в суглобах.

Міф № 2. Скручування допоможуть позбутися від жиру на животі

Експерти невпинно повторюють (але їх як і раніше не дуже добре чують), що неможливо позбутися від жиру в одному певному місці. Скручування зміцнюють м’язи живота і покращують поставу, але якщо загальна кількість жиру в організмі не зменшиться, жиру на животі теж не стане менше. Єдиний спосіб позбутися від жиру на животі — слідувати програмі схуднення, в яку включено правильне харчування і тренування, що задіють всі групи м’язів.

Міф № 3. Аеробні вправи прискорюють обмін речовин на кілька годин після закінчення тренування

Це дійсно так, але при цьому спалюється не надто багато додаткових калорій — всього лише близько 20. Тому якщо ви хотіли після тренування побалувати себе чимось висококалорійним, вирішивши, що на фігурі це не позначиться — подумайте ще раз.

Міф № 4. Плавання — прекрасний засіб зниження ваги

Плавання збільшує об’єм легенів, підвищує м’язовий тонус, допомагає зняти напругу, але практично не впливає на вагу. Оскільки вода підтримує ваше тіло, плавання забирає менше енергії, ніж, наприклад, біг. Крім того, за час, проведений у воді, може з’явитися дуже сильний апетит, що нерідко призводить до порушення плану харчування. Тому тим, хто хоче схуднути, рекомендується поєднувати плавання з іншими видами тренувань.

Міф № 5. Йога допомагає при будь-яких видах болю в спині

Якщо біль у спині пов’язана з м’язами, йога, дійсно, може допомогти — деякі пози, або асани, прекрасно розтягують м’язи спини. Крім того, йога робить м’язи сильніше, завдяки чому вже після декількох тижнів занять можуть істотно ослабнути або зовсім зникнути, болі в попереку.

Але якщо болі в спині пов’язані з іншими проблемами, наприклад, зміщенням хребетного диска, йога не допоможе. Більш того, вона може збільшити ушкодження, в результаті чого біль посилиться. Фахівці рекомендують, перш ніж лікувати болю в спині за допомогою йоги — зверніться до лікаря, щоб встановити причину болів.

Міф № 6. Якщо ви не потієте під час тренування, ви не тренуєтеся досить ефективно

В дійсності, піт не обов’язково не є індикатором прикладених зусиль. Можна спалювати значну кількість калорій, не потіючи — наприклад, здійснюючи тривалі прогулянки в помірному темпі. Крім того, активність потових залоз є індивідуальною особливістю людини — хтось починає потіти дуже швидко, хтось, навпаки, практично не спітніє навіть після інтенсивного тренування.

Міф № 7. Поки ви відчуваєте себе добре під час тренувань — ви не перенапружуєтеся

Одна з найпоширеніших помилок людей, які тільки починають тренуватися або повертаються до тренувань після тривалої перерви — прагнення робити занадто багато і занадто швидко. При цьому людина відчуває себе нормально і пишається своєю ретельністю. Результати перенапруги можуть стати помітні лише через день або два. Починаючи тренуватися, пам’ятайте — вашому організму потрібно час, щоб звикнути до нового рівня навантажень, тому не треба прагнути до рекордів сьогодні, якщо ще вчора ви з працею піднімалися сходами на п’ятий поверх.

Міф № 8. Вправи на тренажерах безпечніше, так як пристрій тренажера сприяє правильному виконанню вправ

Це вірно лише в тому випадку, якщо тренажер правильно налаштований під ваш вагу і зріст. Щоб виконати відповідні налаштування, потрібен досвідчений інструктор. Якщо ви займаєтеся на тренажері самостійно, ризик ушкоджень буде такою ж, як і при виконанні будь-яких інших вправ.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.